Šlehaný tvarohový krém Porubáček od Zdeňky Horníkové z Hustopeč nad Bečvou a farmářská tenká klobása společnosti Váhala a spol., která má své sídlo taktéž v městysi na pomezí Hranicka a Valašskomeziříčska, zaujal tento měsíc porotu soutěže Regionální potravina Olomouckého kraje.

Oba výrobky ve své kategorii vyhrály a jsou navrženy na ocenění značkou Regionální potravina.

„Cílem této soutěže je podpořit malé a střední potravinářské provozy a nejlepším potravinářským výrobkům udělit značku Regionální potravina Olomouckého kraje," uvedla Lucie Hošková z Okresní Agrární komory Šumperk.

Osmičlenná komise ve složení zástupců Ministerstva zemědělství, Státního zemědělského a intervenčního fondu, Potravinářské komory ČR, Olomouckého kraje, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy tak vyhodnotila sedm nejlepších výrobků z celkem třiašedesáti přihlášených.

„Všem přihlášeným výrobcům děkujeme za účast v soutěži a výhercům gratulujeme k získání prestižního ocenění. Doufáme, že co nejdříve uvidíme znak Regionální potraviny na obalech oceněných výrobků," řekl v závěru hodnocení Josef Hlavinka, předseda představenstva Agrární komory Olomouckého kraje.

Oficiální předání plakety a diplomu vítězům proběhne 11. října letošního roku na podzimní Floře v Olomouci. Od srpna poběží také seriál ochutnávek oceněných potravin v rámci Olomouckého kraje.