Zámecký klub Pernštejnské nám. 1 uvádí

Planeta Země 3000 je název pořadu, který se koná v pátek 14. ledna od 7 do 14 hodin v koncertním sále v Zámecké ulici. Populárně naučný, přírodovědně-zeměpisný pořad pro školy s projekcí tří obrazů vedle sebe, autentickými zvuky, hudbou a naživo komentovaným projevem učitelky a reportéra.

Pepa Nos vystoupí ve středa 19.ledna od 19 hodin v Zámeckém klubu. Známý písničkář se svým specifickým přednesem má ve svém reportoáru převážně vlastní písničky. Patří zde i přeložené písničky jiných autorů např. Boba Dylana, ale také zhudebněné básně Františka Gellnera, Jaroslava Durycha, nebo Rudyarda Kiplinga v přebásnění Otokara Fischera. Mezi nejznámější Nosovy písničky patří Agent sí aj ej a Země je kulatá.

Koncert učitelů ZUŠ Hranice se chystá ve čtvrtek 20. ledna od 18.30 hodin v koncertním sále v Zámecké ulici.

Oranice & Noaco vystoupí v Zámeckém klubu v sobotu 22. ledna od 20 hodin. Hranická legenda Oranice si tentokrát do Zámeckého klubu pozvala folkrockovou partu z Litovle s názvem NOACO, jejíž bubeníkem je bývalý člen skupin Oranice a O.K.No Ivo Juráš. Jako host vystoupí i Ivo Juráš starší, kterého zná především starší hranická generace.

Kyžlířov čeká hudební smršť

Kyžlířov – Doslova hudební smršť zažijete až do konce ledna U Tonnyho v Kyžlířově. Disco party I. je na programu už tento pátek 14. ledna od 21 hodin. Hraje DJ Petr. Koncert skupiny Neřeš s názvem Live party I. si můžete vychutnat hned příští sobotu 22. ledna od 21 hodin. Jako host vystoupí skupina Dynamic. Třetí akcí v pořadí je Disco party II., na kterou můžete vyrazit v pátek 28. ledna do Kyžlířova. Od 21 hodin zde bude hrát DJ Kubish. (mat)

U Žida se bude tančit

Bělotín – Zatančit si a dobře se pobavit můžete na diskotéce DJ Milana v pátek 14. ledna od 21 hodin v Motorestu U Žida v Bělotíně. (red)

Disko v Klokočí

Klokočí – Na diskotéku DJ Mádra můžete zavítat v pátek 21. ledna od 20 hodin do pohostinství U Jarky v Klokočí. (red)

V Hrabůvce zahrají pohádku Kámen

Hrabůvka – Na divadelní pohádku Kámen v podání dětí a mládeže z Podhoří se můžete těšit v neděli 16. ledna od 16.30 hodin v Kulturním domě Hrabůvka. Představení vzniklo pod taktovkou režie P. Radomír Šidleja. (red)

Stará radnice: Báječné létající stroje

Hranice – Výstava modelů letadel s názvem Báječné létající stroje bude ve výstavní síni Stará radnice zahájena v sobotu 15 ledna. K vidění zde bude až do 20. února. K návštěvě Staré radnice rovněž láká stálá expozice Obrazy Jana Pinkavy, malíře starých Hranic, a výstava fotografií a dokumentů ze sbírek muzea Dělo se v Hranicích. Otevřeno je od úterý do soboty od 9 do 12.30 hodin a od 13 do 16 hodin, v neděli pak od 9 do 12.30 a od 13 do 17 hodin. (red)

Galerie M+M: obrazy a dřevořezby

Hranice – Výstava obrazů Romana Morocze a Petra Černocha bude zahájena v pátek 21. ledna v 17 hodin vernisáží v Galerii M+M. Přednáška Josefa Úlehly na téma Fyzický a duchovní vliv místa a prostoru na člověk se v galerii uskuteční v pondělí 17. ledna od 17.30 hodin. Dětský karneval v M+M proběhne v sobotu 29. ledna od 14 hodin. Taneční show a předtančení opět předvedou členové A-klubu Hranice pod vedením Vlastimila Tumpacha. Těšit se můžete na hry, tane, soutěže a tombolu. Stálá výstava řezbářů Vojtěcha Šimona a Josefa Musila je ke zhlédnutí až do dubna 2011 v zahradní části M+M. Galerie je otevřena každý den do 17 hodin. (red)

Opatovice navštíví Sněhová královna

Opatovice – Na prohlídku ledového království můžete zavítat v sobotu 22. ledna od 13.30 na louku za Lidovým domem v Opatovicích, koná se zde akce pro děti i rodiče s názvem Sněhová královna. Na děti čekají pohádkové postavy, veselé závodivé hry a soutěže, sladké odměny a pro rodiče jsou připraveny závody psích spřežení a jiné hry. Sáně, boby a prskavky si vezměte s sebou. (red)

Ve Stříteži nahlédnou do rumunské vesnice

Střítež nad Ludinou – Výstava fotografií z krajanských vesnic rumunského Banátu z názvem Banát – krajina a lidé bude k vidění v pondělí 24. ledna od 17 hodin v budově Základní školy ve Stříteži nad Ludinou. Výstavu fotografií doplní i beseda autora Ivo Dokoupila, který je cestovatelem, fotografem, novinářem a koordinátorem pomoci rumunským krajanům organizace Člověk v tísni. Besedě bude přítomen rodák z Banátu, kaplan Farnosti Hranice P. Josef Altman. V rámci pondělního podvečera bude možno zhlédnout i filmové dokumenty z českých vesnic a další fotografie z cest po Banátu. Fotografie budou dále vystaveny do pátku 28. ledna v zasedací místnosti Obecního úřadu ve Stříteži nad Ludinou. Akci pořádá Kulturní komise obce Střítež nad Ludinou. (red)

V Infernu budou znít digitální beaty

Hranice – Příznivci elektronické hudby se mohou v pátek 21. ledna vydat do hranického baru Inferno na akci nazvanou Digital Beatz. Hudební menu bude pestré, každý ze čtyř DJů nabídne jiný pohled na současnou taneční hudbu. Všechovický DJ Yasawa přijde s dunivými basovými beaty dubstepu, DJ KK (ex Kunta Kinte soundsystem) zahraje směs deep house a diska s africkými kořeny, DJ Empty Eye přijde se směsí techna a electra a DJ Alfalfa nabídne svůj oblíbený drum´n´bass a breakbeat. Akce začíná ve 20 hodin, vstup je zdarma. (red)

Velká rocková zábava vypukne v Sokolovně

Hranice – Známá a oblíbená skupina Kalibra a její host kapela Jiný level ovládnou hranickou Sokolovnu v sobotu 29. ledna od 20 hodin. Šestihodinový maraton slibuje večer plný hitu skupin Kabát, Ine Kafé, Horkýže slíže, team, No name, Metallice, Judas Priest, Nightwish a další. samozřejmostí bude také kvalitní zvuk a občerstvení za lidové ceny. Akci pořádá TJ Sokol Hranice. (red)

Do Hranic míří Šíp s Náhlovským

Hranice – Všechnopártička! To je název zábavného pořadu se známým bavičem Karlem Šípem a legendárním hypochondrem Josefem Náhlovským, který se koná ve středu 9. února v hranické Sokolovně! Nenechejte si ujít příjemný večer plný inteligentního, nevulgární humoru v podání Karla Šípa, předního a oblíbeného baviče, který si na podium pozve svého kolegu Josefa Aloise Náhlovského. Pořad Všechnopartička začíná v 19 hodin a vstupenky jsou k mání v předprodeji v OD Progrescentrum v Hranicích na třídě máje v nové prodejně mobilních telefonů, která bývala v Albert Hypermarketu. (red)

KAM VYRAZIT ZA SPORTEM

Staří páni budou mít halový turnaj

Hranice – Hala SOU bude v sobotu 15. ledna od 8 hodin hostit halový turnaj starých pánů. Zúčastní se A i B tým domácí Sigmy, obhájce loňského prvenství z Přerova a dále přijedou celky Vítkova, Rajnochovic a Prostřední Bečvy. (skF)

Házená: mezinárodní turnaj je tady

Hranice – Women and Man Old, tak zní název házenkářského turnaje, který proběhne v sobotu 15. ledna v házenkářské hale v Žáčkově ulici. První utkání se odehraje v 9 hodin a poslední od 14.30. Zúčastní se mužská družstva Hranic, Hlohovce, Zubří a Frýdku-Místku, ženy přijedou z Nitry, Vrútek, Otrokovic a Trenčína. (jr)

Zimní stadion zve na bruslení veřejnosti

Přerov – Kdy můžete vyrazit na bruslení veřejnosti na zimní stadion v Přerově? V sobotu 15. ledna od 15.45 hodin se koná bruslení pro děti do 8 let, od 17 hodin pro veřejnost. V neděli 16. ledna jsou termíny od 9 a 17.15 hodin. Od roku 2011 také platí nový ceník. Dospělí platí 35 korun, děti, studenti, důchodci a nebruslící doprovod zaplatí o 5 korun na hodinu méně. (jr)