Její největší atrakcí se stal před třemi lety zpřístupněný unikátní Pomník lovců mamutů. Náklady se vyšplhají na necelých 10 milionů. Město však na tuto investici získalo dotaci z evropských zdrojů ve výši 7 milionů.

„V současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele stavby. Ta by měla být dokončena v září letošního roku,“ uvedla náměstkyně přerovského primátora Elena Grambličková. Infocentrum má sloužit hlavně turistům, kteří se rozhodnou navštívit tuto lokalitu, kterou proslavily významné archeologické nálezy.

„Počítáme s tím, že se zde budou nabízet různé propagační materiály o pravěkých nálezech, brožury o městě a upomínkové předměty. Kromě toho v objektu vzniknou i veřejné toalety, které tato část města postrádá,“ upřesnila Grambličková.

Infocentrum bude provozovat společnost Technické služby města Přerova. Vyrůst má na místě někdejšího stánku s občerstvením. Objekt bude částečně zasahovat do svahu hřbitovní zdi a jeho střecha má mít vegetační úpravu. Počítá se i se zvelebením a výsadbou zeleně v okolí.

„Původní občerstvovací stánek jsme vykoupili, pozemek je města, takže už nic nebrání v realizaci tohoto záměru,“ dodala závěrem Grambličková.