Tanec na zámku až do svítání

Hustopeče nad Bečvou – Příznivcům všelijak polámaných elektronických beatů je určen šestý ročník hudebního festivalu BassDaCastle, který se uskuteční v pátek 3. září v Hustopečích nad Bečvou. Jeho dějištěm bude místní zámek a jeho blízké okolí.

Akce odstartuje v 19 hodin a hudba bude znít až do čtyř do rána. Nádvoří zámku bude tradičně patřit hlavní scéně zaměřené na hudební styl drum'n'bass.

Představí se ni DJové Hrr.nec, Thiew, Local Heroes & MC Tweety Twizta, Bifidus Aktif, Katcha & MC Katrin a MoreBeat. O videoprojekce se postarají VJové Čert a Káča.

Druhé scéna bude orientovaná spíše na breakbeat a za gramofony na ní stanou DJové ze sdružení Pohon.cz: Kotlyk, Romitronic, Marcco a Parabol, který do svého setu zakomponuje i aktuální hudební styl dubstep.

V poněkud tradičnějším duchu se ponese hudební produkce v přilehlém zámeckém parku. Od 20 do 4 hodin se zde bude konat diskotéka s hudebním pouštěčem Jardou, na kterou nad ránem od 4 do 8 hodin naváže afterparty pro neúnavné tanečníky. Hrát na ní budou DJové Schooler a Myshak.

Pořadatelé slibují kompletní zastřešení všech scén v případě nepříznivého počasí, bohatou nabídku občerstvení a stanové městečko pro přespolní návštěvníky. (jen)

Procházka bělotínskou minulostí

Bělotín – Dokončení nového chodníku a veřejného osvětlení v horní části obce Bělotín oslaví místní netradiční akcí s názvem Broučkování aneb Toulky bělotínskou minulostí, která se zde uskuteční v pátek 3. září.

Začátek akce je v 17.30 hodin na Nejdeckém rozcestí, kde každý účastník obdrží text s informacemi, co po trase Nejdecké rozcestí – konec Bělotína směr Odry uvidí. Těšit se mohou také na informace z historie. Během společné cesty pak účastníci vycházky vysadí okrasné keře u repliky kříže z první poloviny 19. století.

V 19 hodin se následně uskuteční setkání tuláků bělotínskou historií na louce u Vašíčků, kde budou zapáleny lampiony pro děti a dospělí se mohou těšit na překvapení. Následovat bude návrat nočním Bělotínem po novém chodníku.

Akci ukončí ve 20 hodin setkání na stavební parcele Petra Vyky, kde se zažehnou a vypustí lampiony štěstí a spuštěno bude nově vybudované veřejné osvětlení. Pro účastníky bude připraveno malé občerstvení. (red)

Koncerty v Lázních Teplice nad Bečvou

Koncert valašské cimbálovky Jánoš – v pátek 3. září v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.

Taneční večer s duem Angeles – v sobotu 4. září v 19 hodin v sále sanatoria Moravan.

Taneční večer se skupinou Rytmik – v pondělí 6. září v 19 hodin v sále Bečva.

Přednáška Jiřího Libosvára s názvem Historie lázní Teplice nad Bečvou, města Hranice a jejich okolí – v úterý 7. září v 19.15 hodin v sále sanatoria Janáček.

Taneční večer se skupinou RK Band – ve čtvrtek 9. září v 19 hodin v sále sanatoria Bečva.

Odpoledne s písničkou – hraje Radek a Dáša ve středu 8. září od 14 hodin na terase sanatoria Bečva.

Koncert sólistů Moravského divadla Olomouc s názvem Slavnými melodiemi z Čech až do Ameriky – v pátek 10. září v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.