VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu na Hranicku? Podívejte se

Hranicko - Festival trampské muziky, folklórní rej na zámku, ale i noční cestu za netopýry či hody a pestrou směs zábavy nabízí nadcházející víkend na Hranicku. Podívejte se na naše tipy.

10.9.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

V Opatovicích budou svítit světlušky

Opatovice – Slavnosti světlušek se uskuteční v pátek 10. září od 16 hodin na hřišti TJ Sokol Opatovice. Za nepříznivého počasí pak v Lidovém domě. Celým odpolednem bude návštěvníky provázet klaun Hopsalín, který má připravený zábavný program včetně soutěží se spoustou odměn. Na závěr se děti rozloučí s létem v průvodu a proto si přineste lucerničky či lampiony. (red)

Babí léto patří folkloru

Hustopeče nad Bečvou – Mezinárodní folklorní festival Babí léto se uskuteční v pátek 10. září od 19 hodin na nádvoří hustopečského zám­ku.

Návštěvníci akce se mohou těšit na celkem osm souborů. Kromě českých seskupení se představí také Slováci, Poláci a Srbové. Zpestřením letošního 2. ročníku festivalu bude vystoupení maorského souboru z Nového Zélandu Whakaari.

Po celý festival je připraveno občerstvení. Od 21 hodin následuje taneční zábava. (red)

Festival trampských písní ovládne o víkendu Skaličku

Skalička – Pro příznivce trampských, osadních a country písní je připraven v pátek 10. a v sobotu 11. září již 18. ročník Festivalu trampských písní ve Skaličce. Přehlídku trampských kapel zahájí v pátek 10. září ve 20 hodin slavnostní zapálení festivalového ohně v areálu tamní sokolovny.

Posluchačům se postupně představí všechny přítomné kapely, které budou hrát až do pozdních nočních hodin. Soutěžní vystoupení skupin je na programu v sobotu 11. září od 10 hodin v sokolovně.

O přízeň diváků i odborné poroty se bude ucházet desítka trampských kapel. Mimo jiné zahrají kapely Špunt a Ferďáci z Přerova, Brzdaři z Olomouce nebo brněnští Kati.

Soutěžní klání hudebních skupin bude proloženo vystoupením hostů a losováním tomboly. Celodenní sobotní program bude doplněn výstavou z dějin trampského hnutí, která připomene slavné osobnosti, kapely, osady, hudební festivaly a soutěže, ale také různé zajímavosti ze života nejenom trampů.

Po ukončení soutěže proběhne koncert brněnské skupiny Poutníci, která oslaví 40 let od svého založení. Závěr festivalu obstará tradiční Country bál.(red)

Noc zasvětí do života netopýrů

Hranicko – Každoročně od konce srpna do začátku září probíhá celoevropská akce – Evropská noc pro netopýry (ENN), na níž jsou účastníci informováni o životě, výzkumu a ochraně netopýrů. Letos se akce uskuteční také v černotínském motorestu Vápenka, a to v pátek 10. září od 18 hodin.

Vedle komentované prezentace o životě a ochraně netopýrů, doprovázené špičkovými snímky netopýrů z celého světa od světoznámého fotografa netopýrů Merlina Tuttlea, bude promítnut nový český film Netopýři ve tmě.

Dále budou návštěvníkům předvedeny ukázky hlasů našich netopýrů. Vyvrcholení akce se odehraje v případě příznivého počasí na Hranické propasti, kde bude probíhat noční odchyt netopýrů do nárazové sítě.

Na místě pak budou demonstrována živá zvířata, která bude možno si poslechnout při vypouštění v detektoru ultrazvuku. V případě deště budou živí netopýři přineseni do Motorestu Vápenka. (red)

V Rouském slaví 690. výročí

Rouské – K 690. výročí první zmínky o obci Rouské se uskuteční Sraz rodáků a přátel obce, který se koná od soboty 11. do neděle 12. září v rámci pouťových slavností na rousecké návsi.

K tomuto výročí navíc vydala obec Rouské publikaci Historie a současnost obce Rouské – Vesnice roku 2007 Olomoucké­ho kraje.

Oslavy zahájí v sobotu 11. září od 10 hodin mše svatá před kaplí Povýšení sv. Kříže a následovat bude křest knihy a ukázky Záhorských tanců. Od 14 do 16 hodin proběhne přehlídka tanečních souborů.

Pro návštěvníky bude připravena výstava archeologických památek nalezených na katastru obce Rouské a videoprojekce o historii a současnosti obce.

V 16 hodin vystoupí Dětský pěvecký sbor Cantabile z Hranic a odpolední program zakončí vypuštění stovky balonků štěstí. Slavnosti budou pokračovat večerní hodovou zábavou s hudební skupinou Orion Martinice a tanečním vystoupením skupiny Oldies Dance.

Půlnoc pak bude patřit skupině Kaktus z Horního Újezdu. Odpoledne zpříjemní i svým zpěvem a hrou na harmoniku Petr Krasňák.

Rovněž neděli 12. září zahájí mše svatá. Ve 14 hodin vystoupí na výletišti dětská folklorní skupina Trnečka ze Zlína. Již tradičně bude odehrán fotbalový zápas Svobodní versus ženatí. Na kopci u vodárky budou létat modely letadel. (red)

Dráček chystá v parku veselé závody

Hranice – Veselé závody pro děti se konají v sobotu 11. září od 9 do 12 hodin. Dopoledne plné soutěží pro děti v doprovodu rodičů v hranickém městském parku. Tentokrát se budeme těšit na indiány. Startovné 20 korun. Za nepříznivého počasí se akce nekoná. (red)

Mladé rybáře čeká závod

Potštátsko – Podzimní rybářské závody mládeže se uskuteční v sobotu 11. září na chovném rybníku v Dolních Heřmánkách u Potštátu. Prezentace závodníků ve věku od 6 do 16 let je od 6.30 do 6.45 hodin. První kolo závodu odstartuje v 7 hodin a druhé v 9.30 hodin. Vyhodnocení závodů a předání cen je na programu od 11.30 hodin. (red)

Hody slibují pohádku i prohlídku

Týn nad Bečvou – Hodového veselí si užijí nadcházející víkend návštěvníci Týnu nad Bečvou nedaleko Helfštýna. V sobotu 11. září ve 14 hodin začíná na hřišti v lesoparku fotbalový zápas, který se ponese v duchu souboje generací: „staří proti mladým“. Pro děti je zase připravena atrakce v podobě jízdy na psím spřežení. Večerní hodová zábava bude patřit skupině Sun Set. Nedělní program zahájí v 11 hodin hodová mše v kostele Panny Marie. Od 13 do 15 hodin se můžou nechat zájemci provést historií místního kostela s podrobným výkladem průvodce. Pohádku pro děti O princeznách a drakovi představí od 15 hodin v sokolovně divadlo Tilia a v 16 hodin začínají sportovní soutěže a hudební vystoupení. (pu)

Kam o víkendu za sportem?

Kdo vyhraje putovní pohár za nohejbal?

Malhotice – Antukové hřiště v Malhoticích bude hostit nohejbalový turnaj o putovní pohár. Akce se koná v sobotu 11. září od 8 hodin a ve startovném je pro každého zahrnut oběd, káva i další občerstvení. Po ukončení sportovního klání hraje k tanci i poslechu skupina Country – Smečka. (red)

Další derby: Dukla, nebo Skalička?

Hranice – Proti Sokolu Skalička nastoupí na domácím hřišti v sobotu 11. září v 16 hodin fotbalisté hranické Dukly. Jedná se o předposlední zářijové domácí utkání tohoto týmu. (jr)

Střítež bude patřit hasičské soutěži

Střítež nad Ludinou – Druhý ročník soutěže mladých hasičů v požárním útoku se chystá na neděli 12. září od 10.15 hodin na prostranství před základní školou ve Stříteži nad Ludinou. Soutěž je zařazena do Velké ceny OSH Přerov 2010, přičemž zároveň proběhne i vyhlášení celého ročníku. (red)

10.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 000 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol (kromě v přípravných třídách základních škol) Učitel/ka. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 33000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, vzdělání dle zákona o pedagogických pracovnících č. 563/2004 Sb., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: reditel@skolatroubky.cz. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola troubky, Dědina, č.p. 10, 751 02 Troubky nad Bečvou. Informace: Petr Vrána, .

