Každý den zvládne se svým týmem nahrát jednu píseň. V pondělí stihli dokonce dvě. Na rozhovor pro Přerovský a hranický deník dorazil přímo ze snídaně a bos.

„Když je tepleji, chodím bos všude. Dovolenou v Dominikánské republice jsem strávil celou bosky," řekl hned po příchodu.

Proč natáčíte právě u Vlasáků? Proč jste si vybral zrovna Hranice?

Protože tady nám je dobře a jsou tu jedni z nejdobřejších lidí na světě. A to myslím úplně vážně. Není tu nikdy žádný problém. Lidi jsou tak neskutečně ochotní, že mám tendenci napsat všechny včetně pana kuchaře na spolupráci na desce. Oni ji opravdu vytváří spolu s námi. Dávají nám tu podmínky, prostor a zázemí. Fantastické.

Jak dlouho Vlasákovy znáte?

Poprvé jsem se seznámil s Vaškem na nějakém festivalu v takové chajdě, ani nevím, kdy to bylo, ale pamatuji si ten vjem, kdy za mnou přišel s tím, že má prostor, kde různí lidi točí různé věci a dá se tam i bydlet. Přijeď někdy, řekl mi. (přitom napodobuje mluvu Václava Vlasáka). Tak jsme přijeli, udělali jsme tu před dvěma lety koncert a úplně jsme si to tady zamilovali. Trošku jsem si to vysnil, že bychom tu mohli točit desku a teď se to děje. A to koresponduje i s tím turné. Prostě to, co si člověk doopravdy přeje, to se skutečně splní.

Když mluvíte o natáčení desky, kdy tedy vyjde?

Měla by být 27. června. Chceme udělat i velký koncert, kdy poprvé na živo zahrajeme celou desku a zároveň ji i pokřtíme. Mám velké plány, ale ještě je nechci prozrazovat.

close Tomáš Klus zoom_in

Tomáš Klus. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Máte už název desky?

Anat život není. Je to slovní hříčka, protože Anat je staroegyptská bohyně války a deska se bude trošku týkat toho, že se ženeme do malinké nepříjemnosti. Přece na světě není nic lepšího než ten život sám. A zároveň je to i oslovení bohyně války, protože jedna ze stěžejních písní se jmenuje Ukolébavka pro bohyni války.

Kolik bude na CD písní?

Jedenáct včetně intra. Během měsíce jsem napsal celou desku, která má začátek a konec. Myslím, že to je první deska, která bude mít jasný a konkrétní zvuk, což je hodně těžké. A zároveň je to pevná vyjadřovací forma. Když si ji člověk poslechne, bude přesně vědět, co jsem tím chtěl říct. Situace ve světě, a v nás především, vyžaduje, abychom začali být konkrétní. Já nechci válku a jediné, kdo to dokáže změnit jsme my lidi. Síla myšlenky je schopná změnit vše.

Kolikrát se ještě vrátíte do Hranic?

Asi jen jednou, ale na delší čas. Teď jsme to měli takové rozdrolené, ale to ale jen v rámci desky. Já se sem chci vracet, protože je mi tady skvěle. Zatím jsem toho z Hranic moc neviděl, jen jsem byl na náměstíčku, ale chci si dát takový courec po městě.

Nechcete se sem tedy rovnou odstěhovat?

Já bych hrozně rád, ale mám hodně akční manželku a ona má rozjeto spoustu projektů v Praze, takže by to asi nešlo.(smích)

Chtěl byste něco na závěr vzkázat místním fanouškům?

Aby chodili na Starou střelnici, protože je to tady báječné. (jes)