Návštěvníci tržiště zde mohou zakoupit nejrůznější vánoční ozdoby a rukodělné práce. „Na náměstí bude letos nainstalováno dvanáct prodejních dřevěných stánků, v nichž prodej začne už o víkendu,“ upřesnil Rudolf Neuls ze Služeb města Přerova.

Podle něho lidé, kteří zamíří na náměstí v neděli v 17 hodin, zde mohou spatřit slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Další kulturní program bude na náměstí k vidění na Mikuláše, kdy se zde budou prohánět čerti a o zábavu se postará Základní a Mateřská škola Mateřídouška a Taneční škola HIT.

Vedle jarmarku bude na náměstí probíhat až do Štědrého dne také tradiční kulturní program Vánoční hvězdičky. Ten začne v sobotu 15. prosince a skončí na Štědrý den.

Na podiu se bude po celý týden střídat řada hudebních kapel a tanečních skupin. Vyhrávat bude například dechovka, country kapela i trubači, ale k vidění budou také moderní tance či vystoupení mažoretek.

Tradiční tečku za programem Vánočních hvězdiček učiní přerovský zpěvák Pavel Novák se svou kapelou Family. Jejich koncert se uskuteční na Štědrý den v 10.30 hodin.

Součástí programu bude i Vánoční salon s ukázkou tradičních vánočních zvyků, který mohou návštěvníci zhlédnout od 19. do 21. prosince v malém sále Městského domu v Přerově.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika