Nejen osobní, ale také nákladní auta dlouhodobě jezdí přes silnici první třídy I/47 velice rychle. Mnohým v tom nezabrání umístěný měřič rychlosti, dopravní značky ani bezpečnostní přechod pro chodce, po kterém v úterý děti se svou babičkou přecházely.

SOUVISEJÍCÍ: Náklaďák ve Slavíči srazil ženu, vnučkám se naštěstí nic nestalo

Osadní výbor ve Slavíči už asi čtyři roky volá po vybudování kruhového objezdu ve spodní části obce, který by rychlost šoférů snížil. Dosavadní jednání ale úspěšná nebyla.

„Kruhovým objezdem bychom z obce zcela odklonili těžkou dopravu, která míří do průmyslové zóny. Snížila by se ale i rychlost všech projíždějících řidičů. Podali jsme už tři různé návrhy, ale Ředitelství silnic a dálnic nám za celou dobu nebylo schopné podat podrobnější vyjádření," řekl předseda Osadního výboru Slavíč Jiří Trna s tím, že vhodnější řešení než právě výstavbu nového kruhového objezdu nevidí.

Slavíč si zaslouží častější kontrolu, říká velitel městské policie

Záležitost nyní řeší také vedení hranické radnice, s jejíž spoluúčastí by se věc mohla dát do pohybu.

Pozornost se v této souvislosti ale obrací také na policejní složky, která u cesty může hlídkovat. Zatímco městští strážníci měří a případně zastavují řidiče ze směru od Lipníka nad Bečvou do Hranic, dopravní policie koriguje opačný směr. Jenže i velitel městské policie Miroslav Mann přiznává, že strážníci ve srovnání s jinými nebezpečnými částmi Hranic do Slavíče příliš často nejezdí. Právě ve Slavíči je sice ihned u silnice v obou směrech umístěný radar, ovšem ten je pro řidiče pouze informativní.

„Například řidič autobusu si nedovolí Slavíčem vyloženě proletět, protože jeho aktuální rychlost cestující na radaru mohou vidět. Pokud ale ostatní řidiči nerespektují dodržování předpisů, tak radar nepomůže. Uvědomujeme si, že Slavíč si zaslouží častější kontrolu," řekl velitel Městské policie v Hranicích.

Na zjištění dalších skutečností úterní dopravní nehody policie stále pracuje. Řidič si ale podle všeho procházejících chodkyň nevšiml, a přestože na poslední chvíli ještě stačil strhnout volant, střetu se zcela nevyhnul.