„Rádi bychom touto akcí motivovali děti k tomu, aby svůj volný čas trávily jinak než jen sezením doma u počítače. Aby viděly, co všechno se dá v Hranicích aktivně dělat, vyzkoušely si různé činnosti. Třeba je některá z aktivit zaujme natolik, že se jí začnou věnovat," sdělila pořadatelka Lenka Dočkálková z MKZ.

„Inspirovali jsme se v Olomouci. Oslovila jsem Dům dětí a mládeže, skauty, Pool-dance studio, Radima Černého a další místní organizace či spolky. Jejich nadšení do projektu mě tak nabilo energií, že jsme se to celé rozhodli pojmout ve větším měřítku," objasnila Lenka Dočkálková.

Podle pořadatelů má akce díky tomu, že se uskutečnila v centru města, šanci oslovit co nejširší okruh dětí i rodičů.

„Jsme rádi, že projevily zájem skoro všechny místní školy. S účastí jsme spokojeni. Určitě bychom se pořádání podobné akce nebránili ani v letech příštích," prozradila Lenka Dočkálková.

Judo i mažoretky

Dětem byly v průběhu pondělního dopoledne postupně představeny rozmanité volnočasové aktivity. Radim Černý lákal na hru na kytaru, návštěvníci mohli zhlédnout ukázky pool dance či juda, nechyběly ani mažoretky. Svá stanoviště si připravili také hraničtí skauti. Největší tahák však představovala u-rampa, která na náměstí přechodně vyrostla a na níž byly k vidění triky na skateboardech, bmx i koloběžkách.

„Vždycky když přijedu z Brna ze školy, tak se v Hranicích něco děje. Podle mě je skvělé, že se naše město snaží kulturně a společensky žít. Určitě je dobré ukázat dětem, že mohou trávit volný čas i jinak než u počítače," řekla Anna Vondráková z Hranic. 

Autor: David Král