Na Střelnici zazní tvrdá hudba

Psyche Music Art Fest vol. 4 zažije v sobotu 24. července areál hranické restaurace Na Střelnici . Od 14 hodin zde vystoupí kapely Pick Of Destiny, Funkce šroubu, Konfident, The Pant, Memoria, Irokez, Psycho Radio, Jolly Joker, Miloš Dodo Doležal a Silent Stream Of Godless Elegy. (red)

Pouť v Drahotuších

Tradiční Anenská pouť se koná v sobotu 24. a v neděli 25. července v Drahotuších. Mše svatá před hřbitovní kaplí sv. Anny je naplánována na neděli 25. července od 10 hodin. (red)

Hranické kulturní léto s Pavlem Novákem

Pavel Novák a skupina Family vystoupí v sobotu 24. července na travnatém prostranství u hranického zámku. Nebude chybět ani vystoupení mažoretek Poupata.

Ve středu 28. července se zde naopak představí hranická romská skupina Street Boys. V sobotu 31. července pak bude prostranství patřit folkové legendě Rangers. Začátky koncertů, které se konají v rámci Hranického kulturního léta, jsou v 16 hodin. Vstup je zdarma. (red)

Svatojakubské hody ovládnou Lipník

bohatý program nabídnou Svatojakubské hody, které se konají až do neděle 25. července v Lipníku nad Bečvou.

Pátek 23. července.

Nádvoří zámku ve 20 hodin – Paroháč naeb Lékařem proti své vůli. Veselý příběh o nevěře, záměně a žárlivosti na motivy pana Moliéra zavede diváky do Francie 17. století. Představení pro dospělé v podání herců divadla Kapsa. zámku.

Sobota 24. července

Náměstí TGM v 9 hodin – Hodová pohodová cyklovyjížďka.

Projeďte se na kole s lipenským Cykloteamem. Čeká vás trasa o délce asi 40 kilometrů.

Nádvoří zámku v 10 hodin – Koncert krojované moravské dechové hudby Fryštácká Javořinka.

Galerie „Konírna“ od 15 hodin – J. A. Komenský v díle Igora Kitzbergera. Vernisáž hodové výstavy předního českého sochaře a uměleckého kováře, inspirovaná osobností Učitele národů i jeho nadčasovým dílem. Historicky první expozice v nové městské galerii. Výstava potrvá do 30. září.

Náměstí TGM od 16 hodin – Pro každého něco. Tradiční setkání lipenských muzikantů. vystoupí T.O. Leopardi, Fakt P.P., Gemband, Blues Band, LH Western, Cimrmanovo Torzo. Za deště v kině Svět.

Neděle 25. července

Farní kostel od 9:30 hodin – Hodová mše svatá.

Náměstí TGM od 10 hodin – Dopolední program s jarmarkem. Koncert folkbeatové skupiny Docuku s Lucií Redlovou a pohádka Bajaja v podání Komediantů na káře.

Farní kostel od 15 hodin – Svátostné požehnání.

Meditační zahrada od 16 hodin – Historické hry. Soutěž pro rodinné týmy v rytířských disciplínách – střílení dobovými zbraněmi, dostihy, klání na koních. Divadelní představení a losování odměn.

Náměstí TGM od 14 hodin – Odpolední program s jarmarkem. Kapela Garde s Lucií Redlovou, lipenské taneční skupiny SVČ a ZUŠ, kejklířské vstupy, bubenické vystoupení skupiny Trio La Sol. Hlavní hodový host: Rock & Roll Band Marcela Wodmana.

Vyhlídková věž farního kostela a zvonice budou přístupné v neděli od 15 do 18 hodin.

Nejdek bude patřit minikopané

Sbor dobrovolných hasičů Nejdek zve na desátý ročník turnaje v minikopané. Memoriál Karla Kotrly se uskuteční v sobotu 24. července v 9 hodin na místním hřišti. (red)

V Ústí bude pohárová soutěž hasičů

Sbor dobrovolných hasičů Ústí pořádá v neděli 25. července od 9.30 ve sportovním areálu v Ústí pohárovou soutěž v požárním sportu, která je zařazena do VC OSH Přerov. (red)

Hasiči se utkají o Záhorskou stovku

Sbor dobrovolných hasičů Horní Újezd pořádá v sobotu 24. července v hasičském areálu Provodovice Záhorskou stovku. Jedná se o soutěž jednotlivců v hasičském sportu, konkrétně v běhu na sto metrů s překážkami. Akce začne v 10.30 hodin a zúčastní se jí nejlepší závodníci z Moravy. (red)

LETNÍ KINO HRANICE

Kawasakiho růže – v pátek 23. července ve 20.30 hodin. Drama ČR, přístupné, 95 minut. Film, který se vás dotkne.Dvě desetiletí trvalo, než se někdo odvážil pustit do ožehavého tématu, jako je udavačství minulého režimu. Úspěšnému režisérovi Janu Hřebejkovi a jeho dvornímu scénáristovi Petru Jarchovskému se to podařilo.

Zelená zóna – ve středu 28. července ve 20.30 hodin. Akční thriller Francie, USA, Španělska a VB, přístupný od 15 let, titulky, 115 minut. Matt Damon, coby vojenský důstojník pomáhá agentu CIA v pátrání po ilegálních zbraních v Iráku. Film byl natáčen na skutečném místě – Zelené zóně v Bagdádu.

A-Team – ve čtvrtek 29. července ve 20.30 hodin. Akční dobrodružná komedie USA, přístupná, titulky, 119 minut. Příběh skupiny amerických veteránů, kteří jsou nespravedlivě obvinění z trestného činu.

Princ z Persie: Písky času – v pátek 30. července ve 20.30 hodin. Fantasy snímek USA, přístupný od 12 let, titulky, 116 minut. Příběh odvážného prince, který se musí spokojit s konkurenční princeznou, aby společnými silami zastavili pomalu ale jistě se rozpoutávající písečnou bouři, která by mohla zničit celý svět.

LETNÍ KINO PORUBA

Ženy v pokušení – v pátek 23. července ve 21 hodin. Komedie ČR, 118 minut. Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným.

Dešťová víla – v pátek 30. července ve 21 hodin. pohádka ČR, přístupná, 96 minut. Živly, které ovládají zemi – Vzduch, Oheň, Země a Voda – provádějí „pravidelnou inspekci“ u lidí. Za všechny živly sledujeme Vodu, které lidé říkají Dešťová víla. Jde krajem převlečena za chudou ženu. Pozná, že lidé začali myslet hlavně na peníze, že se vytrácí láska a dobro.