Své skříně a šatny prohledaly také redaktorky Deníku, muži zase poprosili své partnerky. Prohlédněte si, jaké kousky přinesli a připojte se i vy!

Kabelky můžete nosit až do 25. září do redakcí Deníku v Olomouci, Přerově, Hranicích, Prostějově a Šumperku. Jejich adresy najdete ZDE

V úterý 1. října pak mohou dámy, ale i pánové zavítat na Kabelkový veletrh, který se uskuteční v Moravském divadle v Olomouci, kde se budou získáné kabelky za symbolické ceny prodávat.

Výtěžek poputuje na pomoc dětem, o které se stará organizace Dobré místo pro život.

…a takto jsme v redakcích sbírali

Olomoucký deník

Kabelkový nápor v redakci Olomouckého deníku

„Kabelky nahoru! A vykukujeme," ozývalo se ve čtvrtek v Bezručových sadech v Olomouci. Redaktoři a další pracovníci Olomouckého deníku se zde fotili s kabelkami, které během necelého týdne sesbírali a přinesli do redakce.

Tašky tak věnovali na charitativní akci s názvem Kabelkový veletrh, který Deníky v Olomouckém kraji spolu s dalšími partnery organizují.

Před fotoaparátem se nakonec sešlo na čtyřicet nezbytných dámských doplňků.  Pořádek ve skříni si pro bohulibou akci udělala také šéfredaktorka Olomouckého deníku Lucie Bukvová.

„Na dně šatníku jsem našla kousky, které jsem nosila před pár lety. Věnovala jsem také jedno psaníčko, které jsem si vzala do prvních tanečních. Před lety se mi na něm utrhlo ouško. Bylo mi líto jej vyhodit, a tak jsem k němu vyrobila popruh z barevných korálků. Třeba se zalíbí originální kousek na veletrhu jiné ženě a užije s ním ještě parádu," podotkla šéfredaktorka.

Kabelky všech druhů, kvality, tvarů, stáří i barev mohou čtenáři nosit na sběrná místa do redakcí regionálních Deníků v Olomouckém kraji. Přesné adresy jsou uvedené v tiráži novin. Kabelky přijímají také v sídle Radia Haná, televize ZZIP nebo v kavárně U Slepiček v Olomouci.

„Tašky mohou čtenáři nosit až do 25. září. V úterý 1. října pak mohou dámy zavítat na Kabelkový veletrh, který se uskuteční v Moravském divadle v Olomouci, kde se budou kabelky za symbolické ceny prodávat," pozvala šéfredaktorka s tím, že výtěžek z akce pomůže vykouzlit úsměv na rtech dětem, o které se stará občanské sdružení Dobré místo pro život.

„Nakoupí za ně oblečení, hračky i speciální pomůcky. Jsme rádi, že takto můžeme pomoci. Doufáme, že se akce vydaří stejně jako ve Zlíně, kde se nápad zrodil spoluprací. Domu pokojného stáří Naděje a Zlínského deníku. Na jaře se po tisícovce kabelek jen zaprášilo. A hlavně, Naděje získala jejich prodejem téměř šedesát tisíc korun," doplnila šéfredaktorka.

Prostějovský deník

Kabelkový nápor v redakci Prostějovského deníku

Příkladem se rozhodla jít i redakce Prostějovského deníku. Redaktorky, i inzertní poradkyně či inspektorky distribuce přinesly kabelky a darovaly je právě na podporu této akce.

Kolegyně Hanka Masaříková jich hned na druhý den přinesla devět. 

„Kabelkový veletrh jako by mi přišel do rány. Už měsíce si říkám, že potřebuji protřídit šatník a hlavně své kabelky. Když jsem se o veletrhu dozvěděla, neváhala jsem. Budu ráda, když kabelky, které už stejně nenosím, pomohou dobré věci," vysvětlila.

