Víkendové tipy na Hranicku

V Klokočí se bude tančit

Klokočí – Na diskotéku DJ Mádra můžete zavítat v pátek 10. prosince ve 21 hodin do pohostinství U Jarky v Klokočí.

V Isis se naučíte být spokojenější

Hranice – Seminář Sebeřízení se uskuteční v sobotu 11. prosince od 9 hodin v Isis caffé na Hromůvce. Seminář je pro všechny, kteří chtějí v životě změnu k lepšímu – být spokojenější, vydělávat víc peněz, začít podnikat, zlepšit vztahy, být sebevědomější, řídit si život podle vlastních pravidel.

Do Hlizova v pyžamech

Hluzov – Tradiční Pyžamový bál se chystá na sobotu 11. prosince v hospodě U Lapeše. Začátek je ve 20 hodin. K tanci a poslechu zahraje DJ Štěpán. Připraveno je bohaté občerstvení a tombola, ve které je první cenou půlka prasete. Akci pořádá Sbor dobrovolných hasičů Hluzov.

Šutrobraní patří country hudbě

Olšovec – Hudební akce s názvem Šutrobraní se uskuteční v pátek 10. prosince od 18.30 hodin v sále Obecního úřadu v Olšovci. Vystoupí kapely Šediváci a Tempo Di Vlak a host večera Janoušek-Vondrák. Po skončení koncertu následuje countrybál se skupinou Druhá míza.

Mikulášský nářez v Sokolovně

Hranice – Tradiční Mikulášský nářez se koná v sobotu 11. prosince od 20 hodin v hranické Sokolovně. Vystoupí známá česká skupina Vypsaná fixa, v roli předkapely se představí Modrá opice. Vstupenky jsou k mání v prodejně mobilních telefonů v bývalém supermarketu Hypernova i na místě.

Do Všechovic dorazí jeptišky

Všechovice – Divadelní představení s názvem Jeptišky k výročí se koná v neděli 12. prosince od 16 hodin v místním kině. V hudební komedii se představí Divadelní spolek Kroměříž.

Lázně Teplice nad Bečvou

Koncert country skupiny OK Country – v pátek 10. prosince v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.

Taneční večer- hraje Vladimír Volek – sobota 11. prosince v 19. hodin v kavárně sanatoria Moravan.

Koncert Cimbálové muziky Bystřica – v úterý 14. prosince

v 19.15 hodin v sále sanatoria Janáček.

Setkání u vánočního stromečku s koledami a partou muzikantů – ve čtvrtek 23. prosince v 15.30 hodin na kolonáda u sanatoria Bečva.

BEČVA – sál

Štěpánská taneční zábava – hraje Radek a Dáša – neděle 26. prosince v 19. hodin v sále sanatoria Bečva.

Koncert Hudecké muziky Franty Kopeckého – v úterý 28. prosince v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.

Kam za sportem?

Chystá se halový turnaj mladších žáků

Hranice – Osm družstev bude bojovat na fotbalovém turnaji mladších žáků. Ten se uskuteční v neděli 12. prosince od 8 hodin v hranické hale SOU. Turnaj pořádá SK Hranice pro ročníky 1998 a mladší. Ukončení je v plánu přibližně na 15 hodin. (kk)

Zimní stadion zve na bruslení veřejnosti

Přerov – Tři termíny, kdy si na ledovou plochu může přijít zabruslit kdokoliv z řad veřejnosti, připravil na tento víkend přerovský zimní stadion. V sobotu 11. prosince je na hodinu otevřeno od 10.15 hodin, v neděli 12. prosince mohou ve stejný čas přijít rodiče s dětmi do osmi let. Nedělní bruslení se koná i od 16.30 hodin. Základní hodinové vstupné je 35 korun, děti, studenti, důchodci a nebruslící doprovod mají 5 korun slevu.(jr)

Kdo ze školáků vyskočí nejvýš?

Všechovice – Již devatenáctý ročník soutěže žactva ve skoku vysokém pořádá Ředitelství a Školní sportovní klub ZŠ a MŠ ve Všechovicích ve čtvrtek 16. prosince. Soutěž se koná v šesti kategoriích: nejmladší žáci a žákyně (4. a 5. třída) v 8 hodin, mladší žáci a žákyně (6. a 7. třída) v 9 hodin a starší žáci a žákyně (8. a 9. třída) v 10.15 hodin. Zájemci mohou zasílat přihlášky písemně nebo telefonicky s uvedením jména a příjmení závodníka a soutěžní kategorie do 15. prosince na adresu: Základní škola (Otáhal Jaroslav),753 53 Všechovice, telefon 581622644, e-mail jaroslav.otahal@quick.cz. Vlastní prezentace závodníků je půl hodiny před závodem dané kategorie. (red)

Co se děje po víkendu?

Škola 1. máje zve na prohlídku

Hranice – Den otevřených dveřích proběhne na ZŠ 1. máje v úterý 14. prosince od 15 do 18 hodin. Můžete se těšit na vánoční dílničky nejen ve ŠD, ukázka výuky AJ s rodilým mluvčím, školou nabízená činnost dětí v mimoškolních aktivitách, ukázka programů a práce na interaktivních tabulích, prezentace logopedické činnosti a mnoho dalších překvapení.

Brány otevře i škola v Drahotuších

Drahotuše – Den otevřených dveří se chystá v ZŠ a MŠ Drahotuše na středu 15. prosince v době od 8 do 17 hodin. K vidění bude vánočně vyzdobená škola, výstavky prací žáků, učebny, učebnice a učební pomůcky. Dopoledne můžete nahlédnout přímo do jednotlivých vyučovacích hodin a odpoledne jsou pro připraveny tvůrčí dílničky.

MC Dráček

Hranice – Krok k zaměstnání je název poradny, která se připravuje v pondělí 13. prosince od 9 do 12 hodin v mateřském centrum Dráček. Poradenství je určeno pro rodiče pečující o dítě ve věku do 15 let, zejména pak pro matky vracející se po rodičovské dovolené do zaměstnání.