V Přerově organizuje dny plné her, soutěžení či výlety do okolí zejména středisko volného času Atlas a Bios.

„Rodiče mohou své děti přihlásit i na jeden den. Výlety v úterý a středu už jsou plné, ale na program v Biosu ještě volná místa máme,“ řekla Dagmar Kolomazníková z Biosu.

Na děti čekají hrátky se zvířátky, tvoření z keramické hlíny nebo čtvrteční turnaj ve stolních hrách. Atlas má pro veřejnost vyhrazený pouze začátek týdne, zbytek týdne je určený pro soustředění.

„V pondělí budeme pořádat různé hry a soutěže, zahrajeme si pexeso a bude i něco ze sportu. Úterý patří keramice,“ uvedla Daniela Hrdličková z Atlasu.

Na tábor s Rodinkou

Doslova na poslední chvíli mohou rodiče své děti přihlásit na příměstský tábor Duha Klubu Rodinka.

„V plánu máme tvoření, zpívání, výlet, společenské a strategické hry i třeba hraní na hudební nástroje. Záleží na tom, jaká skupinka dětí se sejde a o co budou mít zájem,“ říká organizátorka Ivana Čagánková. Duha Klub Rodinka bude podle ní příští týden fungovat i v případě, že by se přihlásilo pouze jedno dítě.

Naopak v Lipníku nad Bečvou museli plánovaný příměstský tábor zrušit.

„Nebyl o něj zájem. Jarní prázdniny vyšly letos na tak vhodnou dobu, že většina rodičů jede s dětmi na hory,“ vysvětlila Jana Lesáková ze Střediska volného času.

V Hranicích na běžky i na plovárnu

Výlet na běžkách čeká děti, které se zúčastní příměstského tábora Domu dětí a mládeže v Hranicích. Rodiče na něj mohou své potomky přihlašovat nejpozději v pátek.

„Bude trocha sportu, trocha výtvarky a pokud nám bude přát počasí, vyrazíme na běžky. Hodláme jít i do lesa a na plovárnu,“ řekla Petra Malíková z Domu dětí a mládeže. (pakk)