VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Tam, kde se něco děje. A jako bonus - Co se chystá?

Hranicko - Je tu první červnový víkend a s ním celá řada akcí. V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších. Podívejte se, třeba se právě vám trefíme do noty. Dole v článku vás čeká navíc jako bonus čekají rubriky - Cos e chystá? a Kam za sportem?.

1.6.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Na zahradě Domečku bude veselo

Hranice – Skákací boty, malování na obličej, trampolína, běh i chůze na laně, to vše a ještě mnohem více atrakcí a zábavy čeká na děti, které si nenechají ujít v pátek 1. června Den dětí v zahradě u hranického Domu dětí a mládeže na Galašově ulici. Akce začíná ve 13 hodin. Od dvou hodin je rovněž připraven zábavný hodinový program Pejskování. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá na středu 6. června.

Dětský den v letním kině završí ohňostroj

Hranice – Den dětí se v pátek 1. června chystá i v hranickém letním kině. Brány kina se otevřou již kolem půl osmé hodiny večerní. Po setmění, kolem 20.30 hodiny, se můžete těšit na promítání filmu Tintinova dobrodružství. Děti se mohou opět těšit na balonky, malování křídou a také na ohňostroj.

Noc kostelů rozezní chrámy hudbou

Hranice – Průvodcovské prohlídky, přednášky, koncerty a především možnost nahlédnout do veřejnosti ne zcela běžně přístupných míst, to vše slibuje celorepubliková akce s názvem Noc kostelů, která na většině míst proběhne právě dnes. Na návštěvníky jednotlivých kostelů čeká bohatý program. Také na Hranicku bude v pátek 1. června otevřeno několik kostelů. V Hranicích to bude farní kostel Stětí sv. Jana Křtitele a evangelický kostel Českobratrské církve evangelické na Šromotově náměstí, dále pak v Drahotuších kostel sv. Vavřince, kostel sv. Bartoloměje na Potštátě.

Na kluzišti se bude tančit

Drahotuše - Červnová noc se koná v pátek 1. června od 20 hodin na Kluzišti v Drahotuších. Hraje RK Band Radka Kňury

K Sokolovně přiletí ufoni

Hranice - Pohádkový svět je název akce, která se uskuteční v sobotu 2. června od 9 do 12 hodin na prostranství u hranické sokolovny. Tentokrát se připravte na úkoly pro mimozemšťany. Jsou vítány všechny děti za doprovodu dospělé osoby. Za deště se akce ruší.

Putování lesní stezkou

Hranice - Sportovní odpoledne plné her a pohádkových bytostí Putování lesní stezkou můžete zažít v sobotu 2. června. U areálu pohostinství Na Střelnici totiž ve 13 hodin odstartuje už 13. ročník akce. V cíli se bude opět opékat, tak nezapomeňte buřty s sebou.

Na Střelnici se děti vydovádějí

Hranice – Den dětí plný báječné zábavy se uskuteční v neděli 3. června Na Střelnici u Zbranků od 14 do 16 hodin. Vystoupí hudební divadlo skupiny Abraka, pro děti je připraven skákací hrad, spousta soutěží, sladké potěšení, jízda na koních, ukázky netradičních výtvarných technik a dílničky, kde si každý může vyrobit dárečky, i sladká odměna a pití pro děti, vše zdarma.

Porubští chystají Velký Dětský den

Poruba – Velký Dětský Den se uskuteční v neděli 3. června. Akce proběhne v areálu výletiště u Kulturního domu v Porubě u Hustopeč nad Bečvou od 13 hodin. Pro děti jsou připraveny atrakce zdarma, jako je skákací hrad, velká nafukovací skluzavka, facepainting, kolo štěstí, dovádění v požární pěně, laserová střelnice, vystoupení mažoretek, vyjížďky na voze taženém koňmi a spousta soutěží. Bohaté občerstvení zajištěno.

Svátek dětí oslaví v Opatovicích zábavou

Opatovice – Spolek opatovské školy ve spolupráci se Základní školou Opatovice srdečně zve děti, rodiče i prarodiče na dětský den, který se bude konat v neděli 3. června v 15 hodin na hřišti TJ Sokol Pod Hory v Opatovicích. Pro děti je připraven bohatý program, a to malování na obličej, tvarování zvířátek a květin z balonků, projížďky na koních, soutěžní disciplíny, pohádkový les, dárečky pro děti, bohaté občerstvení a na závěr velká hromada pěny. Za vytrvalého deště se dětský den nekoná.

V Zámecké klubu je finále Pop Noty

Hranice - Finále pěvecké soutěže Pop Nota se uskuteční v neděli 3. června od 15 hodin.

Lázně Teplice nad Bečvou

* Taneční zábava – hraje Duo Ella – v sobotu 2. června v 19.30 hodin v sále sanatoria Janáček.
* Taneční večer – hraje Rytmik – v pondělí 4. června v 19.30 hodin v sále sanatoria Janáček.
* Koncert valašské cimbálové muziky Jánoš – v úterý 5. června v 19.30 hodin v sále sanatoria Janáček.
* Taneční večer – hraje Radek – ve čtvrtek 7. června v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.
* Koncert country kapely Freďáci z Přerova – v pátek 8. června v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.

