Jindřichovští oslaví 120 let výuky v obci

Jindřichov – Výstava se školní tématikou se uskuteční u příležitosti 120. výročí od začátku výuky ve školní budově v Jindřichově od pátku 15. do neděle 17. října v místním sále v Jindřichově. Otevřena bude v pátek od 14 do 22 hodin, v sobotu od 8 do 14 a v neděli od 15 do 17 hodin. Vstup je zdarma. (red)

V Café Baru se bude kouzlit

Hranice – Kouzelník se svým představením pro děti zavítá v neděli 17. října od 15 hodin do Café Baru na zámku. Předprodej vstupenek je v Café Baru. (red)

Zámecký klub Hranice

* Niceland, The Neoromantik a Caledonia – v pátek 15. října ve 20 hodin. Koncert tří kapel. Hraničtí „neoromantici“ právě natáčejí novou desku ve stylu Novoromantismu.

* Rudy Linka Trio (USA) – ve středu 20. října od 20 hodin – známého kytaristu na letošním turné doprovází basista Joe Michales a bubeník Hayden Hawkins.

DJ Milan roztančí Klokočí

Klokočí – Na diskotéku DJ Milana můžete zavítat v pátek 15. října ve 21 hodin do pohostinství U Jarky v Klokočí.

Letiště obsadí sběratelé veteránů

Drahotuše – Náhradní díly do historických vozidel a motocyklů, ale také sběratelské předměty a nebo odbornou literaturu – to vše si můžou obstarat na burze v Drahotuších milovníci veteránů. Setkání sběratelů pořádá v sobotu 16. října na letišti v Drahotuších Oldtimer club Helfštýn.

Podzimní výstava ovoce a zeleniny zkrášlí zámek

Hustopeče nad Bečvou – Tradiční podzimní výstavu ovoce a zeleniny ozdobí v sobotu 15. a v neděli 16. října prostory zámku v Hustopečích nad Bečvou. V sobotu bude zpřístupněna v době od 14 do 19 hodin a následně v neděli od 9 do 18 hodin. Výstavu pořádá Místní organizace Českého zahrádkářského svazu (ČZS) v Hustopečích nad Bečvou.

Krásné prostředí opravovaného hustopečského zámku spolu s barevnými a voňavými vzorky výpěstků zahrádkářů, doplněných barevnými podzimními květy, jistě nenechá chladným žádného milovníka krásných věcí! Výstava bude spojena se soutěží o největší dýni a bude tradičně doplněna a oživena květinami, především jiřinami a chryzantémami.

Expozice je určena nejen pro členy místního zahrádkářského svazu, ale pro každého pěstitele. „Pokud se bude chtít kdokoliv prezentovat vlastními pěstitelskými úspěchy, je u nás srdečně vítán a může oživit chystanou expozici svým vlastním příspěvkem, a to jak v oblasti ovoce a zeleniny, tak také rozkvetlými podzimními květinami,“ uvedl Josef Hýža, jednatel ČZS v Hustopečích nad Bečvou. Podle slov pořadatele stačí své příspěvky přinést organizátorům do budovy hustopečského zámku v sobotu 16. října v době od 9 do 12 hodin. (red)

Kam vyrazit za sportem

Dukla hraje s Lipníkem a Žákovicemi

Hranice – Podzimní fotbalová sezona hráčů FC Dukla Hranice se pomalu ale jistě blíží ke svému konci. K předposlednímu domácímu zápasu nastoupí tým v sobotu 16. října ve 14.30 hodin se Spartakem VTJ Lipník nad Bečvou. Přesně o týden později budou fotbalisté potřebovat podporu na hřišti soupeře v nedalekých Žákovicích. (jr)