Princip dobročinné burzy je stále stejný - stačí jen donést na některé ze sběrných míst kabelku, tašku nebo batoh, které už doma nepotřebujete. Kdo má chuť, může vložit do kabelky i poutavý příběh majitele nebo vzkaz tomu, kdo si ji koupí. Za ceny od 50 do 300 korun si pořídíte pěkný kousek do svého šatníku a navíc - pomůžete těm, kdo to opravdu potřebují. Jen loni se na Kabelkovém veletrhu v Přerově podařilo vybrat rekordních 38 767 korun.

„Výtěžek dobročinné akce letos pomůže dvěma postiženým dětem - z Přerova a Hranic. I tentokrát podpoříme Aktivační centrum Jsme tady, které pomáhá lidem s kombinovaným typem postižení,“ říká šéfredaktorka Přerovského a hranického deníku Liba Mátlová.

Kabelky můžete nosit v Přerově do redakce Přerovského a hranického deníku v Palackého ulici 22, do Galerie Přerov v Čechově 26, Aktivačního centra Jsme tady v Sokolské 26, ale i do Tesca v Kojetínské 10.

V Hranicích jsou pak sběrná místa v Jesličkách Pianko ve Hřbitovní 483, Sběrně Sazky na Masarykově náměstí 19, Dětském a mateřském centru U Mikeše na třídě 1. máje, ale i v Lear Corporation Czech republic v Olomoucké ulici 609 (areál VTP).

V Lipníku můžete kabelky odevzdávat ve Středisku volného času v Komenského sadech 1334 a ve společnosti Mitranet.cz v Bratrské ulici 1114. Sběrné místo je i v místní knihovně v Hustopečích nad Bečvou. 

Sběrná místa

HRANICE

*Jesličky Pianko, Hřbitovní 483

*Sběrna Sazky, Masarykovo náměstí 19

*Dětské a mateřské centrum U Mikeše, třída 1. máje 328 (budova zámečku Kunzova vila u kruhového objezdu, 1. patro)

* Lear Corporation Czech republic, Olomoucká 609 (areál VTP)

HUSTOPEČE NAD BEČVOU

*Místní knihovna

PŘEROV

*Redakce Přerovského a hranického deníku, Palackého 22

*Galerie Přerov, Čechova 26

*Jsme tady, o. p. s., Sokolská 26

*TESCO, Kojetínská 10

LIPNÍK NAD BEČVOU

*MITRANET.CZ, Losertova 624 (kousek od náměstí TGM)

*SVČ. Komenského sady 1334