Zámecký klub

Magdalena Šalamounová & Photolab – v pátek 8. října od 20 hodin. Koncert sympatické Magdaleny, která se objevila v druhé pokračování soutěže Česko hledá SuperStar Ve Magdaléna spolupracovala např s Hanou Hegerovou, nebo Miroslavem Žbirkou. Pět nástrojů s hlasem éterické Magdaleny Šalamounové přinášející netradiční, podmanivý hudební zážitek přirovnatelný k poslechu filmového soundtracku. Velká inspirace filmovou hudbou a v šedesátých letech zaniklým hudebním proudem „photostream“ je v tvorbě Photolabu nepřeslechnutelná.

Divadlo Pavla Trávníčka – Otylka – v úterý 12. října v 19 hodin. Hrají: Pavel Trávníček, Kateřina Kornová, Petr Jablonský, Hana Sršňová, V. Upír Křejčí, Pavel Skřípal atd.

Původní česká komedie Jaromíra Břehového, která nás zavede do luxusního sanatoria, ve kterém má bohatá panička Otýlie zhubnout. Není ovšem zadarmo, pobyt jí věnoval k narozeninám její choť.

Niceland, The Neoromantik a Caledonia – v pátek 15. října ve 20 hodin. Koncert třech kapel. Skupina Niceland (pop–indies /Praha) je vítězem Coca Cola Popstar 2007, objevem roku Tv Óčko 2008 a držitelem mnoha dalších ocenění.

Hraničtí „neoromantici“ právě natáčí novou desku ve stylu Novoromantismu. Bude zde slyšet nový elektro rock N roll zvuk kapely, ruština, angličtina a speciální host bude německá soulová zpěvačka Nora Werner. Havířovská kapela Caledonia hraje pět let a v současné době objíždí kluby po celé republice. Ačkoliv je název starým pojmenováním pro Skotsko, kapela skládá výhradně české texty. Inspirací jí je však britská scéna, islandská kapela Sigur Rós a z českých kapel především jejich nejoblíbenější Tatabojs.

Společná in-line vyjížďka zakončí léto

Hranice – Jezdit na kolečkových bruslích bezpečně v ulicích města, to se často nepoštěstí. Příležitost ale bude v sobotu 9. října, kdy za doprovodu lékařské služby, policistů a ozvučeného vozu DJ Milana vyrazí kolona bruslařů v 15 hodin od obchodního domu Koloseum na třídě 1. máje. Nutná je helma a funkční brzda. V případě nepříznivého počasí se akce ruší. (jr)

V Partutovicích poděkují za úrodu

Partutovice – Poděkování za úrodu se uskuteční v neděli 10. října v kostele sv. Mikuláše v Partutovicích. Začátek je v 9.30 hodin. (red)

Akce přes týden

Členská schůze

Hranice – Členská schůze občanského sdružení 1. DZ-Směr se koná v pondělí 11. října od 17 hodin v jídelně hranické Základní školy 1. máje. (red)

Jak chránit děti před internetem

Hranice – Jak chránit děti před negativními vlivy internetu je název přednášky, která se koná v úterý 12. října od 18 hodin na faře v Hranicích. Přednášet bude Jiří Šenkýř z Moravskoslezské křesťanské akademie. Akci pořádá Centrum pro rodinu Jitřenka. (red)

Zimní burza

Hranice – Zimní burza sportovních potřeb a vybavení se koná v termínu od 13. do 15. října v hranické Základní škole Šromotovo. Příjem věcí proběhne ve středu 13. října od 8 do 17 hodin. Prodej na naplánován na čtvrtek 14. října od 8 do 17 hodin. Výdej věcí a financí je ve v pátek 15. října od 17 do 17 hodin..Do komise budou přijímány věci sportovního vybavení, jako jsou brusle, lyže, lyžáky, kombinézy, bundy, větrovky, šponovky, běžecké boty, a to pouze čisté a v dobrém stavu. (red)

Obě družstva SK hrají na domácí půdě

Hranice – Podzimní fotbalová sezona píše již svou druhou půli. I během druhého říjnového víkendu se představí A i B tým SK Hranice na domácí půdě. Diváci je mohou přijít podpořit v sobotu 9. října, kdy v 15 hodin v okresním derby hraje áčko s Kozlovicemi, ve stejný čas v neděli 10. října hostí béčko Bělotín B.(jr)

Kam vyrazit za sportem

Dráha BMX přivítá další závodníky

Hranice – Oddíl BMX AMK Kemp Hranice zve všechny své příznivce na závod Moravské ligy, který se koná v neděli 10. října. Součástí bude i závod pro neregistrované jezdce z řad veřejnosti. Zájemci o tento závod, dostavte se na bikrosovou dráhu v areálu BMX do 9 hodin. Podmínkou účasti je cyklistická přilba, dlouhé nohavice, dlouhé rukávy, kolo a rukavice.

Nutná kartička zdravotní pojišťovny a u mladších 15 let vhodný doprovod rodičů. Závod odstartuje v 11.15 hodin. Startovné je 50 korun, vyhodnocení ve všech kategoriích do 3. místa, u nejmladší kategorie vyhodnocení do 5. místa. V souvislosti s tímto závodem upozorňuje oddíl BMX na uzavření silnice v okolí areálu BMX z důvodu bezpečnosti jezdců a diváků. Uzávěra bude od restaurace Střelnice v celém úseku konání závodů. Objížďka bude značena. (bmx)

Dukla hraje v Jezernici, pak hostí Lipník

Hranice – Pokud patříte mezi fanoušky hranické Dukly, přijďte ji podpořit v neděli 10. října v 10 hodin do Jezernice. Derby utkání nabídne i příští víkend, v sobotu 16. října ve 14.30 hostí Dukla na hřišti u splavu Spartak VTJ Lipník nad Bečvou B. (jr)