Ten má být obdobou již známého pořadu Jste to, co jíte, ve kterém pomohla „doktorka Kateřina“ zhubnout již řadě lidí.

„V Praze a Olomouci proběhly castingy, o které byl obrovský zájem. Bohužel jsme mohli vybrat jen hrstku zájemců. V současnosti až do konce dubna probíhá natáčení, přičemž první díly nového pořadu by se měly v televizi objevit již koncem března,“ informovala režisérka Šárka Hrdličková.

Nové kolo oblíbené televizní show se dočká podstatných změn. Diváci už nebudou sledovat jen jednotlivce a jeho pokusy o snížení indexu BMI, tentokrát budou proti sobě „bojovat“ dvě dvojice. Ty, kteří zvítězí a jejichž zdravotní stav se zlepší více, čeká dovolená v magické hodnotě sto tisíc korun.

Nikol z Hranic proto bude před kamerami hubnout spolu se svou pětapadesátiletou kamarádkou Laďkou z Ostravy. Proti nim budou stát dva muži ze Slovenska, které také tíží pár kilo navíc.

„Alespoň trochu snížit svou váhu jsem chtěla už dlouho. Už v první třídě jsem si řekla, že něco není v pořádku. Rodiče tomu ale tenkrát nevěnovali velkou pozornost, a tak jsem jedla, co jsem dostala. Později jsem se vyučila jako kuchařka. A v kuchyni je příležitost k jídlu v podstatě pořád,“ popisuje svůj životní příběh Nikol Sapáková.

Podotkla také, že vyrůstala v době komunistického režimu, kdy se tloušťce nevěnovala přílišná pozornost. Teď má zhubnout sedm kilogramů tuku. „Poprvé jsem opravdu chtěla zhubnout ve třetím ročníku na střední škole. Zkoušela jsem různé věci, cvičit, nejíst, užívat různé prášky od doktora, koupila jsem si knihu a kazetu, podle které jsem se snažila,“ řekla Nikol, které přítomnost televizních kamer, stejně jako její ostravské kamarádce, nevadí.

S nápadem přihlásit se do televizního pořadu přišla její maminka. Nikol se totiž teprve zabydluje ve svém novém bytě a televizi doma nemá. „Maminka zjistila, že se připravuje casting v Olomouci. Řekla jsem si tehdy, že si tuto příležitost nemůžu nechat ujít,“ popsala Nikol svůj pocit odhodlanosti.

V Olomouci museli všichni nejprve vyplnit dotazník, pak přišlo dlouhé čekání, než jednotlivci přijdou na řadu. Štáb se všech před kamerou zeptal na několik základních informací. V případě Nikol je zřejmě zaujalo její povolání. Je totiž vojačka. „Byla jsem před pár lety na misi v Kosovu. Byla to zajímavá životní zkušenost. Poznala jsem tamější život a po návratu jsem dospěla k závěru, že si Češi neváží toho, co tady mají,“ vzpomíná.

Spolu s odvážnou vojačkou z Hranic bude před zraky statisíců diváků před televizními obrazovkami hubnout i její kamarádka z Ostravy. Tu v souvislosti s nadváhou potkaly i první zdravotní komplikace.

„Moje dcera je spolupracovnice Nikol, která narychlo sháněla někoho k sobě do dvojice. Řekla jsem si, že zhubnout stejně chci a že je to dobrý nápad. Sama jsem si stanovila poměrně vysoký cíl, chtěla bych shodit třicet kilo,“ prozradila Ladislava Cyroňová.

Ta v pondělí zamířila do fitcentra, kde jí trenér sestavil individuální cvičební plán. „O víkendu jsem byla na návštěvě u rodiny. Když viděli můj předepsaný jídelníček, docela se divili. Suroviny, které si budu muset kupovat, jsou totiž docela nákladné a já jsem už šest let nezaměstnaná,“ podotkla Laďka.

Obě ženy čeká v průběhu následujících dvou měsíců celkem osm natáčecích dní. Ten první proběhl minulý týden v pátek v Hranicích.

Někdy však budou muset zamířit do Prahy. Nikol i Laďka mají možnost každý den se spojit s Kateřinou Cajthamlovou, se kterou mohou zkonzultovat svůj stravovací plán od Petra Havlíčka.

„Jídelníček moc měnit nemusím, nesmím ale jíst sladké, na což jsem byla zvyklá. Myslím si ale, že dva měsíce jsou dost dlouhá doba na to, aby si člověk zvykl jíst a žít zdravě,“ míní Nikol, která v neděli v rámci zvýšení fyzické aktivity zamířila na hranickou Plovárnu.

„Ptala jsem se televizního štábu, zda je možné, abych pořad viděla ještě předtím, než bude vysílán v televizi. Prý to ale nejde. Domlouvala jsem se proto už s kamarádkou, zda bych k ní mohla přijít podívat se, jak budu sama v televizi. Žít bez televize má své výhody. Někde jsem četla, že když člověk nesleduje zprávy a neslyší ty katastrofy, o kterých tam informují, tak si v životě ušetří měsíc, během kterého by se díval na něco špatného. Mám internet a rádio, a proto o koupi televize ani neuvažuji,“ řekla závěrem Nikol.