Dokládá to také učebna, kterou studenti ve středu dopoledne pro hodinu němčiny zcela zaplnili.

„Němčinu se tady učím tři roky. Je to podle mě optimální pro to, aby člověk zůstal takříkajíc ve formě a ještě si něco zopakoval," řekl jeden z pravidelných návštěvníků kurzu.

Výuka jazyka je velice intenzivní, přesto ji prý účastníci zvládají velmi zdařile.

„Obdivuju je, jsou velice dobří. Němčinu tady máme už od samotného založení klubu, tedy od roku 2004. Jak o němčinu, tak i o angličtinu je velký zájem. Poptávka ale není jen po výuce cizích jazyků, ale například také o počítačové kurzy," uvedla k široké nabídce vedoucí Klubu seniorů Dagmar Strnadová.

Tato příspěvková organizace také každoročně pořádá zájezdy do ciziny. Oblíbenou destinací se mezi členy klubu stala Francie. Senioři z Hranic například v loňském roce zavítali do jihofrancouzské oblasti Provence.

„To, že se tady učí zrovna němčina, nám při zájezdech nevadí. Ten jazyk se dá využít i ve Francii. Právě do Francie se chceme podívat i letos. Uvidíme, co přijde v příštím roce, nějaké plány už máme," konstatovala Dagmar Strnadová.

Veškeré kurzy a aktivity v Klubu seniorů samozřejmě probíhají na základě dobrovolnosti. I z celkového počtu pěti set přihlášených osob se ale dá vytušit, že na pátrání po nových vědomostech, na sportovní vyžití a hlavně na pravidelná setkávání s přáteli není nikdy pozdě.