Na jednání, které bylo naplánováno na konec minulého měsíce, se přitom měla řešit budoucnost pozemku, kolem něhož procházejí studenti či například návštěvníci Hranic z nedalekého nádraží.

„Stavební úřad už vůči této společnosti vede správní řízení. Firmu budeme oslovovat znovu, ovšem nemá smysl ji svolávat na další jednání," řekla místostarostka Hranic Pavla Tvrdoňová (Změna pro Hranice).

Radnice se v budoucnu pokusí zjistit, zda a hlavně za jakých podmínek by bylo možné tento pozemek odkoupit. O této možnosti se mluvilo už dříve, ovšem cena plochy v řádech milionů korun město doposud odrazovala.

„Pozemek můžeme spravit a zabezpečit už nyní, ale vymáhání nákladů po této společnosti by nikam nevedlo. To by bylo pořád dokolečka," vysvětlila zamýšlený krok místostarostka.

Neudržované místo v poměrně frekventované lokalitě by tak mohlo konečně získat své uplatnění. Některým osloveným lidem by se líbila například výstavba nového parkoviště.

„Nyní se nám ale jedná hlavně o bezpečnost a estetický vzhled toho místa. Je to ulice, kterou se od nádraží vstupuje do centra města," uzavřela Pavla Tvrdoňová.