Pátek 27. dubna 

Hudba mezi obrazy zazní v galerii

Hranice – Studentský koncert aneb Hudba mezi obrazy žáků Základní umělecké školy se uskuteční v pátek 27. dubna v 18 hodin ve výstavní síni Stará radnice.

Jazzové dny vyrcholí v pátek v Zámeckém klubu

Hranice – Jan Fečo Quartet, vítězové jazzové soutěže Czech Jazz Contest, vystoupí v pátek od 19 hodin v Zámeckém klubu. Příznivci hudby se mohou těšit na vydatnou porci jazzu a bebopu. Toto jazzové kvarteto, jehož jádro tvoří dvaadvacetiletý saxofonista Jan Fečo, nejmladší pokračovatel romského hudebního rodu Fečů, vzniklo na pražské konzervatoři Jaroslava Ježka před dvěma lety. Večer je doprovodí hranická jazzová kapela H–band.

Sobota 28. dubna

V Bělotíně budou závodit rybáři

Bělotín – Rybářské závody chystají v sobotu 28. dubna na místní Laguně Sportovní rybáři Bělotín. Prezentace závodníků je od 6 do 6.45 hodin, začátek závodů v 7 hodin. Ukončení se plánuje kolem 14 hodin. Těšit se můžete na občerstvení a rybí speciality.

Cyklostezka Bečva zahajuje sezonu

Přerovsko, Hranicko – Druhé zahájení sezony na Cyklostezce Bečva se uskuteční již tuto sobotu 28. dubna. Akce nazvaná Laďa jede začne v dopoledních hodinách, kdy cyklisté vyrazí z Tovačova, Přerova, Lipníku nad Bečvou a Hranic do Oseka nad Bečvou. Tam je čeká bohatý doprovodný program. Na dolním úseku cyklostezky bude v sobotu pravděpodobně rušno. První startují účastníci z Tovačova v 8.45 hodin. V 10 hodin pak odstartují další skupiny z Přerova, Lipníku a Hranic. Společným cílem je areál přírodního koupaliště Jadran v Oseku nad Bečvou, kde na ně bude čekat od 11 do 16 hodin společný zábavný program, na kterém se budou podílet i policisté a hasiči z okresu.

Vítání ptačího zpěvu

Hranice – Pro všechny milovníky přírody je v sobotu 28. dubna připravena již tradiční akce Vítání ptačího zpěvu. Jde o krátkou exkurzi do okolí Hranic, zaměřenou na pozorování a poznávání ptáků, spojenou i s ukázkami jejich odchytu a kroužkování. „Na rozdíl od mnoha dalších „Vítání" to naše absolvujeme na kolech, proto děti musí mít přilby. Vydáme se po cyklostezce kolem Bečvy na Rybáře a po pravém břehu kolem vojenského cvičiště Valcha a letiště zpět. Doporučujeme vhodné oblečení a obuv do přírody, dalekohled," uvedl Jiří Lehký z hranického kmene Ligy lesní moudrosti Okwaho, který tuto akci pořádá již počtvrté ve spolupráci s Českou společností ornitologickou. Sraz cyklopozorovatelů je v sobotu v 8 hodin na parkovišti před Plovárnou.

Májové koulení je tady

Hranice, Valšovice – Desátý ročník pétanque Prvomájového koulení se chystá na sobotu 28. dubna ve sportovním areálu ve Valšovicích. Tradiční turnaj bude zahájen v 9 hodin a startovat může maximálně 44 trojic. Jedná se o otevřený turnaj pro hráče s registrací i bez. Přihlášky lze do naplnění kapacity posílat na p.tomanek@email.cz.

Lhotka bude patřit jezdectví

Hranice, Lhotka – Letos už dvanáctý ročník Memoriálu Ing. Karla Podařila proběhne v sobotu 28. dubna na závodišti ve Lhotce u Hranic. Závody vypuknou v 9 hodin, kdy se představí desítka koní v drezúrních soutěžích různých obtížností. Po obědě bude navazovat skokové odpoledne, pojede se Cena obce Olšovec, Cena Jana Hally, Cena občanů Lhotky a také nejvyšší soutěž ve skoku Cena Vodam s.r.o. – Memoriál Ing. Podařila. Přestávky budou vyplněny ukázkami koňského spřežení, děti i dospělí se budou moci povozit na koních i v bryčce.

