Jen loni se z výtěžku této dobročinné akce, který činil neuvěřitelných 39 728 korun, podařilo pomoci dvěma postiženým dětem - Julince z Bělotína a Davídkovi z Přerova. Finance pomohly i Aktivačnímu centru Jsme tady, které pomáhá klientům s kombinovaným typem postižení.

Letos se Kabelkový veletrh Deníku uskuteční v úterý 9. října od 10 do 17 hodin a místem konání je opět Galerie Přerov.

Princip dobročinné burzy je pořád stejný - stačí jen donést na některé ze sběrných míst kabelku, tašku nebo batoh, které už doma nepotřebujete. A kdo má chuť, může do kabelky vložit i poutavý příběh majitele nebo vzkaz tomu, kdo si ji koupí. Za ceny od 50 do 300 korun pořídíte pěkný kousek do svého šatníku a navíc - pomůžete těm, kdo to opravdu potřebují.

„Už minulé ročníky ukázaly obrovskou chuť pomáhat a do Galerie Přerov si našly cestu stovky lidí. Loni jsme z výtěžku přispěli Julince z Bělotína na montáž sedačky, kterou postižená dívenka potřebuje. Rodiče Davídka z Přerova zase využili finance na zakoupení zátěžové přikrývky pro chlapce, který je kvůli dětské mozkové obrně upoután na invalidní vozík,“ řekla šéfredaktorka Přerovského a hranického deníku Liba Mátlová.

Kam s kabelkami?

Sběrných míst, kam můžete až do středy 3. října nosit kabelky, je hned několik. Přímo v Přerově jsou v redakci Přerovského a hranického deníku v Palackého ulici 22, v Galerii Přerov v Čechově 26, Aktivačním centru Jsme tady v Sokolské 26, ale také v Tescu v Kojetínské 10.

V Lipníku jsou sběrná místa ve Středisku volného času v Komenského sadech 1334 a ve společnosti Mitranet.cz v Bratrské ulici 1114.

V Hranicích můžete odevzdat kabelky do Jesliček Pianko ve Hřbitovní 483, Obchůdku DD na Hromůvce 1544 a Sběrny Sazky na Masarykově náměstí 19.

V Tovačově najdete sběrné místo ve firmě Mitranet.cz na Náměstí 14 a v Kojetíně v Městském kulturním středisku na Masarykově náměstí 8.