Jaký byl váš první pocit, když jste zjistila, že jste se stala opět senátorkou a porazila ve druhém kole tak výrazného protikandidáta, jakým ministr dopravy Antonín Prachař bezpochyby je?
Je to krásný pocit, když vyhrajete takto těžký souboj a získáte důvěru voličů. Kromě toho nádherného pocitu si ale navíc uvědomíte obrovskou odpovědnost, která na vás v tu chvíli padá. Aby člověk nezklamal lidi a jejich důvěru, protože zejména dnes je to v naší společnosti věc naprosto zásadní. Lidé jsou politikou docela rozčarovaní, a proto každý, kdo do ní vstupuje, s sebou nese obrovský závazek, aby se pokusil alespoň zčásti situaci napravit. Pokud nebudeme věřit v politický systém, tak je to pro tuto zemi velké riziko. To je jedna z věcí, která vás napadne jako první…

Takže jedním z vašich hlavních cílů bude napravit vnímání politiky jako slušného nástroje k prosazování zájmů občanů?
Jeden senátor situaci samozřejmě nemůže změnit. Nerada bych ale zklamala tento region, a naopak bych chtěla reputaci, která tady nebyla úplně nejlepší, zlepšit a posílit. Záleží mi na tom, aby se lidé v tomto regionu cítili dobře, a byli pyšní na to, že jsou odsud.

Kde jste sledovala výsledky voleb?
Doma s rodinou, protože je to už u nás tradice. Přece jen – rodina je vždycky velmi silné zázemí a je dobře, když ji máte. Nemusí to být jen rodina, ale i blízcí, kteří vám pomohou a podrží vás, když to v některých chvílích nebývá snadné. A setkáváme se s nimi všichni v životě. Takže přeji všem, aby měli vždycky někoho, kdo jim pomůže, podá jim pomocnou ruku a podrží je.

Celý rozhovor s novou senátorkou Jitkou Seitlovou najdete v pondělním TIŠTĚNÉM vydání vašeho regionálního Deníku 20. října.

ČTĚTE TAKÉ: Senátorka Jitka Seitlová se vrací!