V Přerově se venkovní bazén bude otvírat zřejmě až prvního července. Zavřené je dosud i koupaliště v Penčicích.

Podle ředitele společnosti Teplo Přerov Jaroslava Klvače je otevření naplánované na 26. června. Zájemci o koupání v Přerově tak mohou využít pouze areál v Kozlovicích, který již funguje.

Naopak v Kojetíně hodlají areál koupaliště uvést do provozu již během tohoto víkendu. Tato lokalita, stejně jako vedlejší sportovní areál, byla hned dvakrát zalita rozvodněnou Moravou.

„Ihned po opadnutí vody jsme začali koupaliště čistit, odstraňovat bláto a dezinfikovat. Ve čtvrtek večer jsme také v jeho okolí provedli postřik proti komárům,“ sdělil Vlastimil Psotka, ředitel společnosti Technis Kojetín.

Koupaliště se stále napouští. Pro případ, že by se nepodařilo do otevření naplnit vodou velký bazén, je na první dny po otevření stanoveno poloviční vstupné.

Koupaliště v Lipníku nad Bečvou, které běžně zahajuje provoz prvního června, se letos s otevřením opozdí.

„Předpokládané zahájení provozu je stanoveno na 15. červen. Tento termín však bude dodržen pouze v případě zlepšení klimatických podmínek,“ uvedla Jitka Hučínová z odboru správy majetku městského úřadu.

Hraničtí si ještě na koupání venku i pod střechou budou muset počkat. Plovárna, jejíž suterén zaplavila povodeň, zatím stále ještě není schopná provozu a venkovní bazén koupaliště čeká na dokončení rekonstruovaných šaten.

„Přesný termín otevření krytého i venkovního bazénu ještě neznáme. Ale rozhodně to nebude dříve než 21. června,“ uvedla vedoucí hranické Plovárny Iva Macurová.

V Čechách bude od pondělí fungovat dětský bazén. „V závislosti na počasí a rychlosti napouštění vody bude v následujících dnech zprovozněn i velký bazén,“ uvedl starosta Čech Lubomír Michálek.

Příští týden by se mělo otvírat i koupaliště v Soběchlebích.

„Je to naplánováno kolem 18. června,“ řekla Šárka Výkrutíková z místního obecního úřadu.

Poslední týden v červnu se budou moci lidé vykoupat také v Radslavicích.

„Patříme sice na seznam obcí postižených povodněmi, zasažen byl ale spíše bytový fond. Koupaliště se otevře jako obvykle, poslední červnový týden,“ sdělil starosta Radslavic Stanislav Jemelík.

Již pár dní si lidé mohou přijet zaplavat na koupaliště do Tučína.

„Je napuštěné, zatím však chodí jen místní, protože o něm nikdo moc neví. Jediné omezení je to, že bufet prozatím funguje až od 17 hodin,“ řekla místostarostka Tučína Jana Slaměníková.

Přehled koupališť na Přerovsku

Přerov, venkovní bazén – od 1.7.

Penčice – od 26.6.

Kozlovice – již otevřeno

Tučín- již otevřeno

Kojetín – otevření během víkendu, první dny poloviční vstupné

Čechy – od pondělí 14. 6. dětský bazén, později v závislosti na napouštění vody a počasí i velký bazén

Lipník n. B. – od 15. 6.

Radslavice – v průběhu posledního červnového týdne

Soběchleby – od 18. 6.

Chropyně – od 19. 6.

Pozn.: Data otevření jsou předběžná, podle okolností se mohou změnit.