VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Tam, kde se něco děje. A jako bonus - Co se chystá?

Hranicko - Je tu další květnový víkend a s ním celá řada akcí. V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších. Podívejte se, třeba se právě vám trefíme do noty.

25.5.2012 1
SDÍLEJ:

Motomše v HranicíchFoto: DENÍK/Jakub Zeman

Do Hranic se 
 v sobotu sjedou 
 motorkáři

Hranice – Doslova milionová podívaná nablýskaných strojů bude v sobotu 26. května k vidění na hranickém Masarykově náměstí. V místním kostele Stětí sv. Jana Křtitele se totiž už potřetí koná Motorkářská mše. Tu v Hranicích na zahájení sezony pro celou motorkářskou obec pořádá klub Harley Owners Group.

„Jedná se o třetí ročník akce, která je společným poděkováním za uplynulou sezonu, za zahájení sezony nové a zároveň vzpomínkou na všechny zemřelé kamarády," uvedl jeden z pořadatelů Aleš Šturala. Řazení motocyklů je na programu již od 12 hodin. Motomše, kterou bude sloužit pan děkan Jiří Doležel, začne ve 13 hodin. Na programu je od 14.30 hodin vystoupení mažoretek v rámci zemského finále soutěže Moravy a Slezska.

Mažoretky soutěží o postup do celorepublikového kola

Hranice – Stovky mažoretek z celé Moravy a Slezska se představí v rámci dvoudenního programu v sobotu a neděli 26. a 27. května v Hranicích. Program odstartuje na Masarykově náměstí starostka města v sobotu v 14.45 hodin, předcházet bude průvod mažoretek městem a také od 13 hodin konaná motomše 2012 v kostele Stětí svatého Jana Křtitele. Od 15.15 budou holky soutěžit na třídě 1. máje v pochodovém defilé. Od 19 hodin proběhne ve Střední průmyslové škole soutěž Show Group. V neděli od 14 hodin následují pódiové formace – klasická mažoretka, a to opět na Masarykově náměstí. Tam bude zemské finále Moravy a Slezska také ukončeno vyhlášením výsledků v 17 hodin. Na ty nejúspěšnější čeká postup na MČR.

Rousečtí dobrovolní hasiči slaví sedmdesátku

Rouské – Oslavy 70 let založení Sboru dobrovolných hasičů v Rouském proběhnou v sobotu 26. května. Oslavy zahájí v 10 hodin průvod od hasičské zbrojnice k místní kapli, kde při mši svaté proběhne svěcení hasičského praporu a požárního auta. Slavnosti budou dále pokračovat promenádním koncertem krojované hudby hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje ve víceúčelovém domě a na rousecké návsi. Ke zhlédnutí budou ukázky hasičské techniky, výstava dobových fotografií a hasičských uniforem. Od 15 hodin pokračuje program kácení máje s estrádním vystoupením dua Mino Holešov s programem pro děti i dospělé. Večerem nás bude provázet skupina Všechomor ze Všechovic. Akci pořádá Sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s Obecním úřadem.

Ve Skaličce zatančí malé i velké děti

Skalička – Na Kácení máje můžete vyrazit v sobotu 26. května od 17 hodin do Skaličky na výletiště u sokolovny. Od 18 hodin je připraven zábavný program. V něm vystoupí nejmenší děti ze Skaličky a návštěvníky čeká také taneční vystoupení starších dívek. Kácení máje s programem je v plánu ve 20 hodin. Připraveno je i překvapení večera, tím je Skaličský muzikál. Těšit se můžete na bohaté občerstvení. K poslechu a tanci zahraje skupina Grifis z Oder. Za nepříznivého počasí se akce přesune do místní sokolovny.

Kácení v Ústí slibuje
i přek­vapení

Ústí – Kácení máje v Ústí proběhne v sobotu 26. května od 16 hodin na místním výletišti. Hraje hudební skupina Gaspary. Na návštěvníky čeká také překvapení. Připraveno je bohaté občerstvení. Za nepříznivého počasí se akce přesune do kulturního domu.

Hranická scéna obsadí letní kino

Hranice – Devět hodin hudby, devět kapel. Přesně to slibuje hudební festival Hranická scéna, který tradičně proběhne v areálu letního kina, a to už tuto sobotu 26. května. Fanoušci tvrdé muziky se mají skutečně na co těšit, festival totiž nabídne hned několik stylů. Vedle klasického rocku a metalu to bude metalcore, power metal, pink, gotic metal nebo alternative rock.

15 hodin – PASSION OF HATE (gothic metal)

16 hodin – 72 PROCENT (rock)

17 hodin – BLAHO 19 (alternative rock)

18 hodin – PSYCHO RADIO (rock-metal)

19 hodin – MEMORIA (rock–alternative)

20 hodin – HEEBIE JEEBIES (Punk-ska,Speciální host festivalu)

21 hodin – FANY & FUNNY (rock)

22 hodin -STORMY FLIGHT (metalcore)

23 hodin -PORTA INFERI (power metal)

Na Rybníčku pokácí májku

Olšovec – První letošní diskotéka pod širým nebem pod taktovkou DJ Milana se chystá v sobotu 26. května Na Rybníčku v Olšovci. Akce bude spojená s kácením máje, které pořádají olšovečtí dobrovolní hasiči. Začátek je ve 21 hodin.

Lázně Teplice nad Bečvou

Koncert country skupiny Šediváci z Přerova – v pátek 25. května v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.
Taneční večer – hraje Duo Express – v sobotu 26. května v 19 hodin v kavárně sanatoria Moravan.
Koncert dechových orchestrů Olomouckého kraje v rámci 6. ročníku semináře dechovek – v neděli 27. května v 9 hodin na terase Bečvy.
Vlastivědná procházka lázněmi s průvodcem Mgr. Jiřím Libosvárem – v pondělí 28. května ve 14.30 hodin na kolonádě u sanatoria Bečva.
Taneční večer – hraje Rytmik – v pondělí 28. května v 19.30 hodin v sále sanatoria Janáček.
Koncert žáků ZUŠ Hranice – v úterý 29. května v 19.30 hodin v sále sanatoria Janáček.
Odpoledne na terase s písničkou – zábavný pořad Radka a Dáši a jejich hostem Jakubem Knápkem – ve středu 30. května ve 14 hodin na terase Bečvy.
Taneční večer – hraje Radek – ve čtvrtek 31. května v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.

KAM ZA SPORTEM?

Nejdek bude patřit fotbalu

Bělotín, Nejdek – Hodový fotbalový turnaj O pohár SDH Nejdek se bude bojovat v sobotu 26. května na hřišti v Nejdku. Začátek je v 9 hodin. Občerstvení je zajištěno.

Hasiči budou závodit ve škole

Hranice – Střední průmyslová škola Hranice ve spolupráci s JSDH Hranice pořádá soutěž v T.F.A. Jedná se o hasičské závody, které se uskuteční v sobotu 26. května v areálu školy SPŠ Hranice. Slavnostní zahájení proběhne v 9 a ukončení ve 13 hodin. Podání přihlášek je možné do 23. května na email tfahranice@seznam.cz. Další podrobné informace na www.tfa-czech.cz.

Špička juniorů míří do BSS

Hranice, Drahotuše – Celkem šestnáct párů se zúčastní Gala Cupu, mezinárodní soutěže juniorů v beachvolejbalu. Ta se uskuteční v sobotu 26. května od 9 hodin v BSS Clubu v Drahotuších. Hrát se bude napřed ve skupinách a potom systém pavouka – play-off. Gala Cup má čtyři kola, přičemž zde se uskuteční jedno z nich. Diváci tedy mohou vidět nejvyšší možnou českou úroveň plážového volejbalu.

CO SE CHYSTÁ?

Jaro přivítá sbor koncertem

Hranice – Jarní koncert Přípravného sboru Hranického dětského pěveckého sboru se koná v pondělí 28. května v 18.30 hodin v Koncertním sále na Zámecké ulici. Jako host vystoupí Ženský komorní sbor. Koncert je věnován nejmenším posluchačům a bude doplněn řadou soutěží o ceny.

V MC Dráček budou přednášky

Hranice – Poradna – na starosti nejste sami se uskuteční ve středu 30. května od 9 do 12 hodin v herně centra. Poradenství povede PhDr. Petra Tenglerová. Veselé zrní je název přednášky Jany Otrubové o zdravých potravinách, která proběhne ve středu 30. května od 10 hodin v herně centra.

Na zahradě Domečku bude veselo

Hranice – Skákací boty, malování na obličej, trampolína, běh i chůze na laně, to vše a ještě mnohem více atrakcí a zábavy čeká na děti, které si nenechají ujít v pátek 1. června Den dětí v zahradě u hranického Domu dětí a mládeže na Galašově ulici. Akce začíná ve 13 hodin. Od dvou hodin je rovněž připraven zábavný hodinový program Pejskování. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá na středu 6. června.

Ma Kluzišti zažijete Červnovou noc

Drahotuše – Červnová noc se koná v pátek 1. června od 20 hodin na Kluzišti v Drahotuších. Hraje RK Band Radka Kňury.

Putování lesní stezkou

Hranice – Sportovní odpoledne plné her a pohádkových bytostí Putování lesní stezkou můžete zažít v sobotu 2. června. U areálu pohostinství Na Střelnici totiž ve 13 hodin odstartuje už 13. ročník akce. V cíli se bude opět opékat, tak nezapomeňte buřty s sebou.

Porubští chystají Velký Dětský den

Poruba – Velký Dětský Den se uskuteční v neděli 3. června. Akce proběhne v areálu výletiště u Kulturního domu v Porubě u Hustopeč nad Bečvou od 13 hodin. Pro děti jsou připraveny atrakce zdarma, jako je skákací hrad, velká nafukovací skluzavka, facepainting, kolo štěstí, dovádění v požární pěně, laserová střelnice, vystoupení mažoretek, vyjížďky na voze taženém koňmi a spousta soutěží. Bohaté občerstvení zajištěno.

Svátek dětí oslaví v Opatovicích zábavou

Opatovice – Spolek opatovské školy ve spolupráci se Základní školou Opatovice srdečně zve děti, rodiče i prarodiče na dětský den, který se bude konat v neděli 3. června v 15 hodin na hřišti TJ Sokol Pod Hory v Opatovicích. Pro děti je připraven bohatý program, a to malování na obličej, tvarování zvířátek a květin z balonků, projížďky na koních, soutěžní disciplíny, pohádkový les, dárečky pro děti, bohaté občerstvení a na závěr velká hromada pěny. Za vytrvalého deště se dětský den nekoná.

Autor: Liba Mátlová

25.5.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 22 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Elektrikář - strojník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, údržba ledové plochy, práce na strojovně chlazení a kompletní údržba na provoze zimního stadionu. , , Požadavky:, Řidičské oprávnění sk.B; , , Nabízíme:, Stravenky, 25 dní dovolené, 13. plat, příspěvek na důchodové připojištění, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: zs@teploprerov.cz, - osobně na recepci zimního stadionu. Pracoviště: Teplo přerov a.s. - pracoviště přerov, zimní stadion, Petřivalského, č.p. 2885, 750 02 Přerov 2. Informace: Jaroslav Odstrčil, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 5 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Rozvozce pizzy. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 5000 kč, mzda max. 7000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Nástup možný IHNED., , Požadavky:, řidičský průkaz sk. B min. 1 rok; trestní rejstřík bez záznamu; práce o víkendech nebo ve večerních hodinách; velmi dobrá znalost Přerova a okolí, , Zájemci se mohou hlásit u kontaktní osoby - pana Michala Vrány:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: fik23473@seznam.cz;, - telefonicky na čísle 777 007 765;, - osobně na adrese: ONIPEP s.r.o., Brabansko č.p. 1260/5, 750 02 Přerov 2. Pracoviště: Onipep s.r.o.-pracoviště, Brabansko, č.p. 1260, 750 02 Přerov 2. Informace: Michal Vrána, +420 777 007 765.

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 23 000 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři Zámečník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Požadujeme:, praxi v oboru, dobrá znalost čtení a orientace v technických výkresech, samostatnost, spolehlivost, zručnost, pečlivost. Svářecí průkaz (CO2) výhodou,, , Nabízíme:, motivační příplatky, 13. a 14. plat v závislosti na výsledcích firmy, 3 dny zdravotního volna, týden dovolené navíc, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: bernat@prest-prerov.cz, , Místo výkonu práce: PREST PŘEROV a.s., nábř. Dr. Edvarda Beneše č.p. 1170/24, , 750 02 Přerov 2. Pracoviště: Prest přerov a.s., nábř. Dr. Edvarda Beneše, č.p. 1170, 750 02 Přerov 2. Informace: Rostislav Bernát, .

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 18 000 Kč

Řezači plamenem Palič - dělení kovů plazmou. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný IHNED., , Požadavky:, výuční list; paličský průkaz pro dělení kovů plazmou, kyslíkem, acetylenem na CNC stroj, , Zájemci se mohou hlásit:, - osobně (08,00 - 15,00hod.) na adrese místa výkonu práce - paní Kamila Netopilová, , Místo výkonu práce: Energo IPT s.r.o., Měrovice nad Hanou č.p. 230, 752 01 Kojetín. Pracoviště: Energo ipt,s.r.o. - pracoviště měrovice nad hanou, 752 01 Kojetín. Informace: Kamila Netopilová, +420 581 290 321.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Golfové hřiště v Radíkově. Ilustrační foto

Golf v Radíkově jede. Májový turnaj patřil Ostravanům, Kdo vyhraje Bonton Tour?

Hranická kapela Hra’n’ice hraje nyní ve složení Ben Slimáček, Albert Jeřábek, Tim Slimáček, Vladan Grmolec a Lucie Vymětalíková.

Kapela Hra'n'ice se může stát objevem rádia

Tragédie u Kojetína: dítě na kole zřejmě zachránila sedačka

Policejní komisař zahájil v souvislosti s úterní tragickou nehodou u Kojetína stíhání pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti.

Cizinec v mercedesu věřil na dálnici navigaci, skončil v hromadě písku

O tom, že se nevyplatí slepě důvěřovat navigaci se v pondělí v noci přesvědčil třiašedesátiletý muž, který jel po dálnici D 35 ve směru od Ostravy na Olomouc. Dle pokynů navigace totiž sjel z dálnice přímo na staveniště v katastru obce Bohuslávky.

OBRAZEM: Harleye se sjely do Hranic na motomši

FOTOGALERIE / Vyznavači motocyklů značky Harley Davidson se sjeli do Hranic na tradiční Motomši.

Na show v Drahotuších poletí i akrobatická legenda Petr Jirmus

Do doby, kdy se po silnicích proháněly nablýskané pragovky a aerovky, a nebe brázdily aeroplány, se přenese letiště v Drahotuších u Hranic.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT