Poslední prázdninový víkend bude patřit již osmnáctému ročníku Hustopečských dnů. Sobotní program zahájí v 9 hodin ráno soutěže pro děti u zámku a v podzámčí. A na nejmenší návštěvníky bude zaměřen i zbytek dopoledního programu, v 10 hodin se zámeckou zahradou proženou Fríští koně, na jejichž vystoupení navážou fakír Dragon a alchymista Bavor.

Hlavní odpolední dění se přesune na hřiště TJ Sokol, kde v 15 hodin vystoupí mažoretky z Hranic. Poté už vypukne fotbalové utkání starých pánů mezi Hustopečemi a slavným Baníkem Ostrava. Pro spoustu bývalých hráčů domácího celku půjde o setkání po mnoha letech.

Souběžně mohou zájemci vyrazit do nedalekých Hranických Louček, ve kterých se rovněž od 15 hodin uskuteční mše svatá s následujícím křtem knížky Hranické loučky – minulost a přítomnost obce.

Ve 20 hodin vystoupí hlavní hudební hvězda, popová kapela Slza. Autoři hitů Lhůta záruční či Katarze se představí na nádvoří zámku. Závěr večera pak bude patřit taneční zábavě DiscoV na zámku, která potrvá až do nočních hodin.

Nedělní dopoledne začne 8:30 tradičním průvodem a slavnostní mší v kostele v Hustopečích. Od 10:30 se ale hlavní pozornost soustředí opět na nádvoří zámku, kde se představí jihomoravská dechovka Boršičanky Antonína Koníčka.

Folklor z Jižní Moravy vystřídají 12:15 tóny z Pobeskydí, které vykouzlí cimbálová muzika Iršava. V 15 hodin opanuje pódium další hudební tahák, zpěvák Petr Kolář se svou kapelou. A o závěr Hustopečských dnů se poté tradičně postará místní Dechová hudba Hustopeče nad Bečvou se svými hosty.