V nejlehčí mužské váze do 55 kg se představili hned dva hraničtí judisté. Mladšímu z dvojice Davidu Šatánkovi, který je věkem ještě dorostenec, se povedlo projít úvodním kolem. V dalších dvou zápasech však zaváhal a obsadil hezké 7. místo. Ve stejné váhové kategorii bojoval i zkušenější Tomáš Beran. Ten prošel hladce úvodními koly. V semifinále narazil na závodníka z České Třebové, nad kterým zvítězil ukázkovým přechodem na zemi a následnou pákou. Ve finále potkal Tomáš svého dlouholetého soupeře z Liberce. Beran se dlouho nemohl dostat do zápasu, kdy prohrával tím nejtěsnějším rozdílem, nakonec však krásnou technikou o uči gari zápas třicet sekund před koncem ukončil a oplatil mu tak porážku z minulého týdne.

Dvě judistky mělo Železo i ve váze do 57 kg. Zde podala slušný výkon prvním rokem ještě dorostenka Barbora Lipková, která nakonec obsadila hezké 5. místo. Jako druhá hranická zástupkyně bojovala v této váze Marie Holčáková. Té se podařilo po vynikajících výkonech zvítězit ve všech čtyřech utkáních. „Marie podávala po celou dobu soustředěný výkon a předváděla krásné judo" dodali později trenéři Horák s Adámkem.

Ve váhové kategorii do 73 kg bojovali dokonce tři zástupci Železa. Nejzkušenějšímu z nich Robertu Trojnarovi se nepovedlo projít úvodním kolem, kdy po chybném výroku rozhodčích prohrál se závodníkem z Litoměřic a do dalších bojů již nezasáhl. Jako druhý se v této kategorii představil Šimon Skurka. Ten po vítězném prvním utkání a slibném začátku podlehl v dalších dvou kolech věkem starším a zkušenějším soupeřům a obsadil 9. místo. Jedinému, komu se povedlo z této trojice zasáhnout do bojů o medaile, byl Petr Pírko.

Petr předváděl po celou dobu turnaje světové judo a házel na krásné ippony. Bez sebemenších problémů zvítězil ve všech třech úvodních utkáních. V semifinále pak nestačil na pozdějšího vítěze této váhy z Plzně a spadl do boje o bronz. V něm podal velice slušný a povedený výkon, který bohužel nestačil a Petr skončil těsně pod stupni vítězů. Ve váze do 81 kg reprezentoval Hranice Dominik Olšák. Dominik prošel úvodním kolem a poté se pral velice vyrovnané utkání s pozdějším vítězem, na kterého bohužel v závěru utkání nestačil. V opravách poté udělal chybu, která mu vynesla 7. místo. (rt)