V Kunčicích zahrají metalové kapely

Kunčice – Fanoušci tvrdé metalové hudby se mohou těšit na další koncert. Ten se v sobotu 28. dubna uskuteční v Kunčicích u Bělotína, odkud pochází basák z kapely Grace i zpěvák skupiny Stormy Flight. Místní hostinec, v němž se koncert s názvem Kunčický masakr nabroušenou kosou uskuteční, bude kromě těchto dvou skupin hostit také kapelu Iron Army ze sousedních Špiček. Pořádný metalový nářez doplní ještě kapela Black Adder z nedalekého Valašského Meziříčí.

Ve Špičkách mají čarodějnice sraz u márnice

Špičky – Tradiční Slet čarodějnic pořádá v sobotu 28. dubna Spolek žen ze Špiček. Sraz všech účastnic je v 15 hodin u márnice. Poté následuje let vesnicí. Přistávací plocha bude připravena za kulturním domem, kde se bude soutěžit a také bude vyhlášena Miss čarodějnice 2012. Nebude chybět čarodějná polévka, omamné nápoje a lektvary. Po setmění čeká všechny přítomné rej v rytmu disco. Koště a pohon s sebou. Za nepříznivého počasí se akce koná v kulturním domě.

Neděle 29. dubna

Na Staré střelnice se představí divadlo Drak

Hranice – Všechno lítá, co peří má je název odpoledního loutkového představení, které zahraje v neděli 29. dubna od 15 hodin Divadlo Drak Hradec Králové pro děti, rodiče i prarodiče v hranickém Divadle Stará Střelnice.

Náměstí zaplní
 v neděli tanečníci

Hranice – Den tance proběhne v neděli 29. dubna od 16 hodin na Masarykově náměstí. Uvidíte swing, street dance, capoieru, zumbu, orient, klasický balet, salsu, contemporary fly, contemporary silent, step a disco dance.

Cyklozávody omezí dopravu

Olšovec – Třetí ročník cyklistického závodu Olšovecké okruhy pořádá v neděli 29. dubna oddíl TJ Sigma Hranice. Start závodu proběhne v 10 hodin u fotbalového hřiště v Olšovci. Trať vede z Olšovce do Stříteže nad Ludinou, dále směrem na Hranice a u nájezdu na dálnici odbočí účastníci vpravo do cíle v Olšovci. Závod je ve všech kategoriích vypsán pouze pro závodníky vlastnící licenci Českého svazu cyklistiky nebo některé z amatérských lig. V souvislosti s průběhem akce bude v době od 10 do 17 hodin na uvedené trase částečně omezen silniční provoz. Trať závodu bude jednosměrně uzavřena a průjezd bude možný pouze ve směru jízdy závodníků. Řidiči motorových vozidel by tedy měli být opatrní a dbát pokynů pořadatelů. Autobusová doprava omezena nebude.

Lázně Teplice nad Bečvou

Večer s kytarou – Ivan Huňa hraje a zpívá country písničky – v pátek 27. dubna v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.
Taneční večer – hraje Radek – v pátek 27. dubna v 19.30 hodin v kavárně sanatoria Moravan.
Taneční večer – hraje Duo Express – v sobotu 28. dubna v 19 hodin v kavárně sanatoria Moravan.
Taneční večer – hraje Rytmik – v pondělí 30. dubna v 19.30 hodin v sále sanatoria Janáček.
Odpoledne s country kapelou LH Western – v úterý 1. května ve 14 hodin na terase sanatoria Bečva, za nepříznivého počasí v jídelně.
Taneční večer – hraje Radek – ve čtvrtek 3. května v 19.30 hodin v sále Janáčku.
Koncert Dechové hudby Moraváci – v pátek 4. května v 19.30 hodin v sále sanatoria Janáček.

