V tomto závodě se měl představit jediný hranický jezdec kategorie junior Jan Křištof, kterého však týden před tímto závodem postihl těžký pád na dráze ve Studénce a výsledkem byla zlomená klíční kost.

Honza tak mohl sledovat jen jako divák šestici mladších hranických jezdců, kteří na skvěle připravené bohnické dráze bojovali o body do ČMP. V sobotu si nejlépe počínal Martin Mikuš, který postoupil ze základních jízd rovnou do semifinále, ve kterém dojel na druhém místě a vybojoval tak postup rovnou do finále.

V tom se mu podařilo skvěle odstartovat a zařadit se na 3. místo, které si udržel až do cíle. Míša Křištof se závodem doslova protrápil, když se mu nedařily starty. Dojezdy v základních jízdách mu sice těsně zajistily přímý postup do finále, ale ani v tom mu nevyšel start nejlépe a dojel tak těsně pod stupni vítězů.

Dalším finalistou byl Marian Ryška, který neměl nejlepší rozjížďky a musel tak do oprav na finále. V nich však zázračně ožil a mezi dalšími sedmi jezdci se mu skvělou jízdou podařilo vyhrát a zařadit se tak mezi osmičku finalistů.

V samotném finále se nakonec umístil sedmý. Těsně před branami finále skončil Pavel Machanec, kdy dojel opravnou jízdu na třetí a celkově se umístil na 9. příčce. Ondra Kovář si sice vyjel přímý postup do semifinále, ve kterém však dojel na šestém místě a musel tak do oprav.

Ani v těch se mu však nedařilo a celkově se umístil na 13. místě. Opravnou jízdu nezvládl ani poslední hranický zástupce Martin Valenta. Dojel na páté pozici a celkově skončil jedenáctý.

Na nedělní závod se nejlépe vyspal Michal Křištof, kterému se začaly dařit starty a výsledkem byly hned tři první místa v základech a postup do finále. V tom se mu podařilo o stupínek vylepšit sobotní pozici a domů si tedy odvezl pohár za 3. místo.

Jako podle kopíráku odjel v neděli závod Marian Ryška. Černého Petra se v tomto závodě zbavil Pavel Machanec, poté co dojel v opravách na postupovém druhém místě a mohl tak do finále. V tom se umístil na místě osmém. Smůlu si od Pavla přebral Martin Mikuš, který dojel v opravách na nepopulárním třetím místě a celkově bral devítku.

Ondrovi Kovářovi a Martinu Valentovi se nedařilo ani v neděli a umístili se na 14. a 11.místě.

(bmx)