Nový román nazvaný Přísaha se knižního vydání dočká letos v červnu.

„Zatím je hotova pracovní verze, která je už schválena vydavatelem. Čeká se už jen na poslední korektury,“ řekla spisovatelka Jaroslava Černá. Knížka se opět zařadila do oblíbené autorčiny oblasti esoteriky a historie.

„Příběh má dvě linie. Hlavně se ale jedná o historické povídání ze starověkého Říma,“ přiblížila autorka obsah svého díla.

Na začátku prožijeme výbuch sopky

Příběh začíná v roce devětasedmdesát našeho letopočtu kdy bouchne sopka Vesuv.

„Výbuchem sopky se začíná odvíjet dramatický děj. V té době se narodí dvojčata, která se dostanou do Říma a zde jsou vychováváni jako gladiátoři,“ popsala začátek knihy Jaroslava Černá. Příběh gladiátorů se prolíná větší částí knížky. V závěru dojde k přechodu do současnosti, kdy autorka zhodnotí, proč se vše vlastně stalo.

„Úplným závěrem je, že momentálně se objevuje v televizi, že Vesuv opět zlobí. To se mi moc líbilo, protože vždycky když nějaký román dopíši, dojde k nějaké novince v současnosti, která s románem přímo souvisí,“ uvedla Jaroslava Černá.

Román Přísaha se svým dějem přibližuje k prvním třem autorčiným knihám.

„Ke zmíněným románům se přibližuje svým tématem. Celkový děj je ale o něčem jiném,“ popsala autorka. Už předchozí romány se staly populární a mizely rychle z pultů knihkupectví. Poslední vydaná knížka Anežka a král se vyprodala během dvou měsíců.

„Knížka byla vydána v nákladu třech tisíc výtisků a přesto se rychle vyprodala. I díky tomu mám už další nabídky a samozřejmě i nápady, protože úspěch vždy nejlépe motivuje,“ poznamenala s úsměvem Jaroslava Černá.

Veřejné čtení bude v kavárně probíhat ještě celý leden a únor vždy ve středu. Zájem zatím není nijak velký, ale autorka věří, že se postupem času zvýší.

„Vidíte sám, že moc lidí nechodí. Minule jich bylo okolo patnácti, dnes možná ani tolik nebude. Osobně si myslím, že je to tím, že Hranice na něco podobného ještě nejsou zvyklé,“ pověděla na závěr spisovatelka Jaroslava Černá. (zem)