„Oslovil mě Prostějovský deník a zdálo se mi to jako dobrý nápad. Řekl jsem si, proč ne, nějaké té kravaty se i rád zbavím," smál se urostlý forward prostějovských Jestřábů.Matouš Venkrbec daroval do Kabelkového veletrhu startovní kravatu.

Matouš Venkrbec však nedaroval Kabelkovému veletrhu ledajakou kravatu. Zelená vázanka, kterou s sebou přinesl, jej doprovázela při jeho prvních společenských krůčcích. A při jejím představování se zasnil nad dobou, kdy ji nosil.

„Je to kravata, kterou jsem měl na svém maturitním večírku, takže už si taky něco zažila. Dokonce si myslím, že jsem ji měl i ve svých prvních tanečních. No, je to vlastně taková moje startovací kravata," popsal Matouš Venkrbec příběh darované vázanky.

Pro šestadvacetiletého hokejistu není nošení kravaty až tak neobvyklé. Několikrát do roka vymění dres za společenský oblek a vyrazí do společnosti.

„Používám kravatu častěji, než by se mohlo zdát. Jsem totiž ještě ve věku, kdy se moji vrstevníci vdávají a žení. Takže za rok ty čtyři, pět svateb s manželkou uděláme a tam své kravaty opravdu prostřídám. Oba se na takové příležitosti moc těšíme, rádi se pěkně oblékneme a zatančíme si. Kravatě se rozhodně nebráním," přiznal Maoutš Venkrbec.

Ve svém šatníku má osm kravat a jak sám říká, jejich nošení je pro něj takovým malým svátkem: „Já si kravatu užívám. Je to tím, že je pro mě vzácná. Přece jen na zápasy v obleku ještě nejezdíme."

Ale i přes veškeré sympatie ke kravatám by je zatím jako předzápasový rituál Jestřábů nebral. „Když vidím týmy, které v obleku jezdí, tak je to na oko perfektní. Těžko si však představuji tu cestu autobusem. Tam by se to muselo podchytit. To by bylo nepohodlné," uzavírá.

Sběrná místa Kabelkového veletrhu Deníku

Olomouc

Redakce Olomouckého deníku, Aksamitova 2

Radio Haná, Blažejské náměstí 7

Český rozhlas Olomouc, Horní náměstí 21

TV ZZIP, Dobnerova 18

UPoint informační centrum a obchod Univerzity Palackého, Horní náměstí 12

Prostějov

Redakce Prostějovského deníku, Vojáčkovo náměstí 3

Art kavárna Avatarka, nám. TGM 20

Přerov

Redakce Přerovského a hranického deníku, Palackého 22

Hranice

Redakce Přerovského a hranického deníku, Pernštejnské náměstí 1

Šumperk

Redakce Šumperského a jesenického deníku, Jeremenkova 1C

Městská knihovna Šumperk, 17. listopadu 6, Temenická 5