Pro děti ze sportovních a tanečních kroužků pořádá přerovské středisko Atlas a Bios soustředění, pro veřejnost je pak určeno několik celodenních aktivit.

„V pondělí půjdeme z Atlasu na minigolf a také budeme vyrábět keramiku, v úterý navštívíme palmový skleník v Olomouci,“ řekla vedoucí oddělení kultury Daniela Hrdličková.

„Bios pořádá v pondělí výlet do olomoucké zoo, v úterý tvoření z keramické hlíny a ve středu zájezd do akvaparku.“

V Lipníku vsadili letos na to, aby se děti naučily pomáhat v krizových situacích.

„Tábor má podtitul Musíme si pomáhat a během něj například navštívíme hasiče nebo k nám přijedou policisté z Přerova,“ vysvětlila Denisa Zapletalová ze Střediska volného času. Třídenní tábor je naplánován od úterka do čtvrtka a pro děti jsou přichystány také výtvarné činnosti, hry, soutěže a návštěva knihovny.

Poslední volná místa mají v Kojetíně pro rodiče s dětmi, kteří by chtěli vyrazit na Zimní radovánky do Kunčic. Naopak příměstský tábor, který se letos nese v eskymáckém duchu, už je obsazený.

„Dlouho jsme měli volno, ale na poslední chvíli se začaly hlásit děti,“ sdělila Petra Otáhalová z Městského domu dětí a mládeže.

Tábor začíná v pondělí a vyvrcholí koncem týdne.

„Ze čtvrtka na pátek budou děti spát na Domečku a poslední den půjdeme postopách Sněžného muže a budeme hledat poklad,“ popisuje Otáhalová.

Na školáky v Hranicích myslel jako tradičně Dům dětí a mládeže. V jeho příměstském táboře bude trávit jarní prázdniny deset dětí. Čeká na ně program plný her, soutěží a kvízů i společného jarního tvoření uvnitř i venku.

„Naplánovali jsme pro ně i výtvarnou soutěž na téma Kniha a já s autorem Peterem Bichselem nebo procházku školním polesím ve Valšovicích či lázněmi Teplice nad Bečvou,“ doplnila pracovnice DDM Lenka Fedorová.

V poslední den tábora se spolu děti rozloučí při zákusku v zámecké kavárně.

Pavla Kubištová, Kateřina Kapková