Farmářský jarmark se zde zabydlel a stává se pomalu tradicí.

Do malebné obce se dvěmi sty padesáti obyvateli, která se stala v roce 2007 krajskou Vesnicí roku, si přijeli v sobotu odpoledne prohlédnout výrobky a užít pohodové odpoledne lidé ze širokého okolí.

„Farmářský jarmark pořádáme už popáté, vždy na jaře a na podzim. Své výrobky zde nabízejí převážně prodejci z Hranicka," přiblížila organizátorka akce Ludmila Juráňová.

Kromě zabijačkových specialit, které se těšily zájmu především u mužské části návštěvníků, mohli přítomní ochutnat také domácí sýry, burčák nebo čerstvá jablka.

„Jabloň ani nestačí rodit tolik ovoce, jak velký je o podomácku vyrobený mošt zájem," svěřil se jeden z prodejců. „Jablka se musí do bedny skládat opatrně, jako vajíčka, která mají skořápku," prozradil svůj recept na zachování kvality ovoce.

Na jarmarku byly k vidění také ukázky řemeslné výroby – například svíčky z včelího vosku, ručně zdobené plátno nebo sponky a přívěsky.

Na své si přišly i děti, které se mohly projet na poníkovi, nebo se vydovádět na místním hřišti.

„Součástí programu je i ukázka požárního útoku mladých hasičů, taneční vystoupení a hudební produkce," dodala Ludmila Juráňová, která je s letošní návštěvností spokojená.

„Svou úlohu určitě sehrálo i počasí, které nám opravdu přálo. Odhadem na náš jarmark zavítaly dvě až tři stovky lidí," uzavřela. (pu)