Páteční večer patřil diskotéce. DJ Pavel Humplík rozpohyboval tanečníky v zámeckém parku. Nechyběla ani zajímavá světelná show.

V sobotu začal program na fotbalovém hřišti. Své síly v přátelském zápase změřila Stará garda pražské Sparty a domácí Staří páni z Hustopeč. Mezitím u hustopečské základní školy otevřeli nové hřiště pro děti. Ty tak mohou využívat skluzavku, houpačky a další průlezky.

„Hřiště jsme stavěli od května. Peníze pro realizaci jsme získali například od jedné hranické firmy nebo přímo od městyse Hustopeče nad Bečvou,“ informoval ředitel základní školy Radomír Haberman.

Děti budou moci hřiště využít ve školní družině nebo sem mohou zajít odpoledne. Hřiště je sice vedle školy, ale pro veřejnost je volně přístupné.
Po poledni se na zámku otevřelo hned několik výstav.

V Konírně se diskutovalo se starostkou

V hudebním salónku se blýskaly hudební nástoje, v bývalé konírně proběhla vernisáž výstavy o proměnách Hustopeč v posledních dvaceti letech.

Zajímavá byla výstava o africkém kmenu Masajů nebo také Hustopečáci na cestách. V jedné z místností tak mohli návštěvníci zhlédnout svět tak, jak jej zachytily objektivy fotoaparátů občanů z Hustopeč. Lidé mohli umístit vlajku se znakem městyse na mapu na místo, kde byli a kde se jim nejvíce líbilo.

V konírně se pak sešli starostka a místostarosta obce s několika občany. Diskutovali o různých problémech, se kterými se v Hustopečích potýkají. Řeč přišla i na budovu místního zámku. Místostarosta přiznal, že dříve věřil v úplnou opravu do roku 2010. Teď se termín v jeho očích posunul nejpozději na rok 2020.

„Na opravu zámku jsme vynaložili již téměř třicet milionů korun, přičemž většinu jsme získali od Ministerstva kultury České republiky. Už v současné době mají možnost turisté a cyklisté zámek navštívit. Přes prázdniny máme totiž zaveden takzvaný víkendový vstup, kdy je možno si prohlédnout nádvoří a přilehlé prostory. Do budoucna však plánujeme tuto službu rozšířit,“ sdělil místostarosta obce Antonín Horník.

„Program Hustopečských dnů jsme připravovali už půl roku předem. Tyto slavnosti zde mají již svou tradici. Poprvé se konaly v roce 2001, kdy jsme zároveň slavili výročí 800 let první zmínky o našem sídle. V témže roce byl zámek bezplatně převeden do majetku obce,“ uvedl Horník.

Na zámku zazpíval Havelka i Špinarová

V televizním sestřihu pak lidé viděli, jak zámek vypadal v 90. letech minulého století, kdy jej vlastnilo Valašské muzeum.

Starostka Hustopeč Júlia Vozáková zajistila všem přítomným opravdový zážitek. Její pozvání totiž přijala známá zpěvačka Věra Špinarová.

Její písničky a vtipné doprovodné slovo přilákaly na nádvoří zámku stovky lidí. Při některých písničkách si mohli lidé se zpěvačkou zazpívat. Jako odměnu jí na závěr věnovali obrovský aplaus, při kterém diváci vstávali ze sedaček.

Po vystoupení Věra Špinarová rozdala několik podpisů. Čtenář Hranického deníku Vladimír Bittner donesl zpěvačce na památku několik fotografií z jejího mládí.

„Podívej jak jsem byla štíhlá,“ podivovala se. Na oplátku si nechal podepsat páteční výtisk novin spolu se svým příspěvkem na stránce čtenář-reportér.

V podvečer na zámku vystoupila ostravská travesti skupina Divoké kočky. I ta si mezi diváky našla své příznivce.

Večer patřil hudební show skupiny Leopardi z Lipníka nad Bečvou. Tu na pódiu vystřídal bubenický orchestr. Taneční zábava pak pokračovala až do noci.
V neděli ráno se občané sešli na slavnostním průvodu. Za doprovodu dechové hudby došli na mši do kostela.

Odpoledne do Hustopeč přijel Ondřej Havelka. Tento známý herec, režisér, zpěvák a tanečník zazpíval spolu se svou skupinou Melody Makers. Víkend pak zakončili na fotbalovém hřišti, kde se konalo mistrovské fotbalové utkání.