Řezbář celým srdce a povoláním učitel na průmyslové škole v Hranicích v oboru dřevařském a nábytkářském. To je Josef Urban z Hustopeč nad Bečvou, který se však může pochlubit ještě jednou výjimečností. Díky svému jménu patří k nejznámějším Josefům na Hranicku. Toto jméno se totiž v jeho rodině předává už po čtyři generace.

„Prvním Josefem byl můj děda. Narodil se v roce 1890. A protože byl můj tatínek jeho jediným synem, měl totiž ještě šest sester, dostal jméno po tátovi,“ začíná své vyprávění řezbář. Podobný osud přiřkl křestní jméno i jemu.

„Pocházím ze tří dětí. Mám dvě sestry a stejně jako můj otec, jsem byl jediným synem,“ pokračuje s úsměvem Josef Urban. A tak není divu, že i on si přál, aby jeho syn v této rodinné linii pokračoval.

„Mám pět dětí - tři kluky a dvě holky - a můj prvorozený syn je tak už čtvrtý Josef Urban v naší rodině,“ pokračuje.

A jak se 19. březen v rodině Urbanů slavil?

„Vždycky v poklidu, byli jsme rádi, že se sešla celá rodina, mohli jsme si popovídat a vidět se,“ vzpomíná řezbář.

Podle jeho slov je toto tradiční české jméno dnes už spíše výjimkou.

„Když jsem byl malý, bylo nás ve třídě asi pět Pepíků. Bylo to běžné jméno stejně jako třeba Vašek, Maruška nebo Anežka,“ uzavírá Josef Urban.

V Malhoticích se v sobotu uskutečnil turnaj v Člověče, nezlob se! V místním kulturním domě se ale nikdo nezlobil, u souztěžních stolů bylo naopak veselo.
Turnaj v Člověče, nezlob se! hrají v Malhoticích celé rodiny
Na Helfštýně. Ilustrační foto
Na Helfštýn? V sezoně jen od čtvrtka do neděle, kvůli opravám