Do akce s Prostějovským deníkem se zapojila i knihovna v Němčicích nad Hanou, kde zároveň vytvořili i sběrné místo pro tyto kabelky. Moc jim za tuto podporu děkujeme a slibujeme, že si kabelky osobně přijedeme vyzvednout. Stejně tak s námi mohou sbírat i další instituce či firmy. Pokud máte zájem, můžete nás kontaktovat na tel. čísle 582 310 321 nebo na e-mailu katerina.sloukova@denik.cz.

Přerovský a hranický deník

Kabelkový nápor v redakci Přerovského deníku

Kabelkový nápor v redakci Hranického deníku

Člověk neznalý situace by si snad mohl myslet, že se mezi redaktory Přerovského a hranického deníku šíří zvláštní nemoc, způsobená současnými tropickými teplotami. Do práce totiž chodí hned s několika kabelkami – a to nejen ženy…

Čtenáři ale nemusí panikařit. Přerovský a hranický deník se totiž podílí na sbírání kabelek pro dobrou věc. Do redakce už dochází první přispěvatelé z řad čtenářů, ale většinu exemplářů zatím donesli právě zaměstnanci Deníku.

„Je to úžasná věc, mám doma hromadu kabelek a teď se jich můžu zbavit a pomoct potřebným," uvedla redaktorka Petra Poláková-Uvírová.

Pár kabelek už ale donesl i Tomáš Krejčiřík, který je má podle svých slov od přítelkyně. Pozadu nezůstali ani další členové redakce.

Ostatní, kteří si užívají dovolené nebo léčí letní choroby, ale i na dálku akci podporují a slibují, že se od nich dočkáme také několika příspěvků.

Šumperský a jesenický deník

Kabelkový nápor v redakci Šumperského deníku

"Jakmile jsem v redakci oznámila, že začínáme sbírat kabelky na deníkovský veletrh, během několika hodin jsme měli první čtyři úlovky. Od své přítelkyně Andrey je donesl student žurnalistiky Univerzity Palackého v Olomouci Alois Rozsíval, který v redakci sbírá zkušenosti. K dnešnímu dni jsme již posbírali na dvě desítky kabelek," hlásila šéfredaktorka Šumperského a jesenického deníku Soňa Singerová.

V některých exemplářích nechali jejich bývalí majitelé vzkaz pro dražitele:

„Téhle kabelky se doma bojíme, nikdo neví, čí je a jak se k nám dostala. Zavřeli jsme ji před lety hluboko do útrob skříně a díky veletrhu opět uvidí světlo světa. Snad se z toho nerozsype."

V zelené sportovní kabele jsme zase objevili toto: „V této tašce jsem nosila boty do tanečních. Sekla jsem s tance i s taškou."

Svou první kabelku věnovala i šéfredaktorka Soňa Singerová.

„Asi ve dvanácti letech jsem byla v Bulharsku, tam mi rodiče koupili tehdy velmi moderní vyšívaný pytlíček. Moc jsem ho nenosila, takže je pořád jako nový," dodala.

Kabelkový VELEtrh: skvělý nápad ze Zlína
„Milé dámy, co takhle posbírat pár kabelek, které už nenosíte, a prodat je za symbolickou cenu. I těch pár set korun pomůže dobré věci," napadlo před necelými dvěma lety Zuzanu Šlúchovou ze zlínské Naděje. Organizace, která pečuje o znevýhodněné občany trpící například Alzheimerovou nemocí.

„To je zajímavý nápad. Rádi jej podpoříme. Pojďme to společně zkusit uspořádat ve větším měřítku," reagovali kolegové ze Zlínského deníku.

Výsledek? Prvotní myšlenky se za několik měsíců proměnily v první ročník Kabelkového VELEtrhu pro Naději se Zlínským deníkem.

Tehdejším cílem bylo vybrat alespoň pět tisíc korun za stovku kabelek dobročinně získaných od dárkyň. Deník a Naděje společně oslovil širokou veřejnost a… zájem předčil očekávání.

Sešla se více než tisícovka kabelek a jejich prodejem ve zlínském divadle se podařilo získat téměř 40 tisíc korun.

A zájem o tuto unikátní dobročinnou akci neklesl ani v roce letošním. Naopak, podařilo se vybrat téměř 60 tisíc korun.