Hranická veřejná doprava není využívaná tak intenzivně, jak by si město přálo. 

„Cílem optimalizace MHD proto je, aby se systém veřejné dopravy v Hranicích stal uživatelsky přívětivou, cenově dostupnou službou, která je minimálně rovnocennou alternativou k individuální dopravě,“ vysvětlil mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

V první polovině listopadu tak proběhnou v Hranicích hned dvě ankety, v nichž bude město zjišťovat názory lidí na tuto problematiku.

„Obě ankety jsou krátké a jednoduché, cílem není zpovídat jednoho člověka příliš dlouho, ale zjistit to nejdůležitější a nasbírat co nejvíce odpovědí,“ popsal mluvčí.

Jedna anketa se bude soustřeďovat okolo vlakového nádraží, kde se bude snažit zjistit, jakým způsobem se na nádraží lidé dostávají, případně proč k tomu nevyužívají právě městskou dopravu.

Obdobná anketa bude probíhat také přímo ve městě a obyvatel se bude dotazovat, jakým způsobem se po Hranicích přepravují.

Data získaná v anketách poslouží při přípravě nové Studie optimalizace MHD, která by měla být dokončena příští rok.

„Osobní automobilová doprava stále narůstá, což s sebou nese pochopitelně problémy. Ať už se podíváme na životní prostředí nebo na nedostatek parkovacích míst,“ uvedl k této problematice již dříve starosta Hranic Jiří Kudláček.

„Proto je důležité lidem nabízet i jiné alternativy, jako je právě třeba MHD. A je potřeba to dělat takovým způsobem, aby je občané skutečně využívali,“ doplnil starosta.