„V Hustopečích se to pořádá úplně poprvé. Byla to taková spontánní akce. Máme tady více jak třicet spřežení z Jižní Moravy, ze severu a přísedící pán je dokonce z Rakouska,“ řekla organizátorka závodů Ludmila Juráňová.

Kam se člověk podíval, tam byly koně. Menší i vetší jedinci pobíhali zapřaženi do povozů a rozehřívali se na blížící se závod. Než však nastoupily „větší váhy“, byly na řadě soutěžící z řad dětí. Stejně tak i Aneta Večeřová, která přijela z Dřevohostic.

První etapa rekonstrukce hřbitovní zdi v Hranicích
Rekonstrukce hřbitovní zdi je již v plném proudu„Celkem jsem se bála, že to nevyjde, tak jsem jela pomalu. Už ale jezdím asi od dvou let a závodně tak od šesti. Z neoficiálních závodů už pár cen mám,“ řekla sympatická Aneta.

Na závodišti se sešlo na několik desítek diváků, aby zhlédli zajímavou podívanou. V nabídce pro ně bylo přichystáno bohaté občerstvení na zahnání hladu i žízně. Všechny však nejvíce zajímalo, jak si povedou koně a jejich vozatajové.

„Přijeli jsme se podívat i s vnučkou. Má ráda koníčky, i u nás každé pondělí chodím jezdit na koně,“ řekla paní Jiřina

Až se vystřídaly všechny kategorie od dětí až po jízdu Dam a Pánů, byla zahájena diskotéka v rytmu osmdesátých a devadesátých let, aby se oslavily úspěšné sobotní závody.

David Koráb se v realizačním týmu festivalu Letiště stará hlavně o PR a marketing.
Festival Letiště: Letos to bude víc do pohody, říká David Koráb