CO SE CHYSTÁ?

Cantabile zazpívá ve dvoraně zámku

Hranice – Tradiční jarní koncert Dětského pěveckého sboru Cantabile ZUŠ Hranice se koná v úterý 5. června v 18 hodin ve dvoraně hranického zámku. Vystoupí Přípravné oddělení pěveckého sboru Cantabile, Dětský pěvecký sbor Cantabile a jeho sólisté. Na koncertě zazní mimo jiné díla od Jana C. Vodňanského, Miroslava Raichla, nově v repertoáru Nor Edi Bah-ha v úpravě Jany Labašové , ale také skladby od Jaroslava Uhlíře či Karla Svobody.

Do Hranic míří mladí bubeníci

Hranice – Neobvyklý dvojkoncert mladých bubeníků Crash Drums a komorního pěveckého sboru Donatio & Band si můžete vychutnat ve středu 6. června od 18 hodin v hranickém Divadle Stará střelnice.

Oblíbená Partička dorazí do Hranic

Hranice – Zábavný pořad Partička v klasické sestavě s Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem, Igorem Chmelou, Odřejem Sokolem, Mariánem Čurkem a Danem Danglem se představí v Sokolovně ve čtvrtek 7. června, a to ve dvou časech, od 17 a od 19.30 hodin. Už jen pár vstupenek je k mání v předprodeji v Mětském informačním centru na Masarykově náměstí.

Na Olšoveckém rybníčku zazpívá Pavel Bobek

Olšovec – Již sedmý ročník jednodenního hudebního festivalu, kterému bude dominovat country a folk, se uskuteční v sobotu 9. června od 14 hodin ve sportovním areálu Rybníček v Olšovci.
Na Olšoveckém hudebním Rybníčku letos vystoupí nejrůznější regionální kapely i jedna z hudebních stálic. Na festivalu zahraje žijící legenda Pavel Bobek se skupinou Malinaband a bluegrassová kapela Druhá Tráva s frontmanem Robertem Křesťanem.
Den zakončí večerní countrybál se vsetínskými Gymplery. Připraveno bude bohaté občerstvení. V případě nepřízně počasí se návštěvníci mohou schovat pod přístřešek v areálu.

Sokoli se představí na sletu

Hranice - Letošnímu XV. všesokolskému sletu v Praze budou předcházet župní a krajské slety. Středomoravská - Kratochvilova župa představí sletové skladby veřejnosti na župním sletu, který v sobotu 9. června pořádá TJ Sokol Hranice od 14 hodin ve sportovní hale TJ Cement Hranice. V deseti skladbách se představí cvičenci všech věkových kategorií. Rok 2012 je rokem 150. výročí založení Sokola a také 125. výročí založení TJ Sokol Hranice.

Ve Velké se chystá dětský den

Velká – Na nedělní odpoledne 10. června se chystá ve Velké dětský den plný her a zábavy pro naše nejmenší. Na programu budou od 14 hodin různé zábavné hry o ceny, jako například střelba ze vzduchovky, překážkové dráhy, dovednostní soutěže a další. K vidění bude ukázka výcviku policejních psů a útok místních dobrovolných hasičů. Děti se budou moci svézt i na koních nebo na bryčce tažené koňmi. Pro všechny bude připraveno bohaté občerstvení.

Kam za sportem?

Sokol Velká pořádá další volejbalový turnaj družstev

Hranice, Velká – Po kratší době další volejbalový turnaj smíšených družstev se uskuteční v sobotu 9. června od 8 hodin ve Velké. Tentokrát to bude druhé kolo oblastního přeboru ČOS ve volejbale, ze kterého postoupí nejlépe umístěné sokolské družstvo do finálového turnaje v Křemži u Českých Budějovic. Tato akce je pořádána jako otevřená, takže zúčastnit se jí mohou i nesokolské týmy. Připraveno bude bohaté občerstvení a k vidění budou kvalitní volejbalová utkání až do podvečerních hodin. Po skončení turnaje následuje volná zábava až do noci. Více informací o turnaji najdete na www.tjsokolvelka.cz.

Dráha BMX patří závodníkům

Hranice – Oddíl BMX AMK Kemp Hranice zve na závody Moravské ligy, které se konají ve dnech 9. a 10. června. Součástí bude i závod pro neregistrované jezdce z řad veřejnosti.
Zájemci o tento závod, dostavte se na bikrosovou dráhu v areálu BMX do 9 hodin. Podmínkou účasti je cyklistická přilba, dlouhé nohavice, dlouhé rukávy, kolo a rukavice. Nutná kartička zdravotní pojišťovny a u mladších 15let vhodný doprovod rodičů. Trénink jezdců podle kategorií bude probíhat od 9.30 do 11 hodin. Závod odstartuje v 11.30.
Startovné je 50 korun, vyhodnocení ve všech kategoriích do 3. místa, u nejmladší kategorie vyhodnocení do 8. místa. Vstup zdarma.

Autor: Liba Mátlová

1.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Management - Management Ředitel 23 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti marketingu Manažer/ka pro strategický marketing. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný IHNED., , Náplň práce:, Řízení marketingových aktivit společnosti, produktu nebo produktové řady. Řízení marketingových aktivit od marketingové strategie přes řízení marketingové mixu (produkt, cena, distribuce a marketingová komunikace), jednání s dodavateli služeb (reklamní agentury, PR agentury, společnosti provádějící marketingový výzkum), řízení týmu. Stanovení business plánu z hlediska marketingové strategie. Náplní práce je mimo jiné také monitoring a analýza trhu, vývojových trendů a konkurence. Také tvoření analýzy a zpráv o průběhu a výsledcích práce svěřeného útvaru., , Požadavky:, Praxe v oblasti marketingu nebo reklamy a propagace, manažerská praxe, komunikativní osobnost, marketingový přístup, SŠ / VŠ vzdělání, případně i certifikáty (například CIMA A, CIMA B). Znalost AJ , NJ., , Nabízíme:, Stravování, příspěvek na životní a penzijní pojištění, další zaměstnanecké benefity., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email: horsagova@paragan.cz. Pracoviště: Paragan s.r.o., Lipnická, č.p. 351, 753 61 Hranice 4. Informace: Hana Orságová, .

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Vrátný 8 710 Kč

Vrátní Vrátný/á (OZP). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 8710 kč, mzda max. 9000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní místo vyhrazené zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle § 80, zákona č. 435/2004 Sb., Pracovní doba je rozvržena do 10 hod. směn 19,00 - 05,00hod.., , Požadavky:, trestní rejstřík bez záznamu - podmínkou, certifikát strážného výhodou. , , Náplň práce:, drobná administrativa, obchůzky po objektu, , Zájemci se mohou hlásit:, - telefonicky (v pracovní dny 07,30 - 16,00hod.) na čísle 735 171 157 - pan Martin Dudák, , Pozn.: Na uvedené msto výkonu práce nechodit, kontaktní osoba má sídlo na jiné adrese.. Pracoviště: Bartoň a partner s.r.o. - pracoviště kojetín, samota, Samota, č.p. 1484, 752 01 Kojetín. Informace: Martin Dudák, +420 735 171 157.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 24 810 Kč

Učitelé v oblasti předškolní výchovy Učitel/ka MŠ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, Odborná kvalifikace - zákon č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících, ve znění pozdějších předpisů; moralní a občanská bezúhonnost; dobrý zdravotní stav., , Nbaízíme:, Příspěvky z FKSP na obědy, rekreace, rekondiční cvičení, vitamíny., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email: daniel.navratil@zsvsechovice.cz. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola všechovice, 753 53 Všechovice. Informace: Daniel Navrátil, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 9 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidič (OZP). Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní místo vyhrazené zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle § 80, zákona č. 435/2004 Sb., , Požadavky:, řidičský průkaz sk.B, , Nabízíme:, možnost výkonu práce i na DPP nebo DPČ, , Zájemci se mohou hlásit u kontaktní osoby - paní Jany Krpcové:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: jkrpcova@seznam.cz;, - telefonicky (08,00 - 15,30hod.) na čísle 608 618 141;, - osobně (09,00 - 15,00hod.) na adrese: ZOE EXCLUSIVE s.r.o., Žerotínovo nám. č.p. 231/28, , 750 02 Přerov 2. Pracoviště: Zoe exclusive s.r.o. - pracoviště přerov, Žerotínovo nám., č.p. 231, 750 02 Přerov 2. Informace: Jana Krpcová, +420 608 618 141.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trenér Hranic Jan Jursík.

Líné a bez chuti, zlobil se kouč Hranic po prohře s posledním

Ilustrační foto
5

Další uzavírka v Hranicích. Kropáčovu ulici čekají finální úpravy

U Bělotína se srazil kamion se zametacím vozem, dva zranění

Ke srážce kamionu se zametacím vozem vyjížděli v pondělí hodinu před polednem hasiči do Bělotína.

Šlechtična versus štokr a prohra siláka s malotraktorem: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 19. až 20. května 2018.

Sluncem zalité Pivní slavnosti přilákaly tisíce lidí

/FOTOGALERIE/ Vydařené počasí, tanečky pod pódiem během vystoupení oblíbených kapel, tisíce lidí a samozřejmě hektolitry piva. Takový byl osmý ročník Přerovských pivních slavností, které během sobotního dne zcela zaplnily areál výstaviště.

Uspěli jste v kotlíkových dotacích, můžete žádat o příspěvek i město

Koncem dubna uzavřel Olomoucký kraj další kolo kotlíkových dotací, do výzvy se tentokrát přihlásilo více než dva tisíce lidí. Úspěšní žadatelé z Hranic pak mohou dosáhnout také na příspěvek od města.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT