Pomocnou ruku jim nabízí řada zájmových organizací, které pro děti od šesti let připravily příměstské tábory. Přerovskou organizací, která nenechá školáky o prázdninách na holičkách, je místní Klub Dlažka.

Ten od pondělí až do pátku připravil tábor s názvem Hravý týden. „Na každý den jsme připravili různé aktivity. Děti se mohou zapojit do stolních či sportovních her, ale chybět nebudou ani výlety,“ informoval vedoucí klubu Jaroslav Biolek.

Podle jeho slov o tábor zatím projevilo zájem zhruba deset dětí. „Pokud by však měl ještě někdo zájem, může se klidně přihlásit,“ podotkl Biolek.

S další přerovskou zájmovou organizací Dům dětí a mládeže Atlas a BIOS se mohou školáci o jarních prázdninách vypravit na tábor v Beskydech.

Pro ty, kteří však zůstanou doma, je přímo v zařízení připravena hned v pondělí tvorba s keramickou hlínou a v úterý sportovní den.

S tučňákem Happy Feet si děti užijí v Kojetíně

Příměstský tábor pořádá o jarních prázdninách Městský dům dětí a mládeže (MěDDM) v Kojetíně. „Koná se po celý týden a nese název S tučňákem Happy Feet. V programu bude například výlet za koňmi, návštěva Zoo Lešná, Muzea v Kroměříži a Aqua centra ve Vyškově,“ upřesnila ředitelka kojetínského zařízení Marie Beránková.

Podle ní program bude zajištěn denně od 7.30 do 15.30 hodin. Zároveň toto zařízení připravilo tradiční zimní pobyt na horách pro rodiče s dětmi v Kunčicích pod Kralickým Sněžníkem. „Na tento pobyt máme přihlášených už osmačtyřicet účastníků,“ dodala Beránková.

V Hranicích budou plavat i tančit

Příměstský tábor pořádá o jarních prázdninách i Dům dětí a mládeže v Hranicích. Také tam se děti mohou těšit na bohatý program.

„V plánu máme navštívit solnou jeskyni, plovárnu, vyrazíme i do lesa, ale na programu bude i výtvarná činnost, diskotéka a různé hrátky. Děti se nemusí zúčastnit celotýdenního programu, ale mohou přijít jen na jednotlivé akce,“ řekla Lenka Fedorová z hranického Domečku.

V Lipníku vyrazí po stopách Yettiho

Po stopách Yettiho je název příměstského tábora, který pořádá Středisko volného času v Lipníku nad Bečvou. Ten se však koná necelý týden, a to jen od pondělí 25. do středy 27. února.

„S dětmi pojedeme na Plovárnu v Hranicích, zajdeme na filmové představení do kina, navštívíme knihovnu a budeme hrát různé hry a soutěže,“ upřesnila program Zuzana Stejskalíková s tím, že školáci mohou na příměstském táboře pobývat od 8 do 15 hodin.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika