„Letos máme sedmnáctý ročník a v minulých letech se u nás vystřídala řada vynikajících kapel a muzikantů jako byl Laco Déczi, Big Band Gustava Broma nebo kapely z polských a holandských měst. Popáté letos dorazí výborný klavírista Alexander Christianov, který každý rok přijíždí s jiným zajímavým projektem,“ popsal organizátor akce Bronislav Ludmila. Christianov je absolventem moskevské konzervatoře a zahraje se sólistkou Elenou Sonenshine.

„Letošní ročník uděláme v komornějším stylu a všechny čtyři koncerty jsme situovali do hranického Zámeckého klubu. Pokud by byl velký zájem, přesuneme koncerty do zámecké dvorany,“ vysvětlil Bronislav Ludmila.

Festival zahájí ve středu 15. května vernisáž výstavy Jazz pro oči.

„Začínáme vernisáží kreslíře a karikaturisty Jiřího Slívy, který ve svých malbách spojuje jazz a víno,“ řekl Bronislav Ludmila. O hudební doprovod se postará kapela Two Jazzy.

Po devatenácté hodině večer se ve středu rozezní hudební nástroje dvou muzikantů.

„Michal Žáček je geniální saxofonista na světové úrovni a zahraje společně chorvatským kytaristou a zpěvákem Máriem Šeparovičem,“ uvedl Bronislav Ludmila.

Ve čtvrtek od 19 hodin ozdobí Zámecký klub pravidelný host Alexander Christianov. V pátek ve stejný čas zahraje Formace Jazz Q a polská zpěvačka Diana Siedlaczek. Po koncertě zvou organizátoři všechny jazzmany s jejich nástroji na Noční jam session, kde společně zaimprovizují na jazzovou notu.

Na závěr festivalu mohou v sobotu od 19 hodin přijít všichni fanoušci swingu.

„Letošní novinkou je Swingová tančírna, kterou pořádá taneční klub manželů Fojtů a připojili jsme ji do programu festivalu,“ dodal Bronislav Ludmila. (jah)