„Hodnotí se především účast, aby to bylo spravedlivé, protože se soutěže účastní děti různých věkových kategorií. Za zvládnutí disciplíny dostanou vždy sladkou odměnu," řekl Tomáš Mikulík z Tělovýchovné jednoty v Býškovicích, která byla spolupořadatelem zdařilé akce.

Za zvládnutí celého „osmiboje", který tvořily disciplíny jako chůdy, šipky, ryby, švihadlo, skok v pytli, hod do branky, kroket a hod na cíl, děti čekala zmrzlina nebo meloun.

Dětský den se v Býškovicích konal už podruhé.

„Začali jsme loni, kdy byla návštěvnost ještě o něco vyšší, protože jsme akci pořádali dva týdny před začátkem prázdnin. Protože je o něj mezi rodiči zájem, uskuteční se určitě i v příštím roce," řekla Renata Lesáková ze spolku Občané Býškovic.

Program byl pestrý – kromě soutěží se mohly děti vyřádit také v pěně, kterou pro ně připravili hasiči, zhlédnout vystoupení klauna nebo ukázky agility.

Na závěr si mohly s rodiči opéct špekáček.

Velký zájem byl odpoledne také o malování na obličej.

„Kreslím podle připravených vzorů, protože některé děti ještě nemají takovou fantazii a neumějí si představit, co všechno na obličeji může být. Největší zájem je o motýlky, princezny a stále je v kurzu i spiderman," líčila Simona Šebíková, která obrázky na dětských obličejích vytvářela.

Další akce s názvem „Bezpečně do školy", kterou místní připravují ve spolupráci s Besipem, se v Býškovicích uskuteční 10. září.