Limetall – Zahradní slavnost

Kdy: v pátek 29. května od 18 hodin

Kde: Letní scéna Staré střelnice, Hranice

Za kolik: 350 korun, vstupenky pouze on-line na portálu Ticketstream.cz. Kapacita omezena dle platných vládních opatření

Proč přijít: První letošní živý koncert rockové kapely Limetall na Letní scéně Staré střelnice v Hranicích pod širým nebem!

Motomše Hranice 2020

Kdy: v sobotu 30. května od 11.30 hodin

Kde: Masarykovo náměstí, Hranice

Za kolik: zdarma

Proč přijít: Jedná se již o 11. ročník akce, kterou v Hranicích na zahájení sezony pro celou motorkářskou obec pořádá klub Harley Owners Group Ostrava divize Hranice. Sraz je od 11.30 hodin na Masarykově náměstí. Samotná mše pak bude probíhat od 13 do 13.45 hodin v kostele Stětí sv. Jana Křtitele. Po mši bude následovat požehnání a od 14 hodin Spanilá jízda. Akce se bude konat za každého počasí.

Židovské schody v Hranicích jsou ve špatném stavu.
Židovské schody zavřou na celé léto, oprava začne brzy

Paličkování a broušené sklo

Kdy: od neděle 31. května ve 14 hodin

Kde: Muzeum, Prosenice

Za kolik: zdarma

Proč přijít: Na prodejní výstavě budou každou neděli od 14 do 17 hodin až do 2. srpna k vidění paličkované výrobky Blanky Křížové a broušené sklo Adély Lakomé

Energit

Kdy: ve středu 3. června od 19.30 hodin

Kde: Klub Teplo, Přerov

Za kolik: v předprodeji 200 korun, děti, ZTP a studenti 150 korun, na místě 250 korun

Proč přijít: Koncert špičky rockové hudby Luboš Andršt (kytara), Jiří Zelí Zelenka (bicí), Vladimír Guma Kulhánek (baskytara) a Milan Holeček (hammondky, zpěv)

Italský víkend

Kdy: v sobotu 6. a v neděli 7. června

Kde: Zámek, Hustopeče nad Bečvou

Za kolik: dobrovolné, promítání 60 korun

Proč přijít: festival italské kultury, hudby, filmu, jídla, pití, módy, aut, životního stylu, tipů na výlety na fantastická místa v celé Itálii. Součástí akce je v sobotu od 15 hodin cestovatelská přednáška – Itálie ze severu na jih, výstava fotografií Benátský karneval 2020, projekce italského filmu S chutí Toskánska začíná v 18 hodin a večerní párty La Discoteca Italiana, Latin night odstartuje ve 20 hodin. V zámeckém parku budou po oba dny atrakce pro malé i velké autodrom, labutě, houpačky, dětský kolotoč, střelnice, skákací hrad, trampolíny

Swap

Kdy: v sobotu 6. června od 14 do 18 hodin

Kde: Komunitní a kulturní prostor Karnola, Hranice

Za kolik: 50 korun

Proč přijít: Na Swap, nebo-li bleší výměnu oblečení, knih, nevhodných dárků a nepotřebných věcí z domácnosti můžete zavítat na zahradu komunitního a kulturního prostoru Karnola v Hranicích. Přinést můžete maximálně deset až patnáct svých kousků a můžete si zdarma vzít cokoliv, co se vám bude líbit. V případě nepříznivého počasí se akce bude konat uvnitř.

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Kdy: denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin

Kde: Teplice nad Bečvou

Za kolik: plné 130 korun, snížené 100 korun, děti do 15 let 60 korun

Proč přijít: Prohlídka jeskyní jen s průvodcem. Do Zbrašovských aragonitových jeskyní se rezervace pro jednotlivce neprovádějí! Rezervace pro hromadné skupiny (nad 10 osob) je potřeba dohodnout telefonicky na čísle 581 601 866.

Letní kino v Hranicích. Ilustrační foto
Hranický letňák se chystá otevřít. Jaký bude provoz a kolik pustí diváků?

Nevěsty z jiných světů, cizinky v nás

Kdy: do 21. června do 17 hodin

Kde: Zámek, Přerov

Za kolik: 60 korun

Proč přijít: Výstava originálním způsobem nahlíží do šestice historických období – od neolitu, přes dobu bronzovou a stěhování národů až po raný středověk. Autorský tým ateliéru Jak obléci pračlověka v čele s Kristýnou Urbanovou v ní návštěvníkům představuje osudy několika žen, jejichž ostatky a vybavení hrobů nám pomáhají odhalit jejich životní příběhy.

Hledání podobizny Komenského

Kdy: do 22. listopadu 17 hodin

Kde: Muzeum Komenského, Přerov

Za kolik: 20 korun

Proč přijít: Hlavním příspěvkem k výročí 350. úmrtí Komenského bude program Ve stopách Komenského, který má probíhat ve vybraných expozicích. V lektorované podobě nabízen školám, jeho modifikovaná (samonosná) verze pak bude určena všem návštěvníkům muzea. Tématem programu bude putování Komenského po jednotlivých zemích Evropy, s ním pak spojené hledání jeho podoby. Výstava bude představovat závěrečnou část programu, kdy budou skupiny pracovat s indiciemi získanými v jednotlivých místnostech.

Zdeněk Burian

Kdy: do 20. prosince 17 hodin

Kde: Zámek, Přerov

Za kolik: 40 korun

Proč přijít: Výstava k 115. výročí narození malíře Zdeňka Buriana vychází ze sbírek přerovského muzea a představuje soubory Burianových nástěnných obrazů pro školní vyučování. Celé předchozí generace se učily vnímat minulost skrze Burianovy obrazy dávných krajin, zvířat a lidí z cyklu Vývoj člověka, Země a vesmíru. Atraktivními exponáty jsou tři originály lidských typů z prvorepublikové série Země a lidé.

A je to! Pat a Mat

Kdy: do 11. června 17 hodin

Kde: Stará radnice, Hranice

Za kolik: zdarma

Proč přijít: K vidění jsou originální scény z natáčení večerníčku, animační dílna s praxinoskopem, herna Na návštěvě u Pata a Mata nebo na fotokoutek. K vidění je také projekce filmu Pat a Mat ve filmu. Dozvíte se zajímavosti z historie natáčení filmu Pat a Mat. K výstavě jsou připraveny hry s motivem Pata a Mata a spousta dalšího.

Oldřich Šembera & Jiří Žlebek – Obrazy a sochy

Kdy: do 19. července 17 hodin

Kde: Synagoga, Hranice

Za kolik: zdarma

Proč přijít: Společná výstava sochaře, architekta a designéra Jiřího Žlebka a malíře a kreslíře Oldřicha Šembery

Výstava velikonočních tradic

Kdy: do 14. června denně od 13 do 17

Kde: Galerie M+M, Hranice

Za kolik: vstupné je dobrovolné

Proč přijít: k vidění jsou stovky kraslic, velikonoční perníčkya aranže ze dřeva, keramiky, šustí či vlny, které vytvořily na čtyři desítky jednotlivců a pět kolektivů. Expozice je koncipovaná ve třech místnostech. Návštěvníci se nejprve ocitnou na tradičním jarmarku, kterému dominují stánky se stovkami kraslic, zdobených nejrůznějšími technikami. Z jarmarku pak vejdou návštěvníci do starodávného pokoje Poslední místnost je věnovaná přírodě a probouzení se jara v ní.