V Rakově pálí na Výletišti

Rakov – Slavností pálení čarodějnic se nevyhne ani malé obci Rakov. V pátek 29. dubna od 17 hodin pořádá Sdružení přátel a rodičů školy při Mateřské škole Rakov Druhý ročník pálení čarodějnic na zdejším Výletišti. Pro všechny příchozí je připraven bohatý program a spousta občerstvení.

V Opatovicích čarodějnice uvaří lektvar

Opatovice – Velký slet malých i velkých čarodějnic se koná v pátek 29. dubna na hřišti TJ Sokol Pod Hory v Opatovicích. Sraz účastnic je v 16 hodin. Součástí programu jsou soutěže, příprava čarodějného lektvaru a volba miss čarodějnice všech věkových kategorií. Občerstvení je zajištěno. Za nepříznivého počasí se slet nekoná. Akci pořádá Spolek opatovské školy.

Drahotušští zapálí na Kluzišti ježibabu

Drahotuše – Pálení čarodějnic pořádá v sobotu 30. dubna od 17 hodin na Kluzišti. Přijďte se pobavit v maskách čarodějnic či ježibab. Za nepříznivého počasí se akce nekoná.

Ve Špičkách je sraz čarodějnic u márnice

Špičky – Spolek žen ze Špiček zve všechny čarodějnice od 3 do 100 let na tradiční Pálení čarodějnic, které se uskuteční v sobotu 30. dubna. Sraz všech účastnic je v 15 hodin u márnice. Po letu vesnicí bude upálena jedna čarodějnice, která nejvíce škodila a hřešila. Poté jsou připraveny soutěže, vyhlášení Miss čarodějnice 2011, čarodějná polévka, omamné nápoje a lektvary. Po setmění čeká všechny přítomné rej v rytmu disco. Koště a pohon sebou. Za nepříznivého počasí se akce koná v kulturním domě.