„Muž je jezernický rodák a před nějakým časem se k němu přestěhovala žena se třemi dětmi. Dostali se do prekérní situace a bez pomoci druhých nemají šanci dům opravit. Paní s dětmi teď bydlí u příbuzných. Potřebovali by hlavně opravit střechu, aspoň nad obytnou částí,“ zdůvodnil založení sbírky jezernický starosta Zdeněk Panák.

Podle jeho slov zvedla tato nešťastná událost v obci velkou vlnu solidarity.

„Někteří lidé už přispěli, jiní jim zase pomohli zakrýt alespoň provizorně střechu. Sbírka potrvá až do 16. ledna a přispět lze na účet 6382931309/0800 nebo v hotovosti do zaplombovaných kasiček, umístěných v obchodě a na obecním úřadě,“ dodal.

Majitel rodinného domu, který přišel ze dne na den o střechu nad hlavou, si pomoci velmi cení.

„Je to velká podpora a pomoc. Největší zásluhu na sbírce má pan starosta, který sehnal také lidi, co nám pomáhali s úklidem. Dům teď není obyvatelný a momentálně se vysouší. Chtěli bychom ho zase opravit a vrátit se zpátky,“ řekl David D.

Mohutný požár rodinného domu a hospodářských budov v Jezernici zaměstnal v noci na 9. listopadu osm jednotek hasičů. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Lipníku nad Bečvou, Hranic a Přerova, kterým pomáhali dobrovolní z Jezernice, Lipníku, Hranic, Oseku nad Bečvou a Dolního Újezdu.

Osm hasičských jednotek zasahovalo v noci z úterý na středu při požáru v Jezernici.
Při požáru v Jezernici se zranil muž, hasiči zachránili domácí mazlíčky

Při požáru se zranil majitel domu, který skončil v péči lékařů záchranky. Nikdo jiný zranění neutrpěl. Hasičům se naštěstí podařilo ochránit před plameny dva domácí mazlíčky - psa a kočku.

Příčinu toho, jak k zahoření došlo, vyšetřovatelé stále neznají. Škoda se vyšplhala na šest milionů korun.

„Příčina požáru dosud nebyla stanovena, zadali jsme expertizy. Zahájili jsme úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci,“ uzavřela mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.