Akce se uskuteční od pátku 29. do neděle 31. srpna.

Hustopečské dny 2014PODROBNÝ PROGRAM 

„Z bohatého programu si jistě to své vybere každá generace. Hustopečské dny začnou jako obvykle již v pátek odpoledne kolem šestnácté hodiny fotbalovým mačem. Vyzyvatelem je Sbor dobrovolných hasičů, proti kterým se postaví Staří páni hustopečští," sdělila předsedkyně kulturního a sportovního výboru v Hustopečích nad Bečvou Daniela Hrabalová.

Vloni v Hustopečích zazpíval dokonce Karel Gott, ale také letos se návštěvníci městyse mohou těšit na velké hudební hvězdy.

Na nádvoří zámku se už v pátek představí například metalová kapela Dymytry, později také rockeři z kapely Citron a zpěvačka Tanja.

Mexiko, zumba, Pokondr

Nabitý program pokračuje v sobotu.

„Zahájeny budou výstavy například hasičské techniky, výzbroje, výstroje, historických indicií, modelů a kuriozit nebo výstava obrazů a broušeného skla Šimona Váhaly a Jitky Váhalíkové," doplnila předsedkyně kulturního a sportovního výboru, který Hustopečské dny společně s vedením městyse pořádá.

V sobotu kolem 13. hodiny bude pódium patřit Yvettě Blanarovičové, na jejíž vystoupení se těší nejen děti. Připravená je také módní přehlídka dobového oblečení.

Na jevišti se poté vystřídá Těžkej Pokondr, slovenští Elán Kontra Band či Hustopečská Zumba. Návštěvníci se mohou těšit také na ukázku mexických tanců, večer je rozproudí taneční kapela Gama.

Výtěžek na opravu zámku

Nedělní program startuje v deset hodin dopoledne, kdy program zpestří Hustopečská dechovka a místní mažoretky.

„Po třinácté hodině je přichystáno vystoupení kouzelníka a komika Richarda Nedvěda, který předvede propojení kouzel, zábavy a gagů. Neděle pak vyvrcholí v patnáct hodin koncertem naší populární moravské stálice Marie Rottrové, zvané Madam soul," uzavřela Daniela Hrabalová.

Celodenní vstupné na sobotu či na neděli stojí 250 korun, v rámci dvoudenního předprodeje zaplatíte 400 korun. Děti do patnácti let mají vstup zdarma.

Výtěžek akce půjde jako každý rok na obnovu renesančního zámku, jehož prostory městys postupně opravuje.