Pondělí 30. dubna

V Potštátě vyletí od Brumbálovy skály

Potštát – Na slet čarodějnic a čarodějů, který bude začínat v pondělí 30. dubna v 16.30 hodin u skály čaroděje Brumbála na náměstí, zve SRPŠ při ZŠ a MŠ Potštát. V 16.45 hodin proběhne kontrola košťat a jiných létacích vozidel, měření emisí a vydání řidičského oprávnění na rok 2012. V 17 hodin vzlétne roj čarodějnic nad Brumbálovu skálu, prolétne Potštátem a přistane na hřišti. Zde budou připraveny soutěže, věštírna, bubupokrmy a čaronápoje. Proběhne upálení nejkrásnější z nejkrásnějších, pro všechny malé čaroděje bude připravena odměna. Od 19 hodin si všichni zatančí čarotanec s DJ Paťasem.Občerstvení je zajištěno.

V Opatovicích opět zvolí miss čarodějnice

Opatovice – Na slet čarodějnic a jiné čarodějné čeládky můžete přiletět v pondělí 30. dubna od 16.30 hodin na hřiště Pod hory v Opatovicích. Zahajující rej představí favoritky na letošní miss, těšit se můžete na salon baby Jagy s ukázkami líčení, cuchání a zkrášlování. Připravena je i řada čarodějnických soutěží. Chybět nebude slavnostní zapálení ohně a odpoledne zpříjemní i skučení čestných hostů. Čarodějný a pivní nektar a jiné zkažené dobroty jsou zajištěny. Za trvalého deště se létat nebude.

Na výletiště v Rouském se slétnou čarodějnice

Rouské – Již 12. slet čarodějnic se chystá v pondělí 30. dubna na výletišti v Rouském. Sraz na koštěti je v 16.30 hodin před místním obecním úřadem. V zábavném podvečerním programu budou k vidění španělské tance slečen a holčiček, dále vystoupí děti z mateřské školy a country tanečníci pod vedením Jany Palové. Těšit se můžete na různé soutěže i čarodějnickou tombolu. O hudební doprovod se postará čarodějnické seskupení Všechomor. Večer pak návštěvníky okouzlí ohňová show Boca Fuego. Za nepříznivého počasí se akce přesune do víceúčelového obecního domu v Rouském.

Úterý 1. května

Do Bělotína míří mažoretky

Bělotín – Přes tisíc mažoretek bude soutěžit v úterý 1. května v Bělotíně na kvalifikaci Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu.

Jedná se o nejpočetněji obsazené kvalifikační kolo z celkem osmi pořádaných kol v republice. Akce probíhá od 9 do 17 hodin, v 10.30 ji na půl hodiny přeruší pietní akt u pomníku obětem válek za účasti zástupců generálního konzulátu Ruské federace, veteránů – letců z druhé světové války, vojáků a členů Klubu vojenské historie u příležitosti 67. výročí osvobození obce Rudou armádou. Za příznivého počasí bude soutěž probíhat na hřišti, za nepříznivého ve školní tělocvičně.

Oslavte první máj

Hranice – Pořadatelé zvou na oslavu 1. máje. Ta se uskuteční v úterý 1. května od 14 hodin na házenkářském stadionu. Vyhrávat bude živá hudba, připravena je tombola, hry pro děti a v kulturním programu vystoupí mažoretky. Občerstvení je zajištěno.

Další dny

Rozmarýnek vystoupí pro veřejnost

Hranice – Vystoupení folklorního kroužku Rozmarýnek se chystá ve středu 2. května od 16.30 hodin v Koncertním sále v Zámecké ulici. Jako hosté se představí mažoretky Berušky z MŠ Klíček.

Poznejte tajuplnou Persii a jejich zvyky

Hranice – Všem milovníkům dálek a cizokrajných zemí je určena cestopisná beseda Tajuplná Persie aneb Jaké jsou íránské ženy. Na výpravu do země, která byla starověkou kolébkou kultury a ovlivnila tehdejší civilizaci, se můžete vydat ve čtvrtek 3. května od 18 hodin v Zámeckém klubu s cestovatelkou Jitkou Bortlovou. Na besedě s dataprojekcí obohacenou výstavkou knih městské knihovny poznáte íránské zvyky, památky, kulturu a hlavně se dovíte, jací obyvatelé Íránu ve skutečnosti jsou.