VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Tam, kde se něco děje. A jako bonus - Co se chystá?

Hranicko - Je tu další květnový víkend a s ním celá řada akcí. V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších. Podívejte se, třeba se právě vám trefíme do noty.

25.5.2012 1
SDÍLEJ:

Motomše v HranicíchFoto: DENÍK/Jakub Zeman

Do Hranic se 
 v sobotu sjedou 
 motorkáři

Hranice – Doslova milionová podívaná nablýskaných strojů bude v sobotu 26. května k vidění na hranickém Masarykově náměstí. V místním kostele Stětí sv. Jana Křtitele se totiž už potřetí koná Motorkářská mše. Tu v Hranicích na zahájení sezony pro celou motorkářskou obec pořádá klub Harley Owners Group.

„Jedná se o třetí ročník akce, která je společným poděkováním za uplynulou sezonu, za zahájení sezony nové a zároveň vzpomínkou na všechny zemřelé kamarády," uvedl jeden z pořadatelů Aleš Šturala. Řazení motocyklů je na programu již od 12 hodin. Motomše, kterou bude sloužit pan děkan Jiří Doležel, začne ve 13 hodin. Na programu je od 14.30 hodin vystoupení mažoretek v rámci zemského finále soutěže Moravy a Slezska.

Mažoretky soutěží o postup do celorepublikového kola

Hranice – Stovky mažoretek z celé Moravy a Slezska se představí v rámci dvoudenního programu v sobotu a neděli 26. a 27. května v Hranicích. Program odstartuje na Masarykově náměstí starostka města v sobotu v 14.45 hodin, předcházet bude průvod mažoretek městem a také od 13 hodin konaná motomše 2012 v kostele Stětí svatého Jana Křtitele. Od 15.15 budou holky soutěžit na třídě 1. máje v pochodovém defilé. Od 19 hodin proběhne ve Střední průmyslové škole soutěž Show Group. V neděli od 14 hodin následují pódiové formace – klasická mažoretka, a to opět na Masarykově náměstí. Tam bude zemské finále Moravy a Slezska také ukončeno vyhlášením výsledků v 17 hodin. Na ty nejúspěšnější čeká postup na MČR.

Rousečtí dobrovolní hasiči slaví sedmdesátku

Rouské – Oslavy 70 let založení Sboru dobrovolných hasičů v Rouském proběhnou v sobotu 26. května. Oslavy zahájí v 10 hodin průvod od hasičské zbrojnice k místní kapli, kde při mši svaté proběhne svěcení hasičského praporu a požárního auta. Slavnosti budou dále pokračovat promenádním koncertem krojované hudby hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje ve víceúčelovém domě a na rousecké návsi. Ke zhlédnutí budou ukázky hasičské techniky, výstava dobových fotografií a hasičských uniforem. Od 15 hodin pokračuje program kácení máje s estrádním vystoupením dua Mino Holešov s programem pro děti i dospělé. Večerem nás bude provázet skupina Všechomor ze Všechovic. Akci pořádá Sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s Obecním úřadem.

Ve Skaličce zatančí malé i velké děti

Skalička – Na Kácení máje můžete vyrazit v sobotu 26. května od 17 hodin do Skaličky na výletiště u sokolovny. Od 18 hodin je připraven zábavný program. V něm vystoupí nejmenší děti ze Skaličky a návštěvníky čeká také taneční vystoupení starších dívek. Kácení máje s programem je v plánu ve 20 hodin. Připraveno je i překvapení večera, tím je Skaličský muzikál. Těšit se můžete na bohaté občerstvení. K poslechu a tanci zahraje skupina Grifis z Oder. Za nepříznivého počasí se akce přesune do místní sokolovny.

Kácení v Ústí slibuje
i přek­vapení

Ústí – Kácení máje v Ústí proběhne v sobotu 26. května od 16 hodin na místním výletišti. Hraje hudební skupina Gaspary. Na návštěvníky čeká také překvapení. Připraveno je bohaté občerstvení. Za nepříznivého počasí se akce přesune do kulturního domu.

Hranická scéna obsadí letní kino

Hranice – Devět hodin hudby, devět kapel. Přesně to slibuje hudební festival Hranická scéna, který tradičně proběhne v areálu letního kina, a to už tuto sobotu 26. května. Fanoušci tvrdé muziky se mají skutečně na co těšit, festival totiž nabídne hned několik stylů. Vedle klasického rocku a metalu to bude metalcore, power metal, pink, gotic metal nebo alternative rock.

15 hodin – PASSION OF HATE (gothic metal)

16 hodin – 72 PROCENT (rock)

17 hodin – BLAHO 19 (alternative rock)

18 hodin – PSYCHO RADIO (rock-metal)

19 hodin – MEMORIA (rock–alternative)

20 hodin – HEEBIE JEEBIES (Punk-ska,Speciální host festivalu)

21 hodin – FANY & FUNNY (rock)

22 hodin -STORMY FLIGHT (metalcore)

23 hodin -PORTA INFERI (power metal)

Na Rybníčku pokácí májku

Olšovec – První letošní diskotéka pod širým nebem pod taktovkou DJ Milana se chystá v sobotu 26. května Na Rybníčku v Olšovci. Akce bude spojená s kácením máje, které pořádají olšovečtí dobrovolní hasiči. Začátek je ve 21 hodin.

Lázně Teplice nad Bečvou

Koncert country skupiny Šediváci z Přerova – v pátek 25. května v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.
Taneční večer – hraje Duo Express – v sobotu 26. května v 19 hodin v kavárně sanatoria Moravan.
Koncert dechových orchestrů Olomouckého kraje v rámci 6. ročníku semináře dechovek – v neděli 27. května v 9 hodin na terase Bečvy.
Vlastivědná procházka lázněmi s průvodcem Mgr. Jiřím Libosvárem – v pondělí 28. května ve 14.30 hodin na kolonádě u sanatoria Bečva.
Taneční večer – hraje Rytmik – v pondělí 28. května v 19.30 hodin v sále sanatoria Janáček.
Koncert žáků ZUŠ Hranice – v úterý 29. května v 19.30 hodin v sále sanatoria Janáček.
Odpoledne na terase s písničkou – zábavný pořad Radka a Dáši a jejich hostem Jakubem Knápkem – ve středu 30. května ve 14 hodin na terase Bečvy.
Taneční večer – hraje Radek – ve čtvrtek 31. května v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.

KAM ZA SPORTEM?

Nejdek bude patřit fotbalu

Bělotín, Nejdek – Hodový fotbalový turnaj O pohár SDH Nejdek se bude bojovat v sobotu 26. května na hřišti v Nejdku. Začátek je v 9 hodin. Občerstvení je zajištěno.

Hasiči budou závodit ve škole

Hranice – Střední průmyslová škola Hranice ve spolupráci s JSDH Hranice pořádá soutěž v T.F.A. Jedná se o hasičské závody, které se uskuteční v sobotu 26. května v areálu školy SPŠ Hranice. Slavnostní zahájení proběhne v 9 a ukončení ve 13 hodin. Podání přihlášek je možné do 23. května na email tfahranice@seznam.cz. Další podrobné informace na www.tfa-czech.cz.

Špička juniorů míří do BSS

Hranice, Drahotuše – Celkem šestnáct párů se zúčastní Gala Cupu, mezinárodní soutěže juniorů v beachvolejbalu. Ta se uskuteční v sobotu 26. května od 9 hodin v BSS Clubu v Drahotuších. Hrát se bude napřed ve skupinách a potom systém pavouka – play-off. Gala Cup má čtyři kola, přičemž zde se uskuteční jedno z nich. Diváci tedy mohou vidět nejvyšší možnou českou úroveň plážového volejbalu.

CO SE CHYSTÁ?

Jaro přivítá sbor koncertem

Hranice – Jarní koncert Přípravného sboru Hranického dětského pěveckého sboru se koná v pondělí 28. května v 18.30 hodin v Koncertním sále na Zámecké ulici. Jako host vystoupí Ženský komorní sbor. Koncert je věnován nejmenším posluchačům a bude doplněn řadou soutěží o ceny.

V MC Dráček budou přednášky

Hranice – Poradna – na starosti nejste sami se uskuteční ve středu 30. května od 9 do 12 hodin v herně centra. Poradenství povede PhDr. Petra Tenglerová. Veselé zrní je název přednášky Jany Otrubové o zdravých potravinách, která proběhne ve středu 30. května od 10 hodin v herně centra.

Na zahradě Domečku bude veselo

Hranice – Skákací boty, malování na obličej, trampolína, běh i chůze na laně, to vše a ještě mnohem více atrakcí a zábavy čeká na děti, které si nenechají ujít v pátek 1. června Den dětí v zahradě u hranického Domu dětí a mládeže na Galašově ulici. Akce začíná ve 13 hodin. Od dvou hodin je rovněž připraven zábavný hodinový program Pejskování. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá na středu 6. června.

Ma Kluzišti zažijete Červnovou noc

Drahotuše – Červnová noc se koná v pátek 1. června od 20 hodin na Kluzišti v Drahotuších. Hraje RK Band Radka Kňury.

Putování lesní stezkou

Hranice – Sportovní odpoledne plné her a pohádkových bytostí Putování lesní stezkou můžete zažít v sobotu 2. června. U areálu pohostinství Na Střelnici totiž ve 13 hodin odstartuje už 13. ročník akce. V cíli se bude opět opékat, tak nezapomeňte buřty s sebou.

Porubští chystají Velký Dětský den

Poruba – Velký Dětský Den se uskuteční v neděli 3. června. Akce proběhne v areálu výletiště u Kulturního domu v Porubě u Hustopeč nad Bečvou od 13 hodin. Pro děti jsou připraveny atrakce zdarma, jako je skákací hrad, velká nafukovací skluzavka, facepainting, kolo štěstí, dovádění v požární pěně, laserová střelnice, vystoupení mažoretek, vyjížďky na voze taženém koňmi a spousta soutěží. Bohaté občerstvení zajištěno.

Svátek dětí oslaví v Opatovicích zábavou

Opatovice – Spolek opatovské školy ve spolupráci se Základní školou Opatovice srdečně zve děti, rodiče i prarodiče na dětský den, který se bude konat v neděli 3. června v 15 hodin na hřišti TJ Sokol Pod Hory v Opatovicích. Pro děti je připraven bohatý program, a to malování na obličej, tvarování zvířátek a květin z balonků, projížďky na koních, soutěžní disciplíny, pohádkový les, dárečky pro děti, bohaté občerstvení a na závěr velká hromada pěny. Za vytrvalého deště se dětský den nekoná.

Autor: Liba Mátlová

25.5.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 020 Kč Učitelé na 2. stupni základních škol Učitel/ka 2. stupně ZŠ - obor Matematika + Přírodopis. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: pospisil@zstenis.net;, - telefonicky na čísle 606 786 286 - Mgr. Michal Pospíšil. Pracoviště: Základní škola přerov, u tenisu 4, U Tenisu, č.p. 171, 750 02 Přerov 2. Informace: Michal Pospíšil, +420 606 786 286. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 18 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník - řidič. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, Manipulace se zbožím a materiálem; Příprava k expedici; Kontrola naskladnění a vyskladnění; Skladová administrativa a evidence, , Požadujeme: , Spolehlivost, samostatnost, zodpovědnost a manuální zručnost, aktivní přístup k práci, týmovost, ochotu pracovat ve dvousměnném provozu, praxe s řízením VZV, řidičský průkaz sk.B. Výhodou: ŘP sk. C,E, VZV., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email: jiri.pitrun@cssteel.cz;, - telefonicky od 7,00 do 16,00 hod. na čísle 773 760 876 - pan Jiří Pitrun. Pracoviště: Cs steel a.s., Potštátská, č.p. 613, 753 01 Hranice 1. Informace: Jiří Pitrun, +420 773 760 876. Management - Řídící pracovníci v oblasti péče o děti Ředitel/ka 30 606 Kč Řídící pracovníci v oblasti péče o děti Ředitel/ka mateřské školy. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30606 kč, mzda max. 34986 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Podrobné informace o vyhlášení konkursního řízení naleznete na www.prerov.eu, cesta: Magistrát, Veřejné zakázky a výběrová řízení, Výběrová řízení, Konkursní řízení na volná místa - školy a školská zařízení. , , Požadavky:, Obor vzdělání: učitelství pro mateřské školy - vzdělání dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedag. prac. a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Vzdělání a související podmínky dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, pro ředitele mateřské školy. Praxe dle § 5 odst. 1 písm. a) zákona č. 563/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Znalost školských předpisů a problematiky řízení příspěvkové organizace vykonávající činnost mateřské školy a zařízení školního stravování, typu školní jídelna - výdejna. Občanská a morální bezúhonnost, znalosti v oboru a praxe v dané oblasti vítány., , Termín podání přihlášek do 7. 9. 2018. Rozhodující pro dodržení termínu podání přihlášek je datum poštovního razítka na obálce., Písemné přihlášky včetně požadovaných náležitostí zasílejte doporučeně na adresu: , Statutární město Přerov, Odbor sociálních věcí a školství, Oddělení školství a mládeže, Magistrátu města Přerova, Bratrská 34, 750 11 Přerov 2. Pracoviště: Mateřská škola radost, přerov, kozlovská 44, Kozlovská, č.p. 214, 750 02 Přerov 2. Informace: Jitka Sotorníková, +420 581 268 714. Výroba - Výroba Obsluha strojů 16 000 Kč Obsluha automatizovaných strojů a zařízení na prvotní zpracování dřeva Strojník pro obsluhu rámové pily. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme:, příspěvek na stravu, dopravu, palivové dříví., , Zájemci se mohou hlásit u kontaktní osoby - Vítězslav Lév:, - telefonicky v pracovní dny 8,00 - 13,00 hod. na čísle 581 624 344;. Pracoviště: Pila potštát s.r.o., Padesát Lánů, č.p. 165, 753 62 Potštát. Informace: Vítězslav Lév, +420 581 624 344.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Infocentrum o Hranické propasti
14

14 000 návštěvníků! Tolik jich už zavítalo do infocentra o Hranické propasti

Videosouhrn 18.–19. srpna 2018

Až na vrcholky hor se 165 kily na zádech a neckyáda na suchu: videa víkendu

Surovec s kočárkem a 17 ukradených kol za měsíc: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 17. srpna 2018.

O pivu, vodě i Jeseníkách. Ředitel Holby ON-LINE. Ptejte se

„Pivo vaříme z podzemní vody z horských pramenů,“ říká ředitel pivovaru Holba Vladimír Zíka.

Sedmnáctiletý motorkář napálil do mazdy. Utrpěl zranění

Se zraněním transportovala letecká záchranka do Fakultní nemocnice v Olomouci sedmnáctiletého motorkáře, který havaroval na silnici mezi Lipníkem nad Bečvou a Dolním Újezdem. K nehodě došlo ve středu, krátce před třetí hodinou odpoledne.

Záchrana zpod kyvadla a 160 netopýrů v ložnici: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 16. srpna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT