Pat a Mat

Kdy: do 11. června 17 hodin

Kde: Stará radnice, Hranice

Za kolik: zdarma

Proč přijít:K vidění jsou originální scény z natáčení večerníčku, animační dílna s praxinoskopem, herna Na návštěvě u Pata a Mata nebo na fotokoutek. K vidění je také projekce filmu Pat a Mat ve filmu. Dozvíte se zajímavosti z historie natáčení filmu Pat a Mat. K výstavě jsou připraveny hry s motivem Pata a Mata a spousta dalšího.

Oldřich Šembera & Jiří Žlebek – Obrazy a sochy

Kdy: do 19. července 17 hodin

Kde: Synagoga, Hranice

Za kolik: zdarma

Proč přijít: Společná výstava sochaře, architekta a designéra Jiřího Žlebka a malíře a kreslíře Oldřicha Šembery

Výstava velikonočních tradic

Kdy: do 14. června denně od 13 do 17

Kde: Galerie M+M, Hranice

Za kolik: vstupné je dobrovolné

Proč přijít: k vidění jsou stovky kraslic, velikonoční perníčkya aranže ze dřeva, keramiky, šustí či vlny, které vytvořily na čtyři desítky jednotlivců a pět kolektivů. Expozice je koncipovaná ve třech místnostech. Návštěvníci se nejprve ocitnou na tradičním jarmarku, kterému dominují stánky se stovkami kraslic, zdobených nejrůznějšími technikami. Z jarmarku pak vejdou návštěvníci do starodávného pokoje Poslední místnost je věnovaná přírodě a probouzení se jara v ní.

Na film do Karnoly! – Vlastníci

Kdy: ve čtvrtek 28. května od 17 hodin a od 19.30 hodin.

Kde: Komunitní a kulturní prostor Karnola, Hranice

Za kolik: 100 korun

Proč přijít: Komedie pro ty, kdo to nezažili. Drama pro ty, kdo tím žijí. Mnozí majitelé bytů to asi znají z vlastní zkušenosti. Kapacita sálu bude omezená na maximálně 30 diváků. Závazné rezervace posílejte na e-mail: karnola.hranice@gmail.com

Malování na kameny

Kdy: v neděli 17. května od 13.15 hodin

Kde: Květinová farma Krásenka, Přerov-Vinary

Za kolik: 200 korun

Proč přijít: Tvořivá dílnička v přírodě na květinové farmě Krásenka ve Vinarech. Budou připraveny kamínky, které si ozdobíte dle fantazie. Veškeré pomůcky a malé občerstvení v ceně 200 korun. Malování na kameny je úžasná relaxační technika. Délka dílničky je přibližně 2,5 hodiny. Rezervujte na e-mailu ivanahl@centrum.cz.

1. Drezurní závody Přerov

Kdy: sobota 23. května od 9 hodin

Kde: Zemědělská škola, Přerov

Za kolik: zdarma

Proč přijít: S možností od 11.5. pořádat závody zveme všechny jezdce na první letošní drezúrní závody, které se uskuteční na obtížnostech hobby i oficiálních soutěží.

Tvořivá neděle s Čendou

Kdy: v neděli 24. března od 15 hodin

Kde: OC Galerie, Přerov

Za kolik: zdarma

Proč přijít: Užijte si s dětmi kreativní zábavu na Tvořivých nedělích s Čendou! Dílničku najdete od 15 do 17 hodin v 1. patře Galerie Přerov.

2. Nevěsty z jiných světů, cizinky v nás

Kdy: do 21. června do 17 hodin

Kde: Zámek, Přerov

Za kolik: 60 korun

Proč přijít: Výstava originálním způsobem nahlíží do šestice historických období – od neolitu, přes dobu bronzovou a stěhování národů až po raný středověk. Autorský tým ateliéru Jak obléci pračlověka v čele s Kristýnou Urbanovou v ní návštěvníkům představuje osudy několika žen, jejichž ostatky a vybavení hrobů nám pomáhají odhalit jejich životní příběhy.

Hledání podobizny Komenského

Kdy: do 22. listopadu 17 hodin

Kde: Muzeum Komenského, Přerov

Za kolik: 20 korun

Proč přijít: Hlavním příspěvkem k výročí 350. úmrtí Komenského bude program Ve stopách Komenského, který má probíhat ve vybraných expozicích. V lektorované podobě nabízen školám, jeho modifikovaná (samonosná) verze pak bude určena všem návštěvníkům muzea. Tématem programu bude putování Komenského po jednotlivých zemích Evropy, s ním pak spojené hledání jeho podoby. Výstava bude představovat závěrečnou část programu, kdy budou skupiny pracovat s indiciemi získanými v jednotlivých místnostech.

Zdeněk Burian

Kdy: do 20. prosince 17 hodin

Kde: Zámek, Přerov

Za kolik: 40 korun

Proč přijít: Výstava k 115. výročí narození malíře Zdeňka Buriana vychází ze sbírek přerovského muzea a představuje soubory Burianových nástěnných obrazů pro školní vyučování. Celé předchozí generace se učily vnímat minulost skrze Burianovy obrazy dávných krajin, zvířat a lidí z cyklu Vývoj člověka, Země a vesmíru. Atraktivními exponáty jsou tři originály lidských typů z prvorepublikové série Země a lidé.