Objekt, v němž desítky žen dlouhé roky vyráběly textilní výrobky, by měl jít k zemi už v nejbližších týdnech.

„Ke zbourání budovy dojde v lednu," potvrdil k úternímu jednání starosta Potštátu Karel Galas.

Obyvatelé, kteří na dotazy ankety odpovídali, vyjadřovali svůj názor také k budoucnosti vedlejšího objektu, v těsném sousedství továrny. Výsledky ankety ukázaly, že většina dotázaných se kloní i ke zbourání tohoto domu.

„Zatím nevíme, jestli likvidace továrny nenaruší statiku tohoto objektu. O budoucnosti domu jsme se tak zatím nebavili," doplnil k zasedání potštátský starosta.

Zastupitelé prý měli výsledky veřejného hlasování k dispozici. Ty ale prý sloužily jen jako pomůcka pro vyřčený ortel. „Anketu jsme měli jen jako podklad. Vytvářela ji totiž studentka ke své práci, nešlo o projekt města," podotkl Karel Galas.

Další podněty z dotazníku

Lidé v Potštátě ve zmíněném podzimním dotazníku mimo jiné podávali i podněty k dalšímu využití prostorů, které se nacházejí v samotném srdci města.

Největšímu procentu respondentů by se v těchto místech líbil vybudovaný park, následoval domov pro seniory a nové parkoviště.

„Na další využití zatím žádné návrhy nejsou. Nebavili jsme se o něčem, na co v současné době nemáme peníze. Na místě tak zatím bude jen zatravněná plocha," dodal starosta města.

Výroba textilních výrobků pro domácnosti v bývalé továrně skončila v osmdesátých letech minulého století. Objekt si později postupně předávalo několik soukromých majitelů, k žádnému posunu ale nedošlo. Budovu navíc před třemi lety zachvátil rozsáhlý požár. Město následně objekt odkoupilo, už tehdy ale byla pozdější demolice prakticky jediným schůdným řešením.