V pátek 26. dubna se zde představí jako hosté Safíry a Granáty show.

Pro místní rapery půjde o první větší vystoupení na domácí půdě.

StandArt, JauRiMan, Astro + dj Killkeh. Že vám tahle jména nic neříkají? Tak vězte, že je možná docela často potkávate na ulicích. Jsou to totiž hraničtí rapeři a členové místní kapely KaloRecords.

Pokud vás až doposud míjeli a chtěli byste zjisit, jakou muziku tedy vlastně dělají, můžete se zastavit na jejich koncert do Zámeckého klubu.

"Budeme hrát od deseti hodin. Půjde vlastně o naši první společnou show pod hlavičkou KaloRecords," prozradil JauRiMan, zakladatel zmíněné skupiny.

Spolupráce s lidmi z okolí

Byť se jedná o partu raperů, pestrosti ve zvuku jednotlivých skladeb meze rozhodně nekladou.

"Nechceme stát na místě. Kdo si naše písničky poslechne, určitě si všimne, že se snažíme pořád posouvat a experimentovat," je přesvědčen další člen KaloRecords StandArt.

Doposud vydané skladby jsou umístěny na youtube, buď na kanále KaloRecords, a nebo na profilech jednotlivých raperů. Většina singlů je opatřena také klipem.

"Rádi spolupracujem s lidmi z Hranic a okolí. Klipy nám točí například Tomáš Kantor, Vašek Rabel nebo David Žák. Některé si točíme i my sami,"  řekl StandArt.

Spolupráce s místními talenty se ale podle něj netýká jen klipů.

"O zvuk, mix a master se nám z většiny stará Martin Večera, ale zároveň i Radek ,,Basta" Kuboš. Navázali jsme taky spolupráci s tatérem Jay Deem, který teď otvírá nový salón v Olomouci. Takže jsem rád, že nemusíme chodit nikam daleko, a můžeme dělat s lidmi, které známe," neskrývá StandArt nadšení.

"Z tebe muzikant nikdy nebude"

A jak vlastně cení rapeři sami sebe jako muzikanty?

"Rozhodně nejsme nějací světoborní hudebníci. Nikdo z nás vlastně ani neumí na žádný nástroj. I tak ale hudbu děláme naplno," přiznal JauRiMan a jeho kolega jen přitakal.

"Učitelka v hudebce mi vždycky říkala, že ze mě muzikant nikdy nebude. Měl bych ji asi navštívit," zamyslel se StandArt a se smíchem dodal.

"A úplně nejlepší na tom je, že náš Dj, který s námi bude hrát i na té show, je hluchý na jedno ucho.To mluví za vše," uzavřel odlehčeně.

Začátek koncertu je naplánován na 20:00. Vedle KaloRecords se mohou návštěvníci těšit také na olomoucké Dj Skruffiho a Martyho. V rámci své Safíry a Granáty show nebudou chybět ani iniciátoři celého večera, rapeři Yann Roses a naplutu.