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 22 620 Kč

Učitelé na základních školách pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami Učitel/ka - speciální pedagog. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22620 kč, mzda max. 29500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou, nejdéle do 31. 8. 2020. Pracovní pozice je vhodná i pro OZP., , Požadavky:, Požadované vzdělání (dle zákona 563/2004 Sb. § 7 odst. 2, § 8 odst. 2 a § 9 odst.7c);, vysokoškolské vzdělání získané studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na speciální pedagogiku pro učitele; Zkušenosti s rehabilitací žáků se závažným zdravotním postižením vítány (masáže, míčkování, bazální stimulace,…)., , Nabízíme:, stravování; příspěvek z FKSP., , Zájemci se mohou hlásit u ředitelky školy, Mgr. Miluše Juráňové:, - osobně na adrese: SŠ a ZŠ Lipník n. B., Osecká 301, Lipník n. B. (vedle prodejny LIDL);, - telefonicky na číslech: 581 773 766 nebo 733 171 806;, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: zslipnik@zslipnik.cz. Pracoviště: Střední škola a základní škola lipník nad bečvou, osecká 301, Osecká, č.p. 301, 751 31 Lipník nad Bečvou. Informace: Miluše Juráňová, +420 581 773 766.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel střední školy 21 520 Kč

Učitelé na středních školách a konzervatořích pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami Učitel odborného výcviku oboru vzdělání 41-52-E/01 Zahradnické práce (ŠVP Zahradník, aranžér). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21520 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, Střední vzdělání s výučním listem nebo úplné střední vzdělání s maturitní zkouškou v oboru zahradník musí být doplněno studiem pedagogiky a studiem speciální pedagogiky pro výuku žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. , , Náplň práce:, Výchovně vzdělávací činnost v odborném výcviku při přípravě na povolání zakončené závěrečnou zkouškou. Přímá vyučovací činnost 18hod./týden., , Zájemci se mohou hlásit u kontaktní osoby - Mgr. Josef Plesník:, - žádosti (včetně profesního životopisu a dokladů o dosaženém vzdělání) přijímáme osobně, písemně či emailem do 22.6.2018. , - telefonicky na čísle 607 943 000, - osobně ( v pracovní době 07,00 - 14,00hod.);, - zasláním na e-mail: krenovice@kejnet.cz. Pracoviště: Odborné učiliště a základní škola, křenovice, 752 01 Kojetín. Informace: Josef Plesník, +420 607 943 000.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 150 Kč

Řidiči ostatních speciálních vozidel Strojník rypadel. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 150 kč, mzda max. 200 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Nástup IHNED., , Požadavky:, Řidičský průkaz skupiny B,C, popř. E, profesní a strojnický průkaz, praxe v oboru , , Nabízíme:, ubytování zdarma, náborový příspěvek 5 000 Kč, firemní vozidlo k soukromým účelům, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: pavlistik@pbscom.cz, - telefonicky na čísle 608 043 941 - pan Pavlištík. Pracoviště: Pb scom s.r.o. - pracoviště bělotín, 753 64 Bělotín. Informace: Jiří Pavlištík, +420 608 043 941.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 18. června 2018

Rozšířená realita v žaláři a dobře skrytá marihuana pro Poláky: videa dne

Fotbalisté Hranic. Ilustrační foto

Hranice padly s mistrem, přesto zachránily divizi

Mobilní radar má v Hranicích další dvě stanoviště

Rychlost řidičů bude v Hranicích mobilním radarem nově monitorována na dalších dvou stanovištích.

S šedesáti kily na Sněžku a Nazareth s Masarykem v Havířově: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 16. až 17. června 2018.

Letošní Zubrfest přilákal na pět tisíc návštěvníků. Padlo 22 tisíc půllitrů

Zubrfest, největší pivní festival v regionu, si ani letos nenechaly ujít tisíce příznivců chmelového moku, dobrého jídla a převážně rockové hudby. Branou přerovského pivovaru prošlo v sobotu více než 5 tisíc návštěvníků, kteří si vychutnali na 22 000 půllitrů piv značky Zubr.

Přerov hostil krajský sokolský slet. Na stadionu cvičilo přes 1700 cvičenců

Přerov v sobotu odpoledne zaplavili v pestrobarevných úborech cvičenci Sokola. Konal se zde 16. ročník Krajského sokolského sletu. Do města se sjelo z různých koutů střední Moravy 1700 cvičenců.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT