Železní judisté se ukázali jako černí koně turnaje, česká hymna hrála ten den tolikrát, že už ji všichni Řekové znají nazpaměť.

Přestože výkony všech Čechů byly špičkové, dva z nich zřetelně vyčnívaly. František Zlámal je pořád ještě judistický nováček, s každým dalším tréninkem je však lepší a lepší. V nejlepší formě se předvedl v Athénách, kdy na něj nestačil žádný z domácích závodníků a jeho cestu ke zlatu zastavil až zkušenější Jakub Horák.

JESTŘEBSKÉHO COMEBACK

Po roční pauze se na tatami vrátil jeden z nejzkušenějších závodníků Hranic, bývalý reprezentant a extraligový závodník Adam Jestřebský. Nejobsazenější mužskou kategorií prošel bez větších komplikací a ve vyhroceném finále zdolal řeckého protivníka, který v semifinále poslal do repasáží Šimona Skurku.

Zlato nekompromisně získali v dorostenecké kategorii Martin Bezděk (- 90), Vojtěch Kubala (-60), Šarlota Olšáková (-70) a Barbora Ondroušková (+70). Nejvyšší stupínek těsně utekl Vincentu Skurkovi (-60). Ondrovi Rácovi, Josefu Daňkovi (-73), Jakubu Jiříkovi (-90) a poslední judistce Gabriele Nádvorníkové (-63) patří krásná třetí místa.

V mužské kategorii vládli Jakub Horák (-60 kg), David Šatánek (-66), Adam Jestřebský (-90) a na závěr Adam Purgert (-100kg). Všechny tito závodníci slyšeli českou hymnu a stáli na místě nejvyšším. Stříbrné medaile brali Tomáš Ličman (-73), František Zlámal (-60) a mistr republiky z roku 1998 Ladislav Adámek (-90). Třetí místo získal po náročném boji Šimon Skurka (-81).