Zpěvačka několikrát vzpomněla zásadní album její kariéry Krajina rovina z roku 2010, které vzniklo právě v prostředí Staré střelnice.

„Čo by som vam povedala. Nahrali sme tu, práve na tomto mieste, album, ktorý je mému srdci stále úplne najbližšie. Vzniklo tu veľa skvelých momentov, ktoré by nevznikly, keby okolo nás neboli ludia, ktorý sa o nás tak starali. Vrátiť sa sem, je niečo ako prísť domov," uvedla Jana Kirschner na začátku svého koncertu.

„Venco Vlasák a jeho manželka ani dokonca možná nevedia, že jsou na albumu zaznamenani, stejně ako ruchy Hranic, miestne lesy, kameny, všetko čo sme okolo našli," prozradila interpretka, které se v minulosti pokoušela prorazit také na mezinárodním trhu.

Ačkoliv aktuální turné nese název Takmer sólo, na pódiu se Jana Kirschner sama rozhodně neobjevila.

„Rozhodla som sa, že urobím turné, ktoré bude sólo. Začala som cvičiť na začiatku roka, ale v priebehu som tak nejako pochopila, že Jarek Nohavica sa zo mňa asi počas pár mesiacov nestane. Takmer sólo je nás tu tak dnes nakoniec pätnásť," zavtipkovala zpěvačka.

Největšího aplausu do posledního místečka zaplněného Divadla Stará střelnice, se dočkaly dobře známé skladby jako Pokoj v duši či jeden z prvních zpěvaččiných hitů Modrá, jejíž refrén „Mám, stále ťa mám" si zazpívali prakticky všichni.

„Bylo to opravdu moc hezké. Jana je výjimečná umělkyně, jakých tady u nás a na Slovensku moc nenajdeme," řekla jedna z návštěvnic koncertu Karolína Kovářová.

A když se při závěrečné Unesené jeden z přítomných pánů neudržel a vyzval svou partnerku k romantickému tanci, bylo jasné, že tenhle koncert zůstane pro mnohé přítomné pohlazením na duši po hodně dlouhou dobu.

David Král