Až do 1. září je zde k vidění výstava Fenomén hasičství. Nudit se nebudou ani děti, pro které si autoři výstavy připravili několik zábavných atrakcí.

„Děti se na naší výstavě mohou na chvíli stát mladými hasiči. Máme zde pro ně několik praktických úkolů, při kterých si vyzkouší svou zručnost, a také otázky, které prověří jejich teoretické znalosti. Pokud děti uspějí, průvodkyně jim za odměnu pustí sirénu speciálního hasičského autíčka,“ prozradil kurátor výstavy Marek Suchánek.

Mladí návštěvníci si zkusí například smotat hasičskou hadici a uslyší zvuk historické sirény. Zřejmě největším tahákem je však možnost vyzkoušet si na vlastní kůži, jak požárníci hasili před sto lety.

Na výstavě k 145. výročí sboru dobrovolných hasičů v Hranicích jsou k vidění historické předměty od uniforem až po prapor. Expozici zdobí také rozsáhlá sbírka modelů hasičských autíček hranického sběratele Zdeňka Sklenaříka a obrazy s hasičskou tématikou malíře Eduarda Halberštáta.

„Na výstavě můžete vidět i hořící domeček, který vyrobila hranická firma Cidemat. Namalovali a obdařili jej plameny žáci Základní umělecké školy Hranice,“ dodal Marek Suchánek. Výstava potrvá až do konce prázdnin. 

Umělecký kovář Jiří Jurda ml. v akci. Ilustrační foto
Kovářské fórum vás naladí na letošní Hefaiston, mistr Jurda vytvoří udírnu
Ilustrační foto.
Tip Deníku: Sun in My Eyes vol. 3