VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Tam, kde se něco děje. A jako bonus - Co se chystá?

Hranicko - Je tu první červnový víkend a s ním celá řada akcí. V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších. Podívejte se, třeba se právě vám trefíme do noty. Dole v článku vás čeká navíc jako bonus čekají rubriky - Cos e chystá? a Kam za sportem?.

1.6.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Na zahradě Domečku bude veselo

Hranice – Skákací boty, malování na obličej, trampolína, běh i chůze na laně, to vše a ještě mnohem více atrakcí a zábavy čeká na děti, které si nenechají ujít v pátek 1. června Den dětí v zahradě u hranického Domu dětí a mládeže na Galašově ulici. Akce začíná ve 13 hodin. Od dvou hodin je rovněž připraven zábavný hodinový program Pejskování. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá na středu 6. června.

Dětský den v letním kině završí ohňostroj

Hranice – Den dětí se v pátek 1. června chystá i v hranickém letním kině. Brány kina se otevřou již kolem půl osmé hodiny večerní. Po setmění, kolem 20.30 hodiny, se můžete těšit na promítání filmu Tintinova dobrodružství. Děti se mohou opět těšit na balonky, malování křídou a také na ohňostroj.

Noc kostelů rozezní chrámy hudbou

Hranice – Průvodcovské prohlídky, přednášky, koncerty a především možnost nahlédnout do veřejnosti ne zcela běžně přístupných míst, to vše slibuje celorepubliková akce s názvem Noc kostelů, která na většině míst proběhne právě dnes. Na návštěvníky jednotlivých kostelů čeká bohatý program. Také na Hranicku bude v pátek 1. června otevřeno několik kostelů. V Hranicích to bude farní kostel Stětí sv. Jana Křtitele a evangelický kostel Českobratrské církve evangelické na Šromotově náměstí, dále pak v Drahotuších kostel sv. Vavřince, kostel sv. Bartoloměje na Potštátě.

Na kluzišti se bude tančit

Drahotuše - Červnová noc se koná v pátek 1. června od 20 hodin na Kluzišti v Drahotuších. Hraje RK Band Radka Kňury

K Sokolovně přiletí ufoni

Hranice - Pohádkový svět je název akce, která se uskuteční v sobotu 2. června od 9 do 12 hodin na prostranství u hranické sokolovny. Tentokrát se připravte na úkoly pro mimozemšťany. Jsou vítány všechny děti za doprovodu dospělé osoby. Za deště se akce ruší.

Putování lesní stezkou

Hranice - Sportovní odpoledne plné her a pohádkových bytostí Putování lesní stezkou můžete zažít v sobotu 2. června. U areálu pohostinství Na Střelnici totiž ve 13 hodin odstartuje už 13. ročník akce. V cíli se bude opět opékat, tak nezapomeňte buřty s sebou.

Na Střelnici se děti vydovádějí

Hranice – Den dětí plný báječné zábavy se uskuteční v neděli 3. června Na Střelnici u Zbranků od 14 do 16 hodin. Vystoupí hudební divadlo skupiny Abraka, pro děti je připraven skákací hrad, spousta soutěží, sladké potěšení, jízda na koních, ukázky netradičních výtvarných technik a dílničky, kde si každý může vyrobit dárečky, i sladká odměna a pití pro děti, vše zdarma.

Porubští chystají Velký Dětský den

Poruba – Velký Dětský Den se uskuteční v neděli 3. června. Akce proběhne v areálu výletiště u Kulturního domu v Porubě u Hustopeč nad Bečvou od 13 hodin. Pro děti jsou připraveny atrakce zdarma, jako je skákací hrad, velká nafukovací skluzavka, facepainting, kolo štěstí, dovádění v požární pěně, laserová střelnice, vystoupení mažoretek, vyjížďky na voze taženém koňmi a spousta soutěží. Bohaté občerstvení zajištěno.

Svátek dětí oslaví v Opatovicích zábavou

Opatovice – Spolek opatovské školy ve spolupráci se Základní školou Opatovice srdečně zve děti, rodiče i prarodiče na dětský den, který se bude konat v neděli 3. června v 15 hodin na hřišti TJ Sokol Pod Hory v Opatovicích. Pro děti je připraven bohatý program, a to malování na obličej, tvarování zvířátek a květin z balonků, projížďky na koních, soutěžní disciplíny, pohádkový les, dárečky pro děti, bohaté občerstvení a na závěr velká hromada pěny. Za vytrvalého deště se dětský den nekoná.

V Zámecké klubu je finále Pop Noty

Hranice - Finále pěvecké soutěže Pop Nota se uskuteční v neděli 3. června od 15 hodin.

Lázně Teplice nad Bečvou

* Taneční zábava – hraje Duo Ella – v sobotu 2. června v 19.30 hodin v sále sanatoria Janáček.
* Taneční večer – hraje Rytmik – v pondělí 4. června v 19.30 hodin v sále sanatoria Janáček.
* Koncert valašské cimbálové muziky Jánoš – v úterý 5. června v 19.30 hodin v sále sanatoria Janáček.
* Taneční večer – hraje Radek – ve čtvrtek 7. června v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.
* Koncert country kapely Freďáci z Přerova – v pátek 8. června v 19.30 hodin v sále sanatoria Bečva.

CO SE CHYSTÁ?

Cantabile zazpívá ve dvoraně zámku

Hranice – Tradiční jarní koncert Dětského pěveckého sboru Cantabile ZUŠ Hranice se koná v úterý 5. června v 18 hodin ve dvoraně hranického zámku. Vystoupí Přípravné oddělení pěveckého sboru Cantabile, Dětský pěvecký sbor Cantabile a jeho sólisté. Na koncertě zazní mimo jiné díla od Jana C. Vodňanského, Miroslava Raichla, nově v repertoáru Nor Edi Bah-ha v úpravě Jany Labašové , ale také skladby od Jaroslava Uhlíře či Karla Svobody.

Do Hranic míří mladí bubeníci

Hranice – Neobvyklý dvojkoncert mladých bubeníků Crash Drums a komorního pěveckého sboru Donatio & Band si můžete vychutnat ve středu 6. června od 18 hodin v hranickém Divadle Stará střelnice.

Oblíbená Partička dorazí do Hranic

Hranice – Zábavný pořad Partička v klasické sestavě s Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem, Igorem Chmelou, Odřejem Sokolem, Mariánem Čurkem a Danem Danglem se představí v Sokolovně ve čtvrtek 7. června, a to ve dvou časech, od 17 a od 19.30 hodin. Už jen pár vstupenek je k mání v předprodeji v Mětském informačním centru na Masarykově náměstí.

Na Olšoveckém rybníčku zazpívá Pavel Bobek

Olšovec – Již sedmý ročník jednodenního hudebního festivalu, kterému bude dominovat country a folk, se uskuteční v sobotu 9. června od 14 hodin ve sportovním areálu Rybníček v Olšovci.
Na Olšoveckém hudebním Rybníčku letos vystoupí nejrůznější regionální kapely i jedna z hudebních stálic. Na festivalu zahraje žijící legenda Pavel Bobek se skupinou Malinaband a bluegrassová kapela Druhá Tráva s frontmanem Robertem Křesťanem.
Den zakončí večerní countrybál se vsetínskými Gymplery. Připraveno bude bohaté občerstvení. V případě nepřízně počasí se návštěvníci mohou schovat pod přístřešek v areálu.

Sokoli se představí na sletu

Hranice - Letošnímu XV. všesokolskému sletu v Praze budou předcházet župní a krajské slety. Středomoravská - Kratochvilova župa představí sletové skladby veřejnosti na župním sletu, který v sobotu 9. června pořádá TJ Sokol Hranice od 14 hodin ve sportovní hale TJ Cement Hranice. V deseti skladbách se představí cvičenci všech věkových kategorií. Rok 2012 je rokem 150. výročí založení Sokola a také 125. výročí založení TJ Sokol Hranice.

Ve Velké se chystá dětský den

Velká – Na nedělní odpoledne 10. června se chystá ve Velké dětský den plný her a zábavy pro naše nejmenší. Na programu budou od 14 hodin různé zábavné hry o ceny, jako například střelba ze vzduchovky, překážkové dráhy, dovednostní soutěže a další. K vidění bude ukázka výcviku policejních psů a útok místních dobrovolných hasičů. Děti se budou moci svézt i na koních nebo na bryčce tažené koňmi. Pro všechny bude připraveno bohaté občerstvení.

Kam za sportem?

Sokol Velká pořádá další volejbalový turnaj družstev

Hranice, Velká – Po kratší době další volejbalový turnaj smíšených družstev se uskuteční v sobotu 9. června od 8 hodin ve Velké. Tentokrát to bude druhé kolo oblastního přeboru ČOS ve volejbale, ze kterého postoupí nejlépe umístěné sokolské družstvo do finálového turnaje v Křemži u Českých Budějovic. Tato akce je pořádána jako otevřená, takže zúčastnit se jí mohou i nesokolské týmy. Připraveno bude bohaté občerstvení a k vidění budou kvalitní volejbalová utkání až do podvečerních hodin. Po skončení turnaje následuje volná zábava až do noci. Více informací o turnaji najdete na www.tjsokolvelka.cz.

Dráha BMX patří závodníkům

Hranice – Oddíl BMX AMK Kemp Hranice zve na závody Moravské ligy, které se konají ve dnech 9. a 10. června. Součástí bude i závod pro neregistrované jezdce z řad veřejnosti.
Zájemci o tento závod, dostavte se na bikrosovou dráhu v areálu BMX do 9 hodin. Podmínkou účasti je cyklistická přilba, dlouhé nohavice, dlouhé rukávy, kolo a rukavice. Nutná kartička zdravotní pojišťovny a u mladších 15let vhodný doprovod rodičů. Trénink jezdců podle kategorií bude probíhat od 9.30 do 11 hodin. Závod odstartuje v 11.30.
Startovné je 50 korun, vyhodnocení ve všech kategoriích do 3. místa, u nejmladší kategorie vyhodnocení do 8. místa. Vstup zdarma.

Autor: Liba Mátlová

1.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 020 Kč Učitelé na 2. stupni základních škol Učitel/ka 2. stupně ZŠ - obor Matematika + Přírodopis. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: pospisil@zstenis.net;, - telefonicky na čísle 606 786 286 - Mgr. Michal Pospíšil. Pracoviště: Základní škola přerov, u tenisu 4, U Tenisu, č.p. 171, 750 02 Přerov 2. Informace: Michal Pospíšil, +420 606 786 286. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 18 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník - řidič. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, Manipulace se zbožím a materiálem; Příprava k expedici; Kontrola naskladnění a vyskladnění; Skladová administrativa a evidence, , Požadujeme: , Spolehlivost, samostatnost, zodpovědnost a manuální zručnost, aktivní přístup k práci, týmovost, ochotu pracovat ve dvousměnném provozu, praxe s řízením VZV, řidičský průkaz sk.B. Výhodou: ŘP sk. C,E, VZV., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email: jiri.pitrun@cssteel.cz;, - telefonicky od 7,00 do 16,00 hod. na čísle 773 760 876 - pan Jiří Pitrun. Pracoviště: Cs steel a.s., Potštátská, č.p. 613, 753 01 Hranice 1. Informace: Jiří Pitrun, +420 773 760 876. Management - Řídící pracovníci v oblasti péče o děti Ředitel/ka 30 606 Kč Řídící pracovníci v oblasti péče o děti Ředitel/ka mateřské školy. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30606 kč, mzda max. 34986 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Podrobné informace o vyhlášení konkursního řízení naleznete na www.prerov.eu, cesta: Magistrát, Veřejné zakázky a výběrová řízení, Výběrová řízení, Konkursní řízení na volná místa - školy a školská zařízení. , , Požadavky:, Obor vzdělání: učitelství pro mateřské školy - vzdělání dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedag. prac. a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Vzdělání a související podmínky dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, pro ředitele mateřské školy. Praxe dle § 5 odst. 1 písm. a) zákona č. 563/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Znalost školských předpisů a problematiky řízení příspěvkové organizace vykonávající činnost mateřské školy a zařízení školního stravování, typu školní jídelna - výdejna. Občanská a morální bezúhonnost, znalosti v oboru a praxe v dané oblasti vítány., , Termín podání přihlášek do 7. 9. 2018. Rozhodující pro dodržení termínu podání přihlášek je datum poštovního razítka na obálce., Písemné přihlášky včetně požadovaných náležitostí zasílejte doporučeně na adresu: , Statutární město Přerov, Odbor sociálních věcí a školství, Oddělení školství a mládeže, Magistrátu města Přerova, Bratrská 34, 750 11 Přerov 2. Pracoviště: Mateřská škola radost, přerov, kozlovská 44, Kozlovská, č.p. 214, 750 02 Přerov 2. Informace: Jitka Sotorníková, +420 581 268 714. Výroba - Výroba Obsluha strojů 16 000 Kč Obsluha automatizovaných strojů a zařízení na prvotní zpracování dřeva Strojník pro obsluhu rámové pily. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme:, příspěvek na stravu, dopravu, palivové dříví., , Zájemci se mohou hlásit u kontaktní osoby - Vítězslav Lév:, - telefonicky v pracovní dny 8,00 - 13,00 hod. na čísle 581 624 344;. Pracoviště: Pila potštát s.r.o., Padesát Lánů, č.p. 165, 753 62 Potštát. Informace: Vítězslav Lév, +420 581 624 344.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Infocentrum o Hranické propasti
14

14 000 návštěvníků! Tolik jich už zavítalo do infocentra o Hranické propasti

Videosouhrn 18.–19. srpna 2018

Až na vrcholky hor se 165 kily na zádech a neckyáda na suchu: videa víkendu

Surovec s kočárkem a 17 ukradených kol za měsíc: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 17. srpna 2018.

O pivu, vodě i Jeseníkách. Ředitel Holby ON-LINE. Ptejte se

„Pivo vaříme z podzemní vody z horských pramenů,“ říká ředitel pivovaru Holba Vladimír Zíka.

Sedmnáctiletý motorkář napálil do mazdy. Utrpěl zranění

Se zraněním transportovala letecká záchranka do Fakultní nemocnice v Olomouci sedmnáctiletého motorkáře, který havaroval na silnici mezi Lipníkem nad Bečvou a Dolním Újezdem. K nehodě došlo ve středu, krátce před třetí hodinou odpoledne.

Záchrana zpod kyvadla a 160 netopýrů v ložnici: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 16. srpna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT