Koupí kabelky za výhodnou cenu od 50 do 300 korun navíc pomůžete těm, kteří to opravdu potřebují.

„Výtěžek Kabelkového veletrhu činil loni 38 767 korun, a tuto částku jsme rovným dílem rozdělili mezi dvě rodiny, které se starají o postižené děti, a Aktivačnímu centrum Jsme tady,“ zhodnotila loňský úspěšný ročník šéfredaktorka Přerovského a hranického deníku Liba Mátlová.

I letos pomůže dobročinná akce dvěma handicapovaným dětem - čtrnáctiletému Jarečkovi z Přerova a tříletému Kubíkovi z Potštátu. Část peněz získá Aktivační centrum Jsme tady, které se stará o šestnáct klientů s kombinovaným typem postižení.

„V blízkosti našeho centra je zahrada, která se zatím příliš nevyužívá. Rádi bychom ji postupnými krůčky zvelebili a trávili na ní s našimi klienty více času. Chtěli bychom pořídit zvýšené záhony a vybavit ji zahradním nábytkem tak, abychom mohli být častěji venku,“ shrnula Věra Saňková z Aktivačního centra Jsme tady.

Kabelkový veletrh začne 15. října úderem desáté hodiny dopoledne a na příchozí čeká i doprovodný program. O hudební doprovod se během dopoledne postarají klienti Aktivačního centra Jsme tady a líčení pro zákaznice zajistí společnost Mary Kay, která zde bude mít svůj prodejní stánek.

Kubík je jedním z trojčat, které se narodilo manželům Silným z Potštátu. Na snímku v době, kdy oslavil druhé narozeniny.
Komu pomůže Kabelkový veletrh? Dětem s handicapem. Tady jsou jejich příběhy

Kam nosit kabelky?

Kabelky mohou zájemci nosit na sběrná místa, která jsou v Přerově, Hranicích, Kojetíně, Tovačově, Lipníku a Hustopečích nad Bečvou.

Přímo v Přerově je sběrných míst několik - v redakci Přerovského a hranického deníku v Palackého ulici 22, v Galerii Přerov v Čechově 26, Aktivačním centru Jsme tady v Sokolské 26 a v Tescu na adrese Kojetínská 10.

V Hranicích jsou sběrná místa v Jesličkách Pianko ve Hřbitovní 483, Sběrně Sazky na Masarykově náměstí 19, Dětském a mateřském centru U Mikeše na třídě 1. máje a v Lear Corporation Czech republic v Olomoucké ulici 609 (areál CTP).

V Lipníku můžete kabelky odevzdávat ve Středisku volného času v Komenského sadech 1334 a ve společnosti Mitranet.cz v Bratrské ulici 1114, v Kojetíně v Městském kulturním středisku na Masarykově náměstí a v Tovačově na Náměstí v Mitranetu. Sběrné místo je i v místní knihovně v Hustopečích nad Bečvou